728 x 90

توقیف کشتی رژیم ایران حامل «مواد اولیه منفجره» توسط نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا
نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا روز یک‌شنبه سوم بهمن اعلام کرد یک کشتی حامل ۴۰تن کود شیمیایی را که می‌توان از آن برای ساخت مواد منفجره استفاده کرد، در آب‌های بین‌المللی در خلیج عمان متوقف کرده است.

به‌نوشته خبرگزاری فرانسه، نیروی دریایی آمریکا گفته است که مبدأ حرکت این کشتی از ایران بوده و در مسیری در حال حرکت بوده که قبلاً برای قاچاق سلاح به شورشیان حوثی یمن استفاده می‌شد.

نیروی دریایی آمریکا روز یک‌شنبه اعلام کرد که همین کشتی سال گذشته در حال حمل هزاران سلاح بود که متوقف شد و به گارد ساحلی یمن تحویل داده شد.

بر اساس این گزارش، یک ناوشکن و کشتیِ گشتی مجهز به موشک هدایت‌شونده ناوگان پنجم آمریکا مستقر در بحرین «این کشتی بدون تابعیت را که از ایران ترانزیت می‌کرد… در مسیری که به‌طور تاریخی برای حمل سلاح به حوثی‌ها در یمن استفاده می‌شد، متوقف کرد».

این ناوگان اعلام کرده است که «نیروهای آمریکایی ۴۰تن (۳۶۳۰۰ کیلوگرم) کود اوره کشف کردند که یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای کشاورزی است و به‌عنوان مواد اولیه برای مواد منفجره نیز شناخته می‌شود».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/05e7b919-21a2-43fb-a650-59d682b2be25"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات