728 x 90

توافق رژیم آخوندی با آژانس انرژی اتمی در ترس از صدور قطعنامه حکام آژانس

سفر رافائل گروسی به ایران
سفر رافائل گروسی به ایران

روز یکشنبه ۲۱شهریور همزمان با سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و دیدارش با پاسدار محمد اسلامی معاون رئیسی جلاد و رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم بیانیه مشترکی صادر شد.

رژیم آخوندی در ترس از صدور قطعنامه حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توافق کرد که به بازرسان آژانس اجازه داده شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت‌های حافظه آنها اقدام کنند.

 

خبرگزاری رویترز روز ۲۱شهریور در گزارشی از سفر مدیر آژانس انرژی اتمی به تهران نوشت: رافائل گروسی مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است روز یکشنبه در ایران گفتگوهای خود را شروع کند که ممکن است رودرویی بین ایران و غرب را کاهش دهد. درست در زمانی که تهدید تشدید تنشها و دست کشیدن از مذاکرات برای احیای توافق اتمی با ایران وجود دارد... قدرتهای جهانی باید تصمیم بگیرند که آیا برای قطعنامه‌یی در انتقاد از ایران فشار بیاورند و فشار علیه آنرا برای ایجاد مانع در مقابل آژانس اتمی در نشست شورای حکام افزایش دهند یا نه... کشورهای عضو شورای حکام سفر گروسی به تهران را زیر نظر دارند که آیا ایران اجازه دسترسی به تجهیزات مانیتورینگ برای سرویس آنها را خواهد داد یا این‌که چشم‌انداز جواب در مورد ذرات اورانیوم کشف شده در سایتهای اعلام نشده قبلی ارائه خواهد داد یا نه.

وال استریت ژورنال روز ۲۰شهریور نوشت: رئیس آژانس اتمی ملل متحد برای جلوگیری از بحران بر سر گفتگوهای اتمی به ایران می‌رود.

وال استریت افزود: مقامات رژیم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز شنبه گفتند که رئیس آژانس این آخر هفته در آخرین تلاش برای جلب همکاری ایران با آژانس و جلوگیری از یک بحران در گفتگوهای اتمی به تهران خواهد رفت. این سفر نتیجهٔ مذاکرات فشرده طی روزهای اخیر به‌منظور ملتزم ساختن رژیم ایران بوده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e899c221-bdc1-4960-9158-c43864c1d70a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات