728 x 90

توئیت حسام‌الدین آشنا و تاثیر قتل آخوند منصوری در جنگ گرگها

هتل محل اقامت آخوند منصوری در رومانی
هتل محل اقامت آخوند منصوری در رومانی

در جریان جنگ گرگها در قتل آخوند منصوری، حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی طی توئیتی نوشت: «این چه پرونده‌یی است که از نمایندهٔ دادستان تا معاون قوه همه اصرار دارند که مرگ متهم کلیدی و فراری آن صدمه‌یی به‌روند رسیدگی نخواهد زد! آنها چگونه قبل از رسیدگی به پرونده، چنین یقینی را احراز کرده‌اند؟».

پرتاب و مرگ آخوند غلامرضا منصوری از طبقه پنجم ساختمان هتل در بخارست و پرس و جوها در مورد چگونگی ماجرا

رسانه‌های رومانی گزارش کردند که آخوند غلامرضا منصوری قاضی فراری رژیم در جنگ گرگها در ساعت ۲ و نیم بعدازظهر جمعه ۳۰خرداد خود را از طبقه پنجم ساختمان هتل به پایین پرتاب کرد و مرد .

سایت سوسیته گزارش کرد: یک قاضی ایرانی بعد از آن که از طبقه بالای هتل در بخارست فرو افتاد مرده است.

این مرد یک ایرانی به‌نام غلامرضا منصوری است که دستور دستگیری جمعی خبرنگاران را صادر کرده و توسط رژیم تهران متهم شده بود که مبلغ ۵۰۰هزار یورو رشوه گرفته و قرار بود دادگاه استیناف در مورد استرداد او در تاریخ ۱۰ ژوئیه تصمیم بگیرد.

پلیس بخارست روز جمعه اعلام کرد «امروز ساعت ۱۴:۳۰ مدیریت کل پلیس بخارست از طریق تماس تلفن توسط کارمند یک هتل مطلع شد که یک مرد که در این هتل اقامت داشت از یکی از طبقات بالا افتاده و مرده است».

تحقیقات توسط افسران پلیس ادامه دارد تا شرایط و مختصاتی را که این واقعه در آن رخ داده است مشخص کنند.

او بر اساس گواهی اینترپل که بعد از ورود او به کشور فعال شده بود، توسط پلیس دستگیر و یک هفته پیش در روز جمعه ۲۳ خرداد در مقابل دادگاه قرار گرفت. دادگاه استیناف بخارست او را آزاد کرد ولی تحت کنترل قضایی قرار داد.

وزارت‌خارجه رژیم برای پرده‌پوشی قتل آخوند منصوری قاضی فراری رژیم و در یک فرار به جلو سفیر رومانی را احضار و خواستار اقدام برای روشن شدن قتل آخوند منصوری شد.

سایت وزارت‌خارجه رژیم اول تیر در این باره نوشت: مدیرکل کنسولی در این دیدار ضمن تأکید بر وظیفه دولت رومانی در تأمین امنیت جانی غلامرضا منصوری، بر لزوم سرعت بخشیدن به روند انجام تحقیقات پزشکی و قانونی، شفاف‌سازی در خصوص علت فوت غلامرضا منصوری و انتقال جسد متوفی به کشور تأکید کرد.

آخوند قاتل روح‌الله حسینیان: «به نظر م متهم اصلی» قتل منصوری «پلیس بین‌الملل است»!

افتضاح نسبت دادن قتل غلامرضا منصوری به مجاهدین به‌حدی است که دو روز پس از این قتل، آخوند روح‌الله حسینیان همدست امامی در قتل‌های زنجیره‌یی، انگشت اتهام را از مجاهدین متوجه پلیس انترپل کرد.

اعتماد آنلاین ولایت نوشت: «حسینیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر آن که چه قدر این فرضیه که نیروهای (مجاهدین) در کشتن منصوری نقش داشته‌اند، گفت: به هرحال راه تحلیل بسته نیست و می‌تواند یکی از تحلیلها این باشد که با توجه به تجربه تاریخی (مجاهدین) در قتل منصوری دست داشته‌اند اما به‌نظر من متهم اصلی در این پرونده پلیس بین‌الملل است».

در پی نسبت دادن سریع‌السیر قتل غلامرضا منصوری توسط سپاه پاسداران به مجاهدین، روز یکشنبه اول تیرماه علیرضا زاکانی نماینده مجلس ارتجاع از قم نیز هواداری اکبر طبری در ابتدای انقلاب از مجاهدین را به رخ کشید و بدون اشاره به پشیمانی و تواب شدن هوادار نادمی که بعداً به دژخیم وزارت اطلاعات تبدیل شده است، گفت: «موضوع پرونده طبری یک مسأله پیچیده است... اکبر طبری در ابتدای انقلاب به‌دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شد اما بعد از آزادی از زندان و با ساده‌انگاری عده‌ای، فرماندار شهرستان نور در مازندران شد و بعد از آن نیز با زبان‌بازی و رابطه وارد نهاد قضایی گردید. این فرد با فساد شبکه‌یی و ارتباطاتی که داشت خود را تا معاونت قوه قضایی نیز رسانده است» (سایت انتخاب اول تیر).

در روز ۳۰خرداد به موازات سپاه پاسداران، حسین سلیمانی سردبیر سایت مشرق وابسته به باند خامنه‌ای در یک پیام توئیتری نوشت: «از امروز رومانی هم عمق استراتژیک است برای خودش». ساعتی بعد سایت مزبور با حذف این اعتراف زودهنگام، توئیت کرد: «عمق استراتژیک مفسدین و مافیایی که از بازگشت او به ایران نگران بودند».

روز بعد همین سایت تحت عنوان «نقطه ارتباط منافقین، رومانی و مرگ منصوری کجاست؟» نوشت: «با توجه به نفوذی که گروهک منافقین در کشور رومانی داره هیچ بعید نیست ماجرای از پنجره هتل به بیرون پرت شدن قاضی غلامرضا منصوری سناریویی برای حمله به سران جمهوری اسلامی با کلید واژه "اگر می‌آمد نام چه کسانی را فاش می‌کرد" باشه. ». . (۳۱ خرداد).