728 x 90

تهران در وضعیت قرمز - کرونا در شبانه روز گذشته ۲۳۵ قربانی را به کام خود کشید

تهران در وضعیت قرمز کرونا
تهران در وضعیت قرمز کرونا

بنا به گزارش خبرگزاریهای حکومتی، کرونا متأسفانه در شبانه روز گذشته ۲۳۵قربانی را در بدترین وضعیت کشور به‌لحاظ پیشروی کرونا، به کام خود کشید.

گفتنی است که برای اولین بار تهران هم جزو مناطق وضعیت قرمز به‌لحاظ کرونا قرار گرفت.

بنا به گزارش لاری سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش سازمان مجاهدین خلق ایران تا روز ۶مرداد ماه، آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۴۷شهر کشور بیش از ۷۷هزار و ۶۰۰نفر رسیده است و آمارهای قطره‌چکانی اعلام شده رژیم تنها بخشی از واقعیت هستند.

روز گذشته رئیس بیمارستان تجریش به افزایش ابتلای کادر درمان بیمارستانهای ایران به کرونا اعتراف کرد. وی با اشاره به ابتلای ۲۰۰کادر درمانی بیمارستان تجریش به کرونا گفت: «کادر درمان از پزشک، پرستار، کمک بهیار و هم‌چنین کادر اداری و حمل و نقل به مرور به ویروس کرونا آلوده شدند».

لازم به یادآوری است که اظهارات دو روز پیش روحانی مبنی بر این‌که عزاداری ایام محرم باید در همه نقاط کشور اعم از قرمز و زرد و سفید برگزار شود از سوی کارشناسان خود رژیم نیز با اعتراض مواجه شده است. دکتر محرز عضو کمیته علمی ستاد کرونا، برگزاری تجمعات محرم را فاجعه‌آمیز خواند و گفت: «هنوز در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا هستیم و خیلی از استانها در وضعیت قرمز هستند. اگر شیب ابتلا به کرونا کم هم بشود کلاً باید جلوی تجمع گرفته شود. جمعیتی که برای عزاداری در مسجد یا هیات حضور پیدا می‌کند انبوه و خطرآفرین است... کسانی که تا الآن مبتلا نشده‌اند و با ممنوعیت تجمع ها، جلوی ابتلای آنها گرفته شده، با برگزاری این اجتماعات مبتلا خواهند شد». مردانی عضو دیگر این کمیته گفت: «برگزاری هر گونه تجمع جایز نیست، زیرا با وضعی که کشور دارد و شاهد طغیان مجدد بیماری کروناست، برگزاری هر تجمعی جایز نیست و این ربطی به محرم و صفر هم ندارد» (سایت خبر فوری رژیم ۵مرداد).