728 x 90

تلگراف: مردم انگلستان باید بدانند چرا به آخوندهای رژیم ایران ویزا داده می‌شود

دین گادسون عضو مجلس انگلستان
دین گادسون عضو مجلس انگلستان

تلگراف در تاریخ ۵فروردین گزارش داد که دین گادسون، عضو مجلس انگلستان، در مطلبی اظهار داشته است که اعضای پارلمان انگلستان می‌خواهند بدانند چرا به گروهی از آخوندها و به‌اصطلاح مددکاران اجتماعی رژیمی که در گذشته به اعدام یا نقض حقوق‌بشر متهم شده‌اند ویزا داده می‌شود.

در بیانیه‌یی که پارلمان انگلستان در این مورد صادر کرده است، اعضای پارلمان می‌گویند: "عمومی حق دارند بدانند که چرا دولت انگلستان به این افراد ویزا داده است. آیا این افراد را برای حضور در رویدادهایی که مردم بریتانیا می‌خواهند به آن شرکت کنند دعوت کرده‌اند؟ آیا ویزاها به‌دلیل ارتباطات سیاسی یا تجاری داده شده است؟"

گادسون در نوشته خود با اشاره به نقش آخوندهای صادراتی و به‌اصطلاح مددکاران اجتماعی رژیمی در تأسیس و حفظ تعادل نیروهای مذهبی رژیم در انگلستان، تأکید کرده است که ویزای مددکار مذهبی به چه کسانی اعطا می‌شود و این‌که آیا دولت انگلستان برای بازنگری این سیستم برنامه‌ریزی دارد یا خیر؟

گادسون هم‌چنین به تحریم سپاه پاسداران توسط انگلستان اشاره کرده و ادعا کرده است که این تحریم، حتی با وجود مقاومت وزارت‌خارجه در این زمینه به یک گزینه سیاسی جدی تبدیل شده است.

به‌طور کلی، گادسون به این نتیجه رسیده است که رژیم ایران پس از روسیه و چین به‌عنوان بزرگترین چالش برای منافع ملی انگلستان است و بنابراین، سیاست رژیم ایران و انگلستان هنوز دارای اهداف ضعیف بسیاری می‌باشد.

در ادامه مطلب تلگراف آمده است: بسیاری از ایرانیان به‌شدت ناراضی از این وضعیت هستند و اعتقاد دارند که دولت انگلستان باید سیاست ویزای خود را بازنگری کند و ویزاها برای ورود و اقامت در این کشور را محدودتر کند. در حال حاضر، این ویزاها برای اشخاصی که در حوزه‌های مختلفی از جمله خیریه، آموزش، مذهب و تحقیقات فعالیت می‌کنند، صادر می‌شود.

به گزارش تلگراف، این اقدام برای بسیاری از افراد شگفت‌انگیز و ناشایست به نظر می‌رسد، زیرا به‌طور کلی رژیم ایران به‌دلیل رعایت نکردن حقوق‌بشر، مورد انتقاد قرار دارد. هم‌چنین، برخی از این آخوندها قبلاً به‌دلیل ارتباطات‌شان با گروه‌های تروریستی به لیست سیاه آمریکا افزوده شده‌اند.

 

اما این تصمیم توسط برخی مقامات انگلستان و هم‌چنین گروه‌های حقوق‌بشر و خانواده‌های قربانیان تروریستی، شدیداً مورد انتقاد قرار گرفته است. آنها معتقدند که این تصمیم نشان‌دهنده بی‌توجهی به جرایم رژیم ایران و ناشایستی ارائه ویزا به افرادی است که ممکن است در فعالیت‌های تروریستی و خشونت‌آمیز دخیل باشند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/16ef3fcf-23b4-4599-b396-baeff3081e5c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات