728 x 90

تلویزیون فاکس نیوز آلبانی: مریم رجوی گفت ما خواستار سپردن خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به دست عدالت به‌خاطر جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی هستیم

تلویزیون فاکس نیوز  آلبانی
تلویزیون فاکس نیوز آلبانی
  • تلویزیون فاکس نیوز آلبانی: در اجلاس جهانی ایران آزاد مریم رجوی گفت: ما خواستار سپردن خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به دست عدالت به‌خاطر جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی هستیم.

در اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱ رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی خواستار سرنگونی رژیم شد. وی ابراهیم رئیسی را یکی از مسئولان قتل‌عام ۱۳۶۷ که در آن ۳۰هزار زندانی سیاسی کشته شدند نامید. در اجلاس جهانی سه روزه ایران آزاد، مریم رجوی خواستار حمایت از مقاومت ایران شد. رجوی گفت: خواست مقاومت در سه چیز خلاصه می‌شود: آزادی، دموکراسی و برابری. ما می‌خواهیم خامنه‌ای و رئیسی و اژه‌ای و سایر مقامات مسئول قتل‌عام سال۱۳۶۷، به اتهام جنایات علیه بشریت و نسل‌کشی به دست عدالت بسپاریم. شورای امنیت سازمان ملل متحد باید تعقیب بین‌المللی رئیسی را تسهیل کند و وی را به‌خاطر جنایات علیه بشریت مورد حسابرسی قرار دهد و هم‌چنین اجازه حضور وی در جلسه بعدی مجمع عمومی سازمان ملل را ندهد.

اجلاس جهانی ایران آزاد با شرکت ایرانیان و حامیان مقاومت از بیش از ۵۰هزار نقطه در ۱۰۵کشور جهان و با حضور هزاران عضو مجاهدین خلق برگزار شد و رهبر حزب دموکرات لولزیم باشا حضور داشت، وی اظهار داشت حزب دموکرات موضع قاطعی در برابر تلاشهای رژیم ایران برای اقدامات غیرقانونی و تروریستی در کشور ما و هم‌چنین در برابر تلاشهای سازمان‌یافته آن برای صدور بنیادگرایی به آلبانی و منطقه ما دارند. در همین حال پاندلی مایکو، وزیر و نخست‌وزیر پیشین آلبانی، گفت مردم ایران نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری را تحریم کردند. همزمان با این گردهمایی، ‌هزاران ایرانی در دروازه براندنبورگ در برلین و هم‌چنین در ۱۶شهر و پایتخت دیگر مانند پاریس، واشنگتن، لندن، آمستردام، استکهلم، اسلو، وین، رم و گرد آمدند. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تا سال۲۰۲۱ گفت دیکتاتوری مذهبی و مقامات رژیم از سال۱۹۷۹ در شکننده‌ترین نقطه خود قرار دارد و مردم آزادیخواه ایران به‌طور آشکار چشم‌انداز بقای این رژیم را زیر سؤال می‌برند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات