728 x 90

تلاش هکرهای رژیم ایران برای نفوذ به ایمیل افراد سرشناس درکنفرانسهای بین‌المللی

مایکروسافت
مایکروسافت

مایکروسافت

هکرهای رژیم ایران

بیش از ۱۰۰تن از اعضای عالیرتبه دو کنفرانس مونیخ و عربستان را هدف قرار دادند

ما تهدید آنها را خنثی کردیم

مرکز اطلاعات امنیتی مایکروسافت روز ۷آبان اعلام کرد: ما تهدید هکرهای رژیم ایران با هدف قرار دادن بیش از ۱۰۰تن از اعضای عالیرتبه دو کنفرانس امنیتی مونیخ و تینک ۲۰ در عربستان را ردیابی و اقدام به جلوگیری از آن کرده‌ایم. مایکروسافت افزود: «گروه فسفر» وابسته به رژیم ایران برای شخصیتهای شرکت‌کننده در این کنفرانس ها، شامل مقامات سابق دولتها، کارشناسان سیاسی، دانشمندان و رهبران سازمانهای غیردولتی ایمیل‌های دعوت قلابی ارسال کرده است. مایکروسافت گفت: ما معتقدیم که گروه فسفر وابسته به رژیم ایران به قصد جمع‌آوری اطلاعات امنیتی به این کار دست‌زده است.

ماکروسافت برای ارتقاء امنیت سایبری پیشنهاد کرده است که افراد قبل از باز کردن ایمیلهایشان از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کرده و این‌که آدرس فرستنده واقعی باشد و این‌که هر گونه لینک وارد شده در ایمیل به دومین معتبر و شناخته شده‌ایی منتهی شود. ماکروسافت در نهایت گفت این شرکت به مجموعه‌یی از اقدامات تکنولوژیک، عملیاتی و قانونی برای برهم زدن جلوگیری از این‌گونه فعالیت‌های شرورانه ادامه می‌دهد، ولی به‌گفته مایکروسافت هیچ چیزی جایگزین هوشیاری خود افراد که هدف این‌گونه حملات سایبری هستند نمی‌باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس شرکت آمریکایی مایکروسافت روز چهارشنبه ۷آبان ۹۹ گفت که هکرهای ایرانی با جعل عنوان برگزار کنندگان کنفرانس‌های امنیتی بین‌المللی در آلمان و عربستان کوشیده‌اند به ایمیل «افراد سرشناس» نفوذ کنند.

این خبرگزاری می‌گوید، مایکروسافت تلاش‌های یک گروه هکری ایرانی موسوم به «فسفر» را برای فریب مقامات سابق دولتی، کارشناسان سیاسی و دانشگاهیان کشف کرده که آنها برای بیش از ۱۰۰تن از شخصیتها و کارشناسان ایمیل‌های جعلی به همراه دعوتنامه برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان و نشست گروه۲۰ در عربستان فرستاده‌اند.

تام برت، رئیس امنیتی مایکروسافت، در بیانیه‌یی گفته است، معتقدیم که فسفر با هدف جمع‌آوری اطلاعات این حملات سایبری را طراحی کرده است. (آسوشیتدپرس ۷آبان۹۹)