728 x 90

تعلیق عضویت جرمی کوربین در حزب کارگر انگلستان به‌خاطر مواضع بنیادگرایانهٔ یهودستیزی

جرمی کوربین
جرمی کوربین

خبرگزاری رویترز روز ۸آبان گزارش داد: «حزب کارگر انگلستان رهبری جرمی کوربین را به‌دلیل مواضع بنیادگرایانه‌اش معلق کرد.
کمیسیون برابری و حقوق‌بشر حزب کارگر با انتشار نتایج یک تحقیق چند ساله درباره یهودی‌ستیزی در حزب کارگر اعلام کرد به‌شواهدی دست یافتند که نشان می‌دهد حزب در رسیدگی به شکایت حول مواضع ضد یهودی در خلال رهبری کوربین بر حزب کارگر در سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ شکست‌خورده است.
استارمر رهبر حزب کارگر که از چندماه پیش جایگزین جرمی کوربین شده، گفت: شواهد ارائه شده توسط کمیسیون برابری و حقوق‌بشر را تأیید کرد».

شایان ذکر است که بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان روز ۱۸دی چند روز پس از هلاکت دژخیم قاسم سلیمانی در جلسه علنی پارلمان این کشور در پاسخ به اعتراض جرمی کوربین علیه مواضع دولت انگلستان و جانبداری وی از رژیم آخوندی، او را سرزنش و بار دیگر تصریح کرد که کوربین ۱۰هزار پوند از پرس.تی.وی رژیم ایران دریافت کرده است.

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان در پارلمان انگلستان ۱۸دی ۹۸: «... چیزی که می‌خواهم بگویم این است که بریتانیا به کار کردن برای تنش زدایی در منطقه ادامه خواهد داد. من فکر می‌کنم که ما برای سرجمع کردن یک واکنش از سوی اروپا و پل زدن با دوستان آمریکایی‌مان کار موفقیت‌آمیزی انجام داده‌ایم اما او (جرمی کوربین) مطلقاً نباید تردیدی داشته باشد-- و او البته رهبر اپوزیسیونی است که به‌طور مشهوری ۱۰هزار پوند از پرس.تی.وی ایران دریافت کرد . او مطلقاً نباید تردیدی داشته باشد که ما مصمم هستیم که با هر آنچه که می‌توانیم، امنیت و سلامتی مردم عراق -جایی که او البته ناتو را منحل می‌کند - تضمین کنیم. و این دولت است که به ایستادن برای مردم در سراسر خاورمیانه ادامه خواهد داد، مردمی که به‌دست قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران (رژیم) ایران که او رهبری کرده و تروریسمی که وی مروج آن بوده، رنج و عذاب کشیده‌اند. من بسیار شگفت‌زده شدم که در آخر این مباحث، او (جرمی کوربین) هنوز فعالیت‌های قاسم سلیمانی را محکوم نکرده است».