728 x 90

تظاهرات و راهپیمایی در مونیخ، همزمان با کنفرانس امنیتی مونیخ - سخنرانیها

تظاهرات و راهپیمایی در مونیخ -۲۸بهمن ۱۴۰۱
تظاهرات و راهپیمایی در مونیخ -۲۸بهمن ۱۴۰۱

تظاهرات و راهپیمایی در مونیخ

همزمان با کنفرانس امنیتی مونیخ

نه شاه، نه شیخ پیش به‌سوی جمهوری دموکراتیک

جمعه ۲۸ بهمن۱۴۰۱-۱۷ فوریه۲۰۲۳

لئو داتسنبرگ – رئیس کمیتهٔ آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، نمایندهٔ پیشین بوندستاگ

لئو داتسنبرگ – رئیس کمیتهٔ آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، نمایندهٔ پیشین بوندستاگ

درود می‌فرستم به شما هم‌چنین از جانب همکارانم در برلین به گرمی به شما سلام می‌کنم.

امروز قیام مردم ایران به ششمین ماهش رسیده ما اینجا گردهم آمده بودیم تا این قیام شجاعانه را حمایت کنیم صدا و خواسته مردم ایران باید در کنفرانس امنیتی مونیخ شنیده شود.

دوستان گرامی ما خودمان را بخشی از این قیام می‌دانیم که از اهدافش آزادی هست، دموکراسی هست، برابری هست، جدایی دین و دولت هست و یک جمهوری دموکراتیک.

دوستان عزیز برای این هدف تاکنون قیمت سنگینی پرداخت شده است.

درپنج ماه گذشته دست‌کم ۷۵۰تن از تظاهر کنندگان از جمله ۷۰نوجوان و ۶۰تن از زنان توسط رژیم کشته شدند.

بیش از ۳۰هزار تن از تظاهر کنندگان دستگیر شدند، ما خواهان آزادی زندانیان سیاسی هستیم ولی هم‌چنین قبل از شروع قیام دهها سال بود که این قیام علیه حکومت آخوندی ادامه داشت. بخصوص از سوی سازمان مجاهدین که در کشورهای غربی متأسفانه اخبار دروغین گزارش میشه.

من اشاره می‌کنم به قتل‌عام بیش از ۳۰هزار تن از زندانیان سیاسی که در سال۱۳۶۷.

این مبارزه توسط بسیاری از ملیتها و بخش‌های مختلف جامعه به پیش میره.

رژیم توسط شیطان‌سازیش مدعی میشه که آلترناتیو و اپوزیسیون و مقاومتی وجود نداره پس سؤال اینه چرا اینچنین علیه تظاهر کنندگان با وحشیگری و بی‌رحمی اقدام می‌کنید.

اونها برای یک هدف بزرگ می‌جنگند ارزششو داره و تا این‌که حق مردم به‌رسمیت شناخته بشه.

از این جهت بسیار مهمه که اولین ماده برنامه ده ماده خانم مریم رجوی برای یک ایران آزاد توش گفته شده که من اونو یادآوری می‌کنم انحلال ولایت فقیه مثل استقلال مردم در یک جمهوری دموکراتیک که در اون حق رأی همگانی و کثرتگرایی وجود داشته باشه. تا اینجا بخشی از اون برنامه ده ماده‌ای بود.

این یک آلترناتیو واقعی علیه دیکتاتوری آخوندی است اعتراضات در ایران خیلی وقت هست که رای‌شون را دادند مردم.

اونها می‌گن آری به جمهوری نه به استبداد و تک حزبی چه خامنه‌ای باشد الآن حاکم هست یا دیکتاتوری شاه در گذشته.

اکنون کسانی که علاقه‌مند هستند روی اون کار می‌کنند که پهلوی پسر دیکتاتور سابق رو به‌عنوان بخشی از جامعه مدنی اینجا ارائه کنند.

ما اینجا هستیم در مقابل یک فریب بزرگ تحریف بزرگ که می‌تواند به قیام ایران ضرر بزند.

مردم ایران تجربه این رو دارند تجربه تلخی دارند از قیام سال۵۷ از انقلاب سال۵۷ که باعث سقوط شاه شد و خمینی اومد قدرت رو به دست گرفت.

آن موقع خمینی در پاریس بود و می‌گفت اگر به ایران بیاید کاری به حکومت نداره از حکومت کنار می‌کشه می‌ره به‌عنوان یک آخوند در قم مرکز آخوندها زندگی می‌کنه و همه چیز را رأی مردم مشخص می‌کنه. این رو خمینی گفت در آنموقع ولی همه ما می‌دانیم که وقتی که به ایران آمد هیچ وقت قدرت رو رها نکرد تحویل نداد. بلکه یک استبداد مذهبی رو تحمیل کرد به مردم.

این یک تناقض واقعی و روشن هست که تحریف خودشو نشون میده و نشون میده پسرشاه اهمیتی به مردم نمیده.

اول باید میلیاردها پولی رو بر سرش پس بده به مردم اون خودشو استمرار یک حکومت سلطنتی میدونه که مسئول نقش‌هایی در درون ایران بوده.

نقض حقوق‌بشر نقض حقوق زندانیان سیاسی جنایتهای ساواک ارگان امنیتی وحشی شاه که سلطنت در اون قیام توسط اکثریت مردم سرنگون شد و اون به یک انقلاب ختم شد اما رضا پهلوی هرگز حاضر نبوده علیه ساواک موضعگیری کنه و اون رو نقد کنه بدون محکوم کردن واضح سلطنت و ساواک راه دیکتاتوری به گذشته هم‌چنان باز خواهد بود.

به همین دلیل برای ما غیرقابل فهمه که شرکت پسر شاه در کنفرانس مونیخ به‌عنوان مثلا یک نماینده ایران. دعوت او به این کنفرانس این دعوت بحثهای مهم در مورد همبستگی مردم ایران و مبارزات آزادیخواهانه اونا رو منحرف می‌کنه.

سالها است که ما مجبور بودیم در برابر کارزار افترا و شیطان‌سازی از خودمون دفاع کنیم در شبکه اجتماعی عوامل سایبری رژیم هیچ چیز مانع فعالیتشون نمیشه.

دوستان عزیز پس از ۱۰۰سال دیکتاتوری پهلوی و آخوندها مردم ایران شایسته اون هستند که از یک دموکراسی برخوردار باشند ما به پیروزی مطمئن هستیم زنده باد آزادی از شما سپاسگزارم.

 

مارچین شوینچیسکی - شهردار ورشو و وزیر پیشین روابط اقتصاد بین‌المللی لهستان

مارچین شوینچیسکی - شهردار ورشو و وزیر پیشین روابط اقتصاد بین‌المللی لهستان

دوستان عزیز. همکاران گرامی!

ما اینجا آمده‌ایم امروز تا همبستگی‌مان را ابراز کنیم با ایرانیان شجاعی که به خیابان‌ها آمده‌اند تا اعتراض کنند علیه بیرحمی رژیم ایران. آنها جان خود را به خطر می‌اندازند این‌که شکنجه بشوند این‌که زندانی بشوند با این‌حال مبارزه می‌کنند برای ایران آزاد و علیه جنایات رژیم اعتراض می‌کنند. این اولین بار نیست که مردم ایران مبارزه می‌کنند برای آزادی شان. این مبارزه بیش از ۴۰سال است که ادامه دارد. پس از سرنگونی رژیم شاه. و این مبارزه از همان موقع شروع شد با قربانیان بسیار. قتل‌عام سال شصت و هفت را بیاد داریم با اعدام سی هزار زندانی سیاسی. یک جنایت غیرقابل باور و خیلی خشمگین کننده است که ببینیم همان جنایتکاران همان جلادان در رأس حکومت ایران هستند. این نمی‌تونه و در واقع تحمل پذیر نیست برای ما. ما امروز اینجا جمع شده‌ایم. همزمان با اجلاس امنیتی مونیخ که در آن مسأله تهاجم به اوکراین مورد بحث قرار می‌گیرد. یعنی همان اشغال اوکراین و جنگی که آنجا در جریان هست. در آنجا جنایات زیادی صورت می‌گیرد.

برخی اوقات به ما گفته می‌شود که آلترناتیوی در ایران وجود ندارد برای آخوندها. ولی چنین آلترناتیوی وجود دارد. ما یک برنامه ده ماده‌ای از طرف شورای ملی مقاومت داریم و با آن آشنا هستیم که خانم مریم رجوی آنرا ارائه کرده‌اند. که دموکراسی و حاکمیت قانون و لغو اعدام را به ایران خواهد آورد و جدایی دین از دولت و یک ایران غیراتمی و یک ایران صلح‌جو را محقق خواهد کرد. پس برنامه‌یی وجود دارد. اگر ما در غرب در اروپا در آمریکا می‌خواهیم که ایران دموکراتیک بشه یک دولت با حاکمیت قانون و صلح‌جو باشه. باید حمایت کنیم از مریم رجوی و باید حمایت کنیم از کسانی که برای ایران دموکراتیک مبارزه می‌کنند نه کسانی که خواهان برقراری سلطنت یا حفظ حکومت آخوندی هستند. باشد که انقلاب دموکراتیک مردم ایران به پیروزی برسد.

 

دکتر فرانتس یوزف یونگ - وزیر دفاع آلمان (۲۰۰۵-۲۰۰۹)، وزیر کار (۲۰۰۹)

دکتر فرانتس یوزف یونگ - وزیر دفاع آلمان (۲۰۰۵-۲۰۰۹)، وزیر کار (۲۰۰۹)

درود می‌فرستم به همه شرکت‌کنندگان در تظاهرات همزمان با تظاهرات امنیتی مونیخ.

مردم ایران روشن ساختند از ۵ماه پیش با قیامهای بلاوقفه آنها که هیچ نوعی از دیکتاتوری‌رو در ایران نمیخوان. از جمله اون شامل دیکتاتوری شاه هم میشه که در سال۵۷ به پایان رسید.

متأسفانه این امر به دیکتاتوری آخوندها ختم شد که ۴۴سال هست مردم رو با وحشیگری سرکوب می‌کند.

قیام سراسری مردم ایران از۵ماه پیش باعث تجدیدنظرهایی در کنفرانس امنیتی مونیخ شد این‌که از رژیم ایران برای شرکت کنفرانس امنیتی امسال دعوت نشد این گام علیه دیکتاتوری وحشی حاکم بر ایران خیلی مورد استقبال هست.

اما اونچه قابل‌قبول نیست دعوت از بچه شاه هست به کنفرانس امسال.

مقاومت ایران این‌رو یک ترجیع‌بند می‌بینه درباره تظاهرات مردم ایران در۵ماه گذشته و اونچه که اونها ابراز کردند.

خاندان پهلوی با یک کودتا به قدرت رسید و مسئول کشتارهای متعددی در ایران هست.

باید محکومیتی صریح کرد و فاصله گرفت از این دیکتاتوری، رضا پهلوی باید این کار را بکنه، نباید اجازه بدهیم به شرکت اون در کنفرانس امنیتی مونیخ.

علاوه بر این بچه شاه بارها تأیید کرده که برای تثبیت ادعای قدرت خودش به سپاه پاسداران و بسیج نیاز داره.

این در حالی است که سپاه مسئول سرکوب وحشیانه قیامها تو ایران هست و در لیست تروریستی آمریکا هم قرارداره.

اونها عامل اصلی مرگ صدها مرد زن و کودک در ایران هستند یعنی سپاه پاسداران این نمیتونه آغاز جدیدی در ایران باشه بلکه در ایران ضروریه که آزادی برقرار بشه، دموکراسی، حاکمیت قانون و حقوق بشر.

در۱۰ماده توسط خانم مریم رجوی هست همین موضوعات‌ و در آن آورده که ما اون رو یک جایگزین دموکراتیک می‌دونیم.

برای همین ارزش‌ها ما مبارزه می‌کنیم و برای همین ارزشهاست که من در کنار شما قرار دارم.

برای همتون آرزوی بهترین‌ها رو دارم و این‌که موفقیت زیادی کسب کنین در راستای ایران آزاد، دموکراسی و حاکمیت قانون و حقوق بشر.

 

ژان پیر برار - نمایندهٔ پیشین مجلس ملی فرانسه

ژان پیر برار - نمایندهٔ پیشین مجلس ملی فرانسه

دوستان عزیز برای من افتخار بزرگیه که از طرف کمیته پارلمانی فرانسه برای یک ایران دموکراتیک به شما خوش آمد بگم. از زمانی که پلیس اخلاق رژیم مهسا امینی جوان را در ۲۲شهریور سال قبل به‌قتل رسوند مردم قهرمان ایران از هر قشری و در چهارگوشه کشور قیام می‌کنند. این جدید نیست. از زمان استقرار دیکتاتوری ۴۴سال پیش دیکتاتوری مذهبی مقاومت مردم هرگز متوقف نشده وطن‌پرستان ایرانی وطن‌پرستان ایرانی بهای خیلی بزرگی را پرداختند با خون خودشان و هنوز همه به‌خاطر دارند قتل‌عام در زندانهای دیکتاتوری در سال۱۳۶۷. آزادی فقط توسط مردم میتونه محقق بشه به‌رغم کشتار شکنجه تهدید و فشار، ولی مبارزه برای شکست دادن مستبدان خونخوار هم‌چنان ادامه دارد امروز در ایران فقط تظاهرات علیه دیکتاتوری برگزار نمی‌شه بلکه این یک قیام حتی بیش از آن یک انقلاب در جریان هست به سمت آزادی مردم این میهن بزرگ، در زمان ایران باستان با تاریخ بزرگش همواره راه خودش را در پیش گرفته. به یوم تلاشهای شجاعانه و نقشی که زنان در وهله اول دارند و جوانان، روز روشن آزادی و رهایی نزدیک است. به یمن برنامه شورای ملی مقاومت ایران و برنامه ده ماده‌ای که توسط خانم پرزیدنت مریم رجوی ارایه شده چشم‌انداز یک ایران دموکراتیک روشن و تضمین شده هست.

هم‌چنانکه انقلاب ما در فرانسه در سال۱۷۸۹ راه را برای اون هموار کرد همه از حق آزادی بیان برخوردار بودن آزادی زنان و مردان هم از حقوق مساوی برخوردار خواهند بود. همه انسان‌ها اینطوری شناخته خواهند شد بدون توجه به این‌که به کدام قومیت تعلق دارند و همه از آزادی عقیده برخوردار میشوند ایرانیان با خون و رنج فداکاریهای خودشون سهم خودشون را در مرحله جدید رهایی انسانیت ادا کردند. به‌خاطر شجاعت انسان‌ها و جنبش مقاومت در همه جای کشور علیه آخوندا اقدام صورت می‌گیره و می‌خواهند آنها را محو کنند از این کشور اما مبارزه باید هم‌چنان به پیش بره. کشورهایی که ما الآن مشکلی با رفتارهای ظالمانه آخوندها نداشته‌اند حاضرند برای نجات بخشی از دستگاه جمهوری اسلامی کمک کنند این البته چیز جدیدی نیست. ما در اینجا در آلمان هستیم در پایان دوران... . که چه اتفاقی افتاد دریاسالار دومیکس تلاش کرد عمر رژیم نازی را طولانی کنه اونا را نجات بده آن‌چنانکه رئیس‌جمهور پیشین ما جمهوری فرانسه ژنرال دو گل زمانی گفت دولتها دوست ندارند فقط منافع دارند. این امروز هم صادق هست در بحث ریاست بین‌المللی با بدبینی محروم دولتمردانی که هیچ موقع به‌طور واقع و به‌طور جدی با حقوق‌بشر سروکار ندارند آنها بیشتر بهانه‌هایی هست برای اهداف پنهانی که هیچ موقع به‌وضوح و صادقانه نمود قرار نمی‌گیره. در حکومت جمهوری اسلامی، آنچه که برای آنها مهم است آیا حقوق‌بشر هست دموکراسی در ایران هست خیر اصلاً. آنچه که غربیها بهش این دولتها بهش علاقمندند ثروت عظیم ایرانیان است نفت گاز مس ذغال‌سنگ روی سرب و از این قبیل به همین دلیل در هفته‌های اخیر اقدامات زیادی صورت گرفت در مورد جایگزینی رژیم آخوندها، آنها از همین الآن منتظرند و در صف اول قرار گرفتند برای حمایت از یک رژیم جدید، بحث سر تأمین نیازمندیهای مردم ایران نیست بلکه اینه که چطوری توتال به دیکتاتوریون شل اکسون موبیل ثروت ایران را مصادره کنند و برای خودشون کسب کنند سیاست و اقتصاد ارتباطات خیلی تنگاتنگی با هم دارند نامزدهای جایگزینی در ایران از هم‌اکنون روی میز هستند. با... . پیشاپیش بچه شاه رضا پهلوی و پسر عمویش آماده شده‌اند هفته گذشته تظاهراتی صورت گرفت در پاریس توسط به‌اصطلاح طرفداران سلطنت، کنفرانس مطبوعاتی و مصاحبه‌هایی توسط این افراد در واشنگتن برگزار شد آنها و دیگران آماده هستند که ایران را غارت کنند. این کار را چندین بار در قرن بیستم انجام دادند پیشاپیش، ایرانیها اما به اندازه کافی خون ندادند و رنج نکشیدند تا چنین جایگزینی را تحمل نکنند شهدا جان خودشون را به‌خاطر این از دست ندادند تا تمایلات شخصی یا طمع فردی یک فرد را ارضا بکنند یک برنامه وجود داره شورای ملی مقاومت با طرح‌های مشخص و... . و وفادار به انقلاب کنونی در ایران برای سرنگونی دیکتاتوری و برای برپایی یک ایران دموکراتیک نوین با آزادی و شکوفایی در این دوره حساس، همه دوستان مردم ایران و آزادی اون از استبداد دینی باید ادامه بدهند و هم‌چنان در کنار دوستان ایرانی ما بایستند و جمله آخر برای دوستانمان در اشرف که قبلش اشرف در عراق بودند که الآن در تیرانا در آلبانی هستند آنها هیچ موقع تسلیم نشدند این الگویی برای همه ماست و اینچنین هست که آزادی خواهد رسید و مدتهای طولانی آینده ایران چنین محقق خواهد شد.

 

کاترین بورن‌مولر - رئیس افتخاری جامعهٔ بین‌المللی برای حقوق‌بشر

کاترین بورن‌مولر - رئیس افتخاری جامعهٔ بین‌المللی برای حقوق‌بشر

به‌عنوان رئیس افتخاری بخش آلمانی جامعه بین‌اللملی حقوق‌بشر و به‌عنوان مدافع حقوق‌بشر درود می‌فرستم به همه شما از صمیم قلب سال‌ها است انجمن بین‌المللی حقوق‌بشر برای احترام به حقوق‌بشر در ایران مبارزه می‌کند و تلاش می‌کند در آنجا یک دموکراسی برقرار شود تا مردم بتوانند انتخابات آزاد داشته باشند رژیم آخوندی باید سرنگون بشود تا این احکام اعدام بی‌شمار برای مردم بی‌گناه متوقف شود پایان پیدا کند و فساد و استثمار مردم متوقف شود. مردم ایران آروزی یک انتخابات آزاد را دارند. ما باید در همین راستا تلاش کنیم بهترین آرزوها را برای همه شما برای ایران آزاد دارم. خدا همه شما را حفظ کند.

 

دکتر کارین اشنبل - مدیر علمی مؤسسهٔ علوم اجتماعی مونیخ، استاد دانشگاه

دکتر کارین اشنبل - مدیر علمی مؤسسهٔ علوم اجتماعی مونیخ، استاد دانشگاه

انقلاب در ایران تمام‌عیار در جریان هست خیلی امید هست و انگیزه قوی وجود دارد برای آزادسازی این کشور و پایان دادن به سرکوب.

بحث حجاب اجباری یکی از موضوعات که در واقع سمبلیزه می‌کنه سرکوبگری این رژیم رو ما خواهان یک تغییر عمیق در این سیستم هستیم بحث بر سر برقراری دموکراسی واقعی و محقق شدن آرزوی حقوق برابر برای زنان و مردان هست برابری در برابر قانون و یک حاکمیت قانون و نه یک دیکتاتوری و اعمال اجباری مذهب موضوع این هست که یک حکومت مبتنی بر جدایی از دین و دولت  هست حاکمیتی که در آن دین و دولت جدا باشه تظاهر کنندگان در ایران ارزشهای را در واقع نمایندگی می‌کنند که ما هم اونها را اینجا بزرگ می‌داریم به یمن همین تظاهراتها توانستیم روی رژیم فشار بیاریم و وادارش کنیم متوقف کنه برخی از اعدامها رو ما مسئولیت داریم که سیاست در آلمان و اتحادیه اروپا را از سیاستمداران بخواهیم اونها را فرا بخوانیم که هر اقدامی انجام بدن تا حقوق‌بشر در ایران مورد حفاظت قرار بگیره و وحشیگری رژیم متوقف بشه پایان پیدا کنه یک حمایت به‌معنی سیاست منتقدان رژیم هست برای توقف سرکوب و این‌که حمایت از اونها به‌معنی این است که تأکید بیشتری کنیم برای رعایت حقوق‌بشر مردم ایران مردم ایران خواهان یک حکومت دموکراتیک هستند جامعه‌یی که در اون مردم با هم برابر باشند همشون ملیتها به‌رسمیت شناخته بشند جامعه‌یی که آزادی واقعی مذهبی در آن وجود داشته باشه ما در همه زمینه‌ها از خواست مردم ایران برای پایان دادن دیکتاتورها حمایت می‌کنیم.

 

کریستوف دفریس – نمایندهٔ مجلس فدرال آلمان، عضو کمیسیون امور داخلی

کریستوف دفریس – نمایندهٔ مجلس فدرال آلمان، عضو کمیسیون امور داخلی

از هامبورگ به شما در مونیخ درود می‌فرستم. خیلی خوشحالم که شما همگی در این تظاهرات شرکت کردید. هدف ما یکسان است. ما می‌خواهیم این رژیم سرنگون شود. می‌خواهیم یک حکومت دموکراتیک برقرار شود تا مردم آزاد باشند و بتوانند درباره آینده خودشان و وضعیت سیاسی کشور و رهبری کشورشان در آینده حق انتخاب داشته باشند. ما کشوری را می‌خواهیم که در آن حقوق‌بشر رعایت شود و زنان و مردان با هم برابر باشند، تروریسم حکومتی متوقف شود. من برای همه شما در این تظاهرات آرزوی موفقیت دارم و هم‌چنین برای هدف مشترک همه ما

 

آنیکو گلوگوسکی مرتن - عضو کمیسیون خارجی و از دبیران مجلس فدرال آلمان

آنیکو گلوگوسکی مرتن - عضو کمیسیون خارجی و از دبیران مجلس فدرال آلمان

ایرانیان در تبعید در آلمان اسم من انیکو گلوکوفسکی مرتن هستن نماینده فدرال هستم.

مردم در ایران با یک حرکت انقلابی روشن کردند که هر گونه حکومت تک حزبی را رد می‌کنند، حکومتی فردی و استبدادی، چه از نوع مذهبی و چه سلطنت. سالیان هست که حکومت دیکتاتوری شاه را مردم و حکومت مذهبی را رد کردند و شایسته برخورداری از یک حکومت دموکراتیک هستند. این آ‌رزوی قیام‌کنندگان در ایران است. شعارهای مردم در ایران توسط مردم جهان شنیده شده و همبستگی آنها را برانگیخته است. سیاست مماشات با رژیم ایران شکست‌خورده و چشم‌انداز موفقیت ندارد. بیش از ۷۰۰تن کشته شده‌اند در این قیامها. اعدامهایی توسط رژیم صورت گرفته است. وضعیت حقوق‌بشر در ایران وخامت‌بار است و اکنون وقت آن است که علیه این وضعیت اقدامی صورت گیرد. من در منطقه خودمان در برلین در کنار شما هستیم. ما در کنار شما هستیم علیه حکومت بی‌رحم حاکم بر ایران و در کنار شما و مردم ایران

 

دکتر میشائل مایستر- نمایندهٔ مجلس فدرال آلمان، عضو کمیسیون مالی

دکتر میشائل مایستر- نمایندهٔ مجلس فدرال آلمان، عضو کمیسیون مالی

در قیام که پس از قتل مهسا امینی شروع شد از شهریور گذشته علیه حکومت ایران. در شروع برای احقاق حقوق زنان بود. ولی بعدش گسترده شد برای برقراری حقوق بشر. قیامها فقط در تهران صورت نگرفت بلکه در سراسر ایران رخ داد. و توسط تمامیتی مردم مورد حمایت قرار گرفت. این جنبش در ایران شایسته همه همبستگی ما است. اینجا در آلمان حقوق‌بشر برقرار است. آزادی است دموکراسی هست. آزادی اجتماع هست. آزادی بیان وجود دارد و هم‌چنین حق آزادی برای تظاهرات. و من فکر می‌کنم که همه مردم ایران که الآن تظاهرات می‌کنند شایسته هستند که این حقوق را داشته باشند بتوانند عقایدشان را بیان کنند بتوانند تجمع کنند آزادانه. و برای نیازمندی‌هایشان بتوانند تظاهرات کنند. این‌ها حقوق بنیادین حقوق بشر هست که برای مردم ایران و سراسر جهان بایست از آن برخوردار باشند. و ما باید خواهان آن باشیم.

برای همه شما آرزوی تظاهرات خوبی را دارم. و پیام های خوبی که بتوانید در جهت برقراری حقوق‌بشر در ایران به مردم ارسال کنید.

 

کریستیان دوله‌شال - نمایندهٔ پارلمان اروپا از آلمان

کریستیان دوله‌شال - نمایندهٔ پارلمان اروپا از آلمان

فقط در ماه ژانویه ۷۰تن در ایران اعدام شدند، در حالیکه اونها و برخی از تظاهرات کنندگان اعدام شده‌اند، اعتراضات زیادی صورت گرفته تا جلوگیری کنند از سایر اعدامها که منجر به توقف و یا تعلیق یا تعویق برخی‌شون شد.

مهم‌تر این خواسته پارلمان اروپاست که در قطعنامه ۱۹ژانویه۲۰۲۳ آنرا ابراز کرد که سپاه پاسداران در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار بگیره. این یک گام خیلی مهم هست و ما هم‌چنان بر حمایت از آن ادامه می‌دیم.

من برای مردم ایران آرزوی قدرت و شجاعت زیاد دارم تا آزادی و دموکراسی در ایران بواقع محقق بشه.

 

اولکسی هونتچارنکو - نمایندهٔ پارلمان اوکراین، نایب‌رئیس کمیتهٔ مهاجرت شورای اروپا

اولکسی هونتچارنکو - نمایندهٔ پارلمان اوکراین، نایب‌رئیس کمیتهٔ مهاجرت شورای اروپا

فقط توسط مردم و قدرت آن متوقف می‌شوند. با نیرو و قدرت. ما از همه این دیکتاتورها قوی‌تریم. ولی باید متحد شویم. با همدیگر اتحاد داشته باشیم. این اتحادیه مبارزه علیه هر گونه دیکتاتوری را به پیروزی می‌رساند

چندماه پیش من به در اودسا بودم همراه خانواده‌ام. پهپادهای رژیم ایران به یک ساختمانی زده بودند که چندصد متر با خانه من فاصله داشت. این به ما نشان می‌دهد که دیگر نمی‌توانیم شرارت و خباثت را بپذیریم و تحمل کنیم. دیگر نمی‌شود آنرا در داخل مرزهایش مهار کرد. باید علیه شرورها جنگید. ما باید در هر کجا با آن بجنگیم، زیرا همه مردم جهان شایسته آزادی هستند. مردم ایران و اوکراین شایسته آزادی هستند. باید آزاد باشیم، باید قوی باشیم و چنین خواهد شد.

 

محمدعلی توحیدی – مسئول کمیسیون انتشارات شورای ملی مقاومت ایران

سلام می‌کنم به شما هموطنان عزیز، به شما یاران خستگی‌ناپذیر مقاومت، و قیام مردم ایران، که امروز در اینجا گرد آمده‌اید تا صدای قیام مردم ایران باشید، درود بر هشیاری شما، درود بر آماده باش سیاسی شما، شما گرد آمده‌اید تا صدای خلق قهرمانی باشید که پس از یکصد سال، مبارزه و شورش پی‌درپی در برابر شاه و شیخ، اکنون مصمم است که ایران آزاد، ایران رها از استبداد و وابستگی، ایران رها از سلطنت، و ولایت، ایران جمهوری، ایران دموکراسی را برپا کند.

آمده‌اید تا صدای شورشگران برای آزادی باشید که پنج ماه است، وارد ششمین ماه شده اید، در کف خیابان‌ها، در دانشگاهها، بر سرمزار شهیدان، مثل همین دیشب در محله‌های تهران، و سایر شهرهای ایران، مثل اراک، مثل جوانرود، مثل سنندج، به‌رغم همه روضه‌خوانی‌ها، و موعظه‌های خشونت پرهیزی آتش برپا می‌کنند و می‌خروشند، مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر، (شعار جمعیت مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر)

ملت ما واقعیت یک انقلاب دموکراتیک و نوین را چهل و چهارسال پس از انقلاب بزرگ ضد‌سلطنتی

و امروز شما در اینجا آمده‌اید که بگید مردم ایران بر سرحاکمیت مردم بر سر نه شاه و نه شیخ با هیچکس شوخی ندارد (تشویق جمعیت) چهار سال پیش، چهارسال پیش درست در چنین روزی ۱۷فوریه ۲۰۱۹- ۲۷بهمن جواد ظریف در همین کنفرانس مونیخ آمده بود تریبون پیدا کرده بود تا برای کثیف‌ترین توطئه تروریستی درقلب اروپا پوشش فریبکاری درست کنه، خبرنگاران ازش پرسیدن، در همین کنفرانس، آقا چطور می‌شه سفارت خونه‌های شما تو وزیر خارجه‌ای؟ از این سفارتخانه‌ها از تسهیلات دیپلماتیک برای تروریسم استفاده می‌کنی با کمال وقاحت و پررویی طلبکار درآمد آقا کی گفته؟ از کجا معلوم؟ یاغیهای تو ایران نبودند؟ از کجا معلوم فریب نبوده؟ دام نبوده؟

منظورش اینه که کار خود مجاهدین نبوده صبر کنید از من سؤال نکنید ببینیم چی می‌گه صبر کردیم چهار سال صبر کردیم معلوم شد که این بمبگذاری در تهران تصمیم‌گیری شده است هم‌چنان که مریم رجوی می‌گفت معلوم شد که بمب از تهران آمده است معلوم شد که بمب با بسته دیپلماتیک به اتریش آمده است معلوم شد که دیپلمات تروریست تحت‌امر ظریف از سفارتخانه ظریف در حال کار در سفارتخانه بمب را دستش گرفته از اتریش از خاک همین آلمان از لوکزامبورگ از بلژیک عبور می‌خواهد بدهد و عبور داده تا برود در پاریس گردهمایی ۱۰۰۰۰۰نفره را و مریم رجوی و صدها شخصیت بین‌المللی را هدف قرار بدهد تحقیقات شد ۴ چهار سال، دادگاه شد دو بار و دیپلمات تروریست همدست ایشون به ۲۰سال محکوم شد و همدستاش

این دعوت هم به نظر من باز هم از جنس یک نوع مماشات و بند و بست و حفظ نظام آخوندی است چون سلطنتی که ۵۰سال پیش، ۴۴سال پیش برانداخته شده که انگلیس آورده‌اش و انگلیس برده‌اش پدر بزرگش را، اون یکی را هم که مردم ایران در یک قیام و انقلاب بزرگ برانداختند که برگشت‌پذیر نیست مگر در روسیه برگشته، مگر تو رومانی برگشته، مگر در افغانستان و عراق برگشته، اینها که مسخره است. حالا کسی را دعوت کرده‌اند که در این سال‌ها یک قدم از جنایات ساواک و پدرش فاصله نگرفته است سهل است سهل است از ۲۰سال پیش خودش می‌گوید با پاسداران امنیت آخوندها، با پاسداران حفظ نظام آخوندها هم با ایمیل هم با فکس هم با تلفن در ارتباط هستم و می‌گوید بگذارید از رویش بخوانم سپاه و بسیج اولین نیروی تضمین کننده امنیت و ثبات آینده ایران هستند. باش آش به همین خیال باش

شعار: سپاهیان ساواکیان دیگه تمامه ماجرا

آیا آن دعوت ظریف آن پوشش ساختن برای تروریسم دولتی در قلب اروپا، این دعوت بچه شاه با این فراخوان به بسیج و سپاه برای این کنفرانس امنیت مونیخ شرم‌آور نیست، آیا باعث خجالت نیست

شعار: مرگ بر مماشات

بله این کمتر چیزی که هست یک ابتذال سیاسی است یک مسخرگی است و یک ابتذال سیاسی است. اما ما به جای این‌که به این ابتذالات نگاه کنیم و به این رسوایی‌ها، به صلابت، به قدرت، به توانمندی به تداوم به سرسختی انقلاب دموکراتیک نوین ایران نگاه می‌کنیم که سر باز ایستادن ندارد و می‌رود و می‌تواند و باید پیروز شود.

شعار: دموکراسی آزادی با مریم رجوی

برای این ایران سرافراز خونها داده شده است. ۱۲۰۰۰۰هزار شهید، ۳۰۰۰۰سربدار قتل‌عام و همه شما و همه رزمندگان آزادی و همه پرچم به‌دستهای ایران و ایرانی که تمام جهان را درنورده‌اید و نشان دادید که این ملت مصصم است انقلاب دموکراتیک نوین خودش را پیروز کند و یادی هم بکنیم در این مناسبت از سردارخلق موسی خیابانی که گفت و درست گفت که نیروهای میرا از صحنه محو خواهند شد

پیروز باشید

 

دکتر معصومه بلورچی – نمایندهٔ شورای ملی مقاومت ایران در آلمان

مردم ایران با شعارهای رسای خود، به‌ویژه شعار مرگ بر خامنه‌ای «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه، چه رهبر» که در سراسر ایران از تهران تا بلوچستان و از اصفهان تا کردستان طنین‌انداز شده است، خواسته خود را که سرنگونی این رژیم و استقرار یک جمهوری دموکراتیک است بنمایش گذارده‌اند. آنها به صراحت اعلام کرده‌اند که با هر نوع دیکتاتوری از جمله بازگشت دیکتاتوری مخلوع و مدفون سلطنتی قویاً مخالف هستند

آری، میهن ما ایران در آستانه یک تغییر بنیادین آن هم به رهبری زنان علیه رژیم قرون‌وسطایی و زن‌ستیز قرار دارد که نوید از آینده درخشانی می‌دهد که در برنامه ۱۰ ماده‌ای خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، تضمین می‌شود.

مقاومت ایران سال‌ها خواستار آن بوده است که سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی قرار بگیرد و امروز هم این درخواست را تکرار می‌کنیم.

این مایه شرم است و یک سابقه بسیار منفی برای کنفرانس امنیتی مونیخ است که فردی را دعوت کرده است که شهرت خود را از بدنامی پدر دیکتاتورش به ارث برده است. کسی که اطرافیانش سردژخیمان و شکنجه‌گرانی مانند سردژخیم پرویز ثابتی است که یکی از بزرگترین جنایتکاران تاریخ معاصر ایران است

این فرد همان کسی است که به‌زعم خودش به‌دنبال این بود و هست که امنیت ایران را با پاسداران جنایتکار آخوندها تأمین کند

دعوت از بچه شاه تنها وجهه کنفرانس امنیتی مونیخ را خدشه‌دار کرده و میراث ننگینی را بر جای خواهد گذاشت. چرا که به رژیم آخوندها یک اهرم اضافی برای منحرف کردن قیام و سرکوب آن می‌دهد.

تا آنجا که به آینده ایران مردم می‌شود، این مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها و کانونهای شورشی و جوانان شورشگر هستند که با تمسک به اصل کس نخارد آینده ایران را رقم خواهند زد و اجازه و هرگز نخواهند داد میوه چینان و بقایای سلطنت منفور و سرنگون شده، با کپی‌برداری از خمینی دجال در سال۵۷، بار دیگر انقلاب دموکراتیک مردم ایران را منحرف کرده و آنرا بر سر وارثان واقعی آن خراب کنند. تاریخ هرگز تکرار نخواهد شد.

 

بهرام مودت - قهرمان ملی‌پوش فوتبال ایران، عضو شورای ملی مقاومت

ما به‌عنوان ورزشکاران این مقاومت که در انقلاب ضدسلطنتی شاه در سال۵۷ همراه با بسیاری دیگر از ورزشکاران در صفوف میلیونی حضور داشتیم بایستی صادقانه بگوییم که این دعوت از پسر شاه از سوی کنفرانس امنیتی مونیخ باعث تعجب و حیرت ما و همه ایرانیان آزادیخواه شده است. خمینی دجال آرزوها و رویاهای ما را دزدید با جنایات و خونخواری بی‌سابقه در تاریخ بشریت که خامنه‌ای جانی هم در استمرار و گسترش آن بیشترین تلاش را دارد باعث شده که پس‌ماندگان مومیایی شده رژیم شاه فرصتی پیدا کنند و در خلاء یک تصمیم و انتخاب اصولی و جدی از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی در به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران و حمایت از قیام ملت ایران یک اتوبوس مجانی بی‌دنده و ترمز راه بیاندازند که با سرنشینان ساواکی از جمله پرویز ثابتی و با شعار گمراه‌کننده اتحاد هم‌چون شعار همه با هم خمینی در رویای بازگشت رژیم سرنگون شده گذشته به‌دنبال دریافت سوخت مجانی برای اتوبوس در گل‌مانده از این کنفرانس امنیتی هستند.

 

حنیف ماهوتچیان - انجمن جوانان شمال آلمان

هر چقدر هم رسانه‌های سانسورچی و مزد بگیر و غربی‌ها و دیکتاتورهای منطقه تلاش بکنند تا بتوانند آلترناتیو پوشالی و مورد پسند خود را علم کنند حقیقت جامعه ایران و صحنه سیاسی چیز دیگری است

حالا بچه شاه چه میگه اون علنی میگه من تکیه‌گاهم همین نیروهای انتظامی هستند همین سپاهیها هستند همین پاسدارها هستند همین بسیجیها هستند. عجب!

او می‌گوید ما راجع به نوع حکومت آینده فعلاً صحبتی نمی‌کنیم عجب مثل خمینی اونم می‌خواهد مثل خمینی انقلاب را توی یک جعبه سیاه با در بسته به خورد مردم ایران بدهد آن هم بعد از تجربه خونین انقلاب ضدسلطنتی و ۱۲۰هزار شهید، ولی کور خونده هم خودش کور خونده هم اربابانش که روی او سرمایه‌گذاری می‌کنند و همین‌طور اون رسانه‌های سانسورچی‌اش، این اپوزیسیون قلابی هیچ نوع همسویی با مردم شریف ایران ندارد. هیچ نوع توان حل کردن مسایل جوانان در کف خیابان ندارد.

 

پگاه جهانمیری - انجمن جوانان غرب آلمان

دوستان عزیز ما شاهد یک انقلاب هستیم که توسط جوانان هم‌سن‌وسال من نسل من به پیش برده میشه که میخوان پایان بدن به دیکتاتوری.

اینها این انسان‌ها اومدند قیمت بزرگ زیادی بپردازند جونشون رو به خطر میندازن آنها خواهان تغییر دموکراتیک میخوان. نسل ما خواهان سرنگونی دیکتاتوری آخوندی است. هر گونه حمایتی از این رژیم خیانت به مردم ایرانه خیانت به مهسا، غزال، محسن، نوید و بسیاری دیگر ازکسانی که جان خودشون رو برای آزادی فدا کردند.

من می‌خوام همراه با جوانان ایران بگم مرگ بر دیکتاتوری، مرگ بر سلطنت و دیکتاتوری آخوندی، آری به دموکراسی، آری به برابری از شما سپاسگزارم.

شعار تظاهر کنندگان: آزادی می‌آید با می‌توان و باید.

 

ملیحه ملک محمدی- انجمنهای زنان ایرانی در آلمان

انقلاب دموکراتیک نوین مردم ایران به‌پیش می‌تازد. بی‌تردید تقلاهای پسمانده‌های نظام سلطنتی یا باز یکنان پروژه‌های ارتجاعی-استعماری برای انحراف قیام و خون‌رسانی به آخوندها به‌جایی نخواهد رسید. سرنوشت این انقلاب به‌دست زنان و جوانان آگاه و شجاع ایرانی رقم خواهد خورد. و این انقلابی است تا پیروزی. خطاب به کنفرانس هم می‌گویم: این هم که بقایای شاه مدفون را به اینجا راه بدهید، بجز این‌که برای منحرف کردن قیام حربه‌یی به‌دست آخوندها بدهید، تأثیر دیگری ندارد. هم‌چنانکه حمایت تمام‌قد اروپا و آمریکا از پدر دیکتاتور این فرد در حالی‌که ادعای قدرقدرتی می‌کرد، هیچ نفعی به‌حال او نداشت و در مقابل موج قیام خلق مثل برف آب شد و تنها نفرت و خشم مردم ایران را برای خود خریدند.

بقایای نظام منفور سلطنت با پشتیبانی سردژخیمان ساواک، نان به‌نرخ‌روزخورها، عناصر تازه به‌دوران رسیده‌ای که تازه از زیر عبای ملا بیرون آمده‌اند، در این قیام جایی ندارند.

در یک‌کلام بار دیگر خواست مردم و مقاومت ایران را فریاد می‌کشیم و تا تحقق آن از پا نمی‌نشینیم

مرگ بر خامنه‌ای-مرگ بر دیکتاتور-درود بر رجوی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/20317969-f0af-418b-ba03-3c25287ac2b1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات