728 x 90

تظاهرات معلمان در ۲۲استان و تظاهرات بازنشستگان در تبریز، اهواز، رشت و دورود

مرگ بر رییسی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، ظلم و ستم کافیه سفره ما خالیه، حسین حسین شعارتون دروغ و دزدی کارتون

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

تظاهرات معلمان در ۲۲استان و تظاهرات بازنشستگان در تبریز، اهواز، رشت و دورود

مرگ بر رئیسی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، ظلم و ستم کافیه سفره ما خالیه، حسین حسین شعارتون دروغ و دزدی کارتون

 

صبح امروز پنجشنبه ۲۶خردادماه، معلمان و فرهنگیان در ۲۲استان برای آزادی معلمان زندانی و در اعتراض به عدم رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوقشان در مقابل تورم نجومی و گرانی کمرشکن، دست به تجمع و تظاهرات زدند.

این اعتراضات در بسیاری از شهرها مانند مریوان، سنندج، کرمانشاه، اندیمشک، سقز، بوکان، کرج، همدان، ساری، شهرکرد، کاشمر، بندرعباس، بیجار، شازند، خرم‌آباد، بجنورد، آبدانان، اسلام‌آباد غرب، سردشت، زنجان، اردبیل، قزوین، شیراز، رشت، لاهیجان، اصفهان، دورود، هرسین، ملایر، کامیاران، ارومیه، نجف آباد، بابل، اهواز، یاسوج، اراک، رضوانشهر در مقابل ادارات آموزش و پرورش صورت گرفت. در تعدادی از شهرها معلمان دست به راهپیمایی زدند.

در این اعتراضات که به‌رغم تدابیر سرکوبگرانه و بازدارنده برگزار شد، معلمان شعار می‌دادند: ”مرگ بر رئیسی ”، ”معلم بپا خیز برای رفع تبعیض ”، ”معلم زندانی آزاد باید گردد ”، ”حسین حسین شعارتون دروغ و دزدی کارتون ”، ”تبعیض‌های دولتی سر منشأ فساده ”، ”با این‌همه هیاهو حاصل وعده هات کو ”، ”ظلم و ستم کافیه سفره ما خالیه“ و ”زندانی سیاسی آزاد باید گردد ”.

 

روی پلاکاردهایی که معلمان در دست داشتند از جمله نوشته شده بود جای معلم در کلاس درس است نه زندان. در تعدادی از شهرها نیروهای سرکوبگر رژیم مانع تجمعات معلمان شدند و در شهرهای مختلف معلمان را دستگیر کردند. مأموران رژیم در تهران هنگامی که معلمان برای تجمع به مقابل مجلس رژیم رفتند مانع تجمع آنها شدند و تعدادی را دستگیر کردند. در مشهد نیز مانع تجمع معلمان شدند. در مریوان معلمان را از مقابل اداره آموزش و پرورش متفرق کردند. در سنندج نیز مانع تجمع معلمان شدند اما معلمان هر دو شهر در نقاط دیگر تجمع خود را برگزار کردند. در شیراز به تجمع معلمان حمله کرده و تعداد زیادی از آنها را بازداشت کردند. در اصفهان از استانداری تا انتهای خیابان باغ گلدسته مأموران انتظامی ایستاده و اجازه تجمع بیش از ۳نفر را نمی‌دادند. در سنندج مأموران رژیم در میادین مختلف شهر مستقر شده و مانع شکل‌گیری تجمعات مردمی می‌شدند و موتورسواران یگان ویژه در شهر تجمع کرده بودند. تک‌تیراندازان سپاه نیز بر پشت‌بام اداره کل آموزش و پرورش مستقر شدند در قزوین نیروی سرکوبگر انتظامی ۱۰نفر از معلمان را بازداشت کرد.

 

هم‌چنین گروه‌های سایبری رژیم از مدتها قبل با ارسال پیامهای تهدیدآمیز تلاش می‌کردند مانع اعتراضات معلمان و حتی فعالیت آنها در شبکه‌های مجازی شوند. اطلاعات سپاه نیز تعدادی از فعالان شبکه‌های مجازی را تحت عنوان تشویش اذهان عمومی دستگیر کردند. رژیم معلمان دستگیر شده را شدیداً تحت فشار قرار داده تا علیه خود اعتراف کنند.

 

همزمان بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در اعتراض به هزینه‌های بالای زندگی و تورم و حقوق پایین در شهرهای تبریز، اهواز، رشت و دورود دست به تجمع زدند.

 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران به معلمان شریف که بار دیگر فریادهای حق‌طلبانه خود را در سراسر ایران طنین‌انداز کردند درود فرستاد و عموم جوانان را به حمایت از آنان فراخوند. وی گفت اعتراضهای سراسری معلمان بازنشستگان، کارگران و اعتصاب بازاریان، رژیم را سراسیمه کرده است. تنها راه رسیدن به عدالت و آزادی ایستادگی برای رهایی از نظام منحوس ولایت فقیه است. دستگیری و احضار معلمان در شهرهای مختلف تنها عزم آنان را برای احقاق حقوقشان جزم‌تر می‌کند. وی از ملل متحد و عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر خواست برای آزادی بازداشت‌شدگان اقدام کنند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶خرداد۱۴۰۱ (۱۶ ژوئن ۲۰۲۲)

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 0

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 1

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 2

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 3

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 4

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 5

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 6

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 7

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 8

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 9

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 10

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 11

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 12

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 13

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 14

تظاهرات معلمان در ۲۲استان - 15
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/43c399c0-5bf8-4f92-8a45-b8e46e0bc928"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات