728 x 90

تصویب قطعنامه پارلمان اروپا در مورد مسمومیت دانش‌آموزان - فراخوان به لیست گذاری سپاه پاسداران و تحریم خامنه‌ای، رئیسی و محمدجعفر منتظری

پارلمان اروپا
پارلمان اروپا

قطعنامه پارلمان اروپا

در محکومیت شدید سرکوب زنان ایران

و مسمومیت دختران دانش‌آموز توسط رژیم آخوندی

با ۵۱۶ رأی مثبت و تنها ۵ رأی منفی

 

پارلمان اروپا

خواهان لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

و اعمال تحریم علیه خامنه‌ای، رئیسی

و محمد جعفر منتظری دادستان کل رژیم است

 

پارلمان اروپا خواهان هیأت حقیقت‌یاب مستقل بین‌المللی

خواستار حسابرسی از عاملان مسمومیت دختران دانش‌آموز

و اجازه ورود هیأت حقیقت‌یاب و گزارشگر ویژه سازمان ملل

برای بررسی وضعیت حقوق‌بشر در ایران است

 

سخنرانیهای نمایندگان پارلمان اروپا درباره قطعنامه علیه مسموم کردن دختران دانش آموز

استانیسلاو پولچاک

من واقعاً خوشحالم که پارلمان اروپا با مخالفان ایرانی همکاری طولانی‌مدت داشته است

یک جنبش مهم شورای ملی مقاومت توسط یک زن به نام مریم رجوی اداره می‌شود

من به یاد دارم مریم رجوی هشدار داد که هر گونه قراردادی با رژیم ایران بیهوده است

پس لطفاً دیگر اشتباه نکنید بیایید با زنان ایرانی کار کنیم و سپاه پاسداران را در لیست سیاه قرار دهیم

 

سمیرا رافائلا

بیایید مطمئن شویم که سپاه پاسداران در لیست تروریستی قرار گیرد

 

ریچارد چارنسکی

من امیدوارم که در آینده ایران یک رهبر زن

مانند مریم رجوی ریاست‌جمهوری ایران را به عهده داشته باشد

این بهترین مجازات برای حکومت زن‌ستیز کنونی ایران خواهد بود

 

دیوید لگا

هزاران دختر دانش‌آموز مسموم شده‌اند

مسمومیت دختران دانش‌آموز شر محض

و رژیم ایران شیطان محض است

هزاران دختر دانش‌آموز در ایران مسموم شده‌اند که بسیاری از آنها در بیمارستان بستری شده‌اند.

چیزی که ما به یقین می‌دانیم این است که دخترانی که آسیب دیده‌اند، از شرکت در تحصیل ممانعت می‌شود. این موضوع هم‌چنین مانع شرکت دختران جوان و والدین آنها در تظاهرات علیه رژیم می‌شود.

به نظر می‌رسد که حملات مسموم‌سازی به دختران مدرسه انتقام نقش زنان جوان در اعتراضات اخیر علیه رژیم و علیه حجاب اجباری است. زمانی که دختران لب به اعتراض میگشایند و خواستار حقوق اولیه انسانی خود هستند، که حق هر فرد است، حتی در کلاس درسشان هم با خشونت تنبیه می‌شوند. مسمومیت دختران دانش‌آموز در ایران شر محض است و رژیم ایران شیطان محض. بنابراین مهمترین وظیفه ما این است که بر حمایت ثابت خود از آرمانهای مردم ایران که می‌خواهند در یک کشور آزاد و دموکراتیک زندگی کنند، تأکید کنیم. پارلمان اروپا در کنار زنان و دختران در ایران می‌ایستد. و من در کنار شما تحول آفرینان ایران هستم.

 

ماریا ثریا رودریگوز راموس

این بدترین نوع حمله‌یی است

که می‌تواند علیه دختران و دانش‌آموزان صورت گیرد

ماریا ثریا رودریگوز راموس María Soraya RODRÍGUEZ RAMOS عضو پارلمان اروپا از اسپانیا: چگونه می‌توانید چیزی بدتر از مسموم‌سازی دختران دانش‌آموز را تصور کنید. این موضوع در کشوری اتفاق می‌افتاد که در جهان بیشترین تعداد زنان را اعدام و شکنجه می‌کند.

این بدترین نوع حمله‌یی است که می‌تواند علیه دختران و دانش‌آموزان صورت گیرد. وزیر بهداشت رژیم ایران در بیست و ششم فوریه گفت که سم خطرناکی نیست. ما نیازی به تحقیقات داخلی (رژیم) در این مورد نداریم. ما به یک تحقیقات بین‌المللی نیاز داریم.

 

اوین اینسیر

این حملات وحشیانه کاملاً غیرقابل قبول است

ما خواستار بررسی کامل آنچه اتفاق افتاده هستیم

اوین اینسیر Evin INCIR عضو پارلمان اروپا از سوئد: در مورد دختران شجاع در ایران، رفتن به مدرسه برای آنها می‌تواند خطرآفرین باشد.

ما باید از آزادی همه دختران و زنان دفاع کنیم. این دختران مسموم شده‌اند و این حملات وحشیانه کاملاً غیرقابل قبول است. ما خواستار بررسی کامل آنچه اتفاق افتاده هستیم. و من این را به دولت سوئد و احزاب و دموکراتهای سوئد می‌گویم.

 

سمیرا رافائلا

رژیم ایران تصمیم به تبعیض سیستماتیک علیه زنان و اقلیتها گرفت

و به این ترتیب مشروعیت خود را به‌طور کامل از دست داد

سمیرا رافائلا Samira RAFAELA نماینده پارلمان اروپا از هلند: در این هفته، رژیم ایران تصمیم به تبعیض سیستماتیک علیه زنان و اقلیتها گرفت، و به این صورت مشروعیت خود را به‌طور کامل از دست داد.

هم‌چنین بیایید مطمئن شویم که سپاه پاسداران به یک سازمان تروریستی تبدیل می‌شود و در لیست تروریستی قرار می‌گیرد، زیرا اکنون بسیار مهم است که ما به‌عنوان اروپا از ابزار خود استفاده کنیم. ما از صدای خود استفاده می‌کنیم و با بیانی قوی نسبت به چنین رژیمی حرف می‌زنیم که به حقوق زنان و دختران احترام نمی‌گذارد.

 

 

متن قطعنامه پارلمان اروپا

۱۶ مارس۲۰۲۳

با توجه به این‌که زنان و دختران در ایران اعتراضات گسترده‌یی را رهبری کرده‌اند که خواستار دموکراسی و پایان دادن به تبعیض سیستماتیک علیه زنان است.

نظر به این‌که هزاران دختر و زن در سراسر ایران از نوامبر ۲۰۲۲ – آذر ۱۴۰۱ با مواد شیمیایی سمی که مانع از رفتن دختران به مدرسه شده، مورد حمله قرار گرفته‌اند.

نظر به این‌که این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که سرکوب زنانی که خواهان حق آزادی خود هستند، شدیدتر از هر زمان دیگری است.

پارلمان اروپا با شدیدترین عبارات، تلاشهای شنیع برای ساکت کردن زنان و دختران در ایران را محکوم می‌کند و همبستگی عمیق خود را با دانش‌آموزان ایران که در این حوادث مسموم شده‌اند و با خانواده‌های آنها اعلام می‌دارد.

پارلمان اروپا بار دیگر سیاستهای رژیم ایران علیه زنان و دختران را محکوم می‌کند و بر حمایت قاطع خود از مطالبات زنان و دختران ایران برای رفع تبعیض‌های سیستماتیک تأکید می‌کند.

پارلمان اروپا از شورای حقوق‌بشر سازمان ملل می‌خواهد هیأت حقیقت‌یاب مستقل بین‌المللی را موظف به انجام تحقیقات مستقل در مورد مسمومیت‌های دختران دانش‌آموز کند و خواستار حسابرسی از عاملان آن می‌شود. همچنین از مقامات رژیم ایران می‌خواهد اجازه ورود این هیأت و گزارشگر ویژه سازمان ملل‌متحد به ایران را برای بررسی وضعیت حقوق‌بشر در حکومت جمهوری اسلامی ایران فراهم کنند.

پارلمان اروپا در قطعنامه خود خاطرنشان می‌کند:

رژیم ایران مسئولیت کامل حقوق اساسی زنان و دختران ایرانی برای تحصیل را بر عهده دارد. از مقامات رژیم ایران می‌خواهد که دسترسی بدون تبعیض به تحصیل را برای دختران تضمین کنند و هر قانونی که علیه دختران و زنان تبعیض‌آمیز است لغو نمایند.

بی عملی چند ماهه رژیم و سرکوب عمدی گزارشات موثق توسط آن را در مورد حملات سمی سیستماتیک علیه دختران دانش‌آموز محکوم می‌کند.

پارلمان اروپا مجدداً از شورای اروپا درخواست می‌کند سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کند و فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا، از جمله تحریم‌های جهانشمول مربوط به حقوق‌بشر این اتحادیه را علیه همه کسانی که مسئول نقض حقوق‌بشر در ایران هستند، از جمله علی خامنه‌ای ولی‌فقیه، ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور اعمال کند.

(سایت پارلمان اروپا ۲۵اسفند)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8a5297a6-8fb8-4611-8df9-24235b42ab3e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات