728 x 90

تصادفات جاده‌ای، ۱۱کشته در جاده خاش – زاهدان و ۳کشته و ۴۰مجروح در محور ایرانشهر به نیکشهر

تصادفات جاده ای
تصادفات جاده ای

بنا بر گزارش ارگانهای حکومتی در حاکمیت دزد و غارتگر آخوندی و جاده‌های غیرایمن متأسفانه در تصادفات طی هفت روز منتهی به روز اول فروردین ۳۲۵هموطن کشته و ۷هزار تن مجروح و مصدوم شدند.

از جمله روز گذشته در اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر ۲۵ محور ایرانشهر به نیکشهر متأسفانه ۳تن کشته و ۴۰تن مجروح شدند. هم‌چنین در اولین روز از بهار، بر اثر برخورد دو دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در محور خاش به زاهدان ۱۱تن کشته و یک تن مصدوم شد.

ایران یکی از بدترین آمارها را از نظر تصادفات منجر به مرگ را دارد و تصادفات رانندگی در جاده‌های ایران به طور معمول در تعطیلات نوروزی به اوج خود می‌رسد.

بر اساس گزارشی که پژوهشکده بیمه مرکزی ایران در سال‌های قبل منتشر کرده بود، در میان ۱۹۰ کشور جهان، ایران پس از کشور آفریقایی سیرالئون، بالاترین نرخ مرگ‌ومیر را در جاده‌ها داشته است.

بر اساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی رژیم آخوندی، در سال ۱۴۰۱، در پنج روزی که «طرح نوروزی پلیس» برای کاهش تصادفات در ایران به اجرا درآمد، ۱۹۷ تصادف فوتی رخ داد که در جریان آن دست‌کم ۲۲۸ نفر جان خود را از دست دادند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/900bbf54-a3db-48bc-9e6e-5bb3d1fd5e75"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات