728 x 90

قیام ایران-شماره ۱۶۸

تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی هنرمند مردمی با شعار مرگ بر دیکتاتور

تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی هنرمند مردمی با شعار مرگ بر دیکتاتور
تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی هنرمند مردمی با شعار مرگ بر دیکتاتور

روز یکشنبه ۶خرداد (۲۷مه) مراسم با شکوه تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی بازیگر سرشناس و مردمی سینمای ایران با حضور انبوه مردم تهران و دوستداران این هنرمند فقید، به تظاهرات ضدحکومتی تبدیل شد. تشییع‌کنندگان که از رفتار رژیم ضدایرانی و ضدهنری آخوندی در حق ناصر ملک مطیعی خشمگین بودند، شعار می‌دادند: مرگ بر دیکتاتور؛ درود بر ناصر خان؛ ننگ ما، ننگ ما، صدا و سیمای ما؛ دیکتاتور نگاه کن، عزت خدادادیه (خدادادی است). آنها با یادآوری نقشهای مردمی او در فیلمهای فارسی شعار می‌دادند: قیصر کجایی، مردم را کشتند.

ناصر ملک‌مطیعی از سرشناس‌ترین بازیگران سینمای ایران بود که به‌خاطر تن ندادن به تحمیلات ضد‌مردمی رژیم آخوندی به مدت چهار دهه از ادامه کار هنری‌اش محروم و به انزوا کشانده شده بود. وی روز جمعه چهارم خرداد ۱۳۹۷ در سن ۸۸سالگی دیده از جهان فروبست.

نیروهای سرکوبگر در هراس از گسترش این تشییع جنازه و تظاهرات ضدحکومتی با گسیل نیروهای پیاده و موتوری ضدشورش جمعیت را مورد حمله قرار دادند و با پرتاب گاز اشک‌آور و تیراندازی هوایی تلاش کردند مردم را پراکنده سازند. مردم با شعارهای بی‌شرف بی‌شرف؛ نیروی انتظامی ننگ ما ننگ ما؛ به مقابله با مزدوران پرداخته و به مراسم بزرگداشت ادامه دادند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶خرداد ۱۳۹۷(۲۷مه ۲۰۱۸)