728 x 90

ترور دکتر رهام یعقوب و چند تن دیگر از معترضان در بصره

ترور دکتر رهام  یعقوب
ترور دکتر رهام یعقوب

به گزارش العربیه ۵تن از جوانان و مردم بصره که از برگزار کنندگان تظاهرات در این شهر بودند شب گذشته ۲۹مرداد طی یک عملیات سازمان‌یافته در این شهر ترور شدند. یکی از ترور شدگان دکتر رهام یعقوب یک فعال مدنی و پزشک تغذیه بود که در اعتراضات سال گذشته از سازماندهندگان راهپیمایی‌های زنان بود.

دکتر رهام در یکی از محلات بصره مشغول رانندگی با خودرو بود افراد مسلح موتور سوار تعداد زیادی گلوله به سمت خودرو شلیک کردند که منجر به قتل او شد و سپس وی را به بیمارستان منتقل کردند.

رسانه‌ها نوشتند برخی از روزنامه‌های رژیم ایران از جمله خبرگزاری مهر علیه او تحریک کرده بودند. وی در آخرین صحبت هایش علیه وضعیت و شرایط زندگی مردم اعتراض کرده می‌گوید: «ما برق می‌خواهیم مردم دارند می‌میرند چرا؟ آخر این آبی که هست؛ قابل شرب نیست. درد اینست که کسی ما را درک نمی‌کند و ما کسی را نداریم که ما را نمایندگی کند ما دیگر به جایی رسیده‌ایم که دیگر نمی‌توانیم زندگی کنیم.

به گزارش تلویزیون رافدین ۲۹مرداد قیام کنندگان عراقی در نجف با برگزاری تظاهرات خواستار محاکمه عاملان و آمران قتل و ترور تظاهر کنندگان شدند. آنها همچنین بر برکناری استاندار و رئیس پلیس نجف تاکید کردند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e23d2a49-acaf-4542-a5c4-4dc1fd83f260"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات