728 x 90

ترس از قطعنامه شورای حکام یا «چراغ سبز (نظام) برای آغاز مذاکرات»!؟

آژانس انرژی اتمی
آژانس انرژی اتمی

روزنامه حکومتی آرمان ۲۴شهریور، با درج مطلبی عقب‌نشینی سران نظام در برابر آژانس انرژی اتمی که منجر به ادامه نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌یی رژیم شد را با وارونه‌گویی با عنوان «چراغ سبز ایران برای آغاز مذاکرات» توصیف کرد.

آرمان نوشت: «توافقی کـــه میان ایران و آژانس بین‌المللی انـــرژی اتمی صورت گرفت، چراغ سبزی از سوی ایران بود به طرف‌های دیگر برجام که تمایل دارد تا مذاکرات وین را بار دیگر آغاز کند. در این میان برخی داخلی‌ها نیز بر این باور هستند که ایران عقب‌نشینی کرده و مصوبه مجلس نقض شده است. این گروه بر این باور هستند که در ابتدا باید تحریم‌ها علیه ایران لغو شود و پس از آن ایران اجازه نظارت آژانس را صادر می‌کرد. این گروه بارها از دولت خواسته بودند که باید دوربینهای آژانس برچیده شود اما با تدبیری که صورت گرفت، این اتفاق رخ نداد. ایران در این توافق نشان داد که می‌خواهد که برجام احیا شود و این اراده را در حالی که تحت تحریم قرار دارد، در خود تقویت کرده است (؟!)».
آرمان در ادامه افزود: «این طولانی شدن مذاکرات ریشه در این مورد داشت که طرف‌های مقابل برجام، علاوه بر مسائل هسته‌یی، خواسته‌های منطقی و نظامی نیز داشتند. ایران مشخصاً زیر بار این خواسته‌ها نرفت و گره در مذاکرات ایجاد شد...».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

ترس از قطعنامه شورای حکام یا «چراغ سبز (نظام) برای آغاز مذاکرات»!؟