728 x 90

تد دویچ: رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان

تد دویچ نماینده کنگره آمریکا
تد دویچ نماینده کنگره آمریکا

تد دویچ نماینده دمکرات کنگره آمریکا روز ۱۷مرداد در یک رشته توئیت درباره رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان نوشت: آمریکا باید یک تلاش قوی و جامع بین‌المللی را برای پرداختن به برنامه هسته‌یی ایران و کل رفتار شریرانه آن رهبری کند.

از آنجایی که توجه هم‌چنان بر بازگشت احتمالی به برجام متمرکز است، ما باید به دامنه رفتار شریرانه رژیم ایران اذعان کنیم. ایران به گسترش ترور و خشونت در سراسر جهان، ارتکاب نقض فاحش حقوق‌بشر، و تضعیف نظم مبتنی بر قوانین بین‌المللی ادامه می‌دهد.

ایران بزرگترین حامی تروریسم است. گروه‌های تروریستی تحت حمایت ایران در سراسر جهان غیرنظامیان را می‌کشند، ایالات متحده و متحدان و شرکای ما را تهدید می‌کنند و به زیرساختهای حیاتی که اقتصاد بین‌المللی را تقویت می‌کند، با منابع مالی و تسلیحاتی که مستقیماً از ایران تأمین می‌شود، حمله می‌کنند...

ایران و روسیه برای پیشبرد اهداف شوم خود و تضعیف منافع آمریکا با یکدیگر همکاری می‌کنند. ایران به روسیه پهپادهای مرگبار برای استفاده در اوکراین می‌دهد و روسیه و ایران قصد دارند ماهواره‌یی را پرتاب کنند که برای جاسوسی از اهدافی در اوکراین و سراسر خاورمیانه استفاده می‌شود.

رژیم ایران به‌طور سیستماتیک مرتکب نقض وحشتناک حقوق‌بشر می‌شود. ایران مرتباً آمریکایی‌ها، مانند باب لوینسون، موکل من، را برای دست‌آوردهای سیاسی به گروگان می‌گیرد، مخالفان سیاسی را به طرز وحشیانه‌ای سرکوب می‌کند، و بهائیان و دیگر اقلیت‌های مذهبی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

ایران به‌سرعت در حال پیشبرد برنامه هسته‌یی خود است، اخیراً اعلام کرده است که توانایی ساخت بمب هسته‌یی را دارد و پس از محکومیت از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، هم‌چنان تعهدات پادمانی خود را زیر پا می‌گذارد. این تشدید تنش، خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند و جنبش بین‌المللی عدم گسترش هسته‌یی را تهدید می‌کند.

آمریکا با متحدان و شرکای خود تلاش کرده است تا پاسخی مؤثر به تهاجم غیرقانونی و ناعادلانه روسیه به اوکراین داشته باشد. ایالات متحده باید یک تلاش قوی و جامع بین‌المللی را برای پرداختن به برنامه هسته‌یی ایران و کل رفتار شریرانه آن رهبری کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bc78a60e-ce43-40da-8016-13b0f9fdc2e8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات