728 x 90

تحریم‌های ۹ساله سران جنایتکار سوریه تمدید شد

ویران کردن مناطق مختلف سوریه توسط رژیم جنایتکار بشار اسد
ویران کردن مناطق مختلف سوریه توسط رژیم جنایتکار بشار اسد

اتحادیه اروپا، تحریم‌های وضع شده بر ضد مقامات ارشد و بلندپایه سوریه و برخی نهاد‌های جنایتکار این کشور را برای یک‌سال دیگر تمدید کرد.

بشار اسد، رئیس‌جمهوری جنایتکار و بیش از ۲۷۰ مسئول سیاسی، مقام نظامی و بازرگان سوری به‌دلیل دست داشتن در سرکوب و کشتار ادامه‌دار معترضان و غیرنظامیان به دست دولت سوریه تحت تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.

شورای اتحادیه اروپا که ۲۷کشور اتحادیه در آن کرسی دارند روز پنجشنبه ۸خردادماه با انتشار بیانیه‌یی اعلام کرد که تحریم‌های یاد شده تا ابتدای ژوئن۲۰۲۱، بیش از یک دهه از آغاز مناقشه داخلی سوریه و در حالی‌که سرکوب غیرنظامیان هم‌چنان ادامه دارد برای یک‌سال دیگر تمدید می‌شود.

جوزپ بورل با اعلام این‌که مردم سوریه از آغاز مناقشات داخلی و سرکوب‌ها مجبور شده‌اند میزان فوق‌العاده‌ای از انعطاف‌پذیری نسبت به شرایط موجود را از خود نشان دهند، یادآور شد: اتحادیه اروپا مصمم است برای حمایت از یک راه‌حل سیاسی در راستای منافع همه مردم سوریه و نیز پایان یافتن سرکوب‌ها از کلیه ابزار و امکانات موجود استفاده کند.

انقلاب در سوریه اکنون وارد دهمین سال خود شده و رژیمهای جنایتکار ایران و روسیه در حمایت از بشار اسد دست به کشتار مردم غیرنظامی زده و بنا به گزارش سازمان ملل متحد بیش از نیمی از ساکنان این کشور مجبور به فرار از مناطق مسکونی خود شده‌اند. بر اساس این گزارش ۱۱میلیون نفر از شهروندان سوری که حدود ۵میلیون نفر از آنها را کودکان تشکیل می‌دهند نیاز به کمکهای بشر دوستانه دارند و نزدیک به هشت میلیون نفر نیز به‌شدت از دسترسی به غذا و دارو رنج می‌برند.

فهرست تحریم‌ها ۲۷۳نفر از جمله اعضای خانواده بشار اسد، همکاران نزدیک وی، فرماندهان بلندپایه نظامی و هفتاد نهاد و سازمان منتسب به دولت این کشور را در بر می‌گیرد.