728 x 90

تحریم‌های جدید آمریکا و انگلستان علیه رژیم آخوندی بعد از حمله موشکی و پهپادی به اسراییل

موشکی رژیم ایران
موشکی رژیم ایران

به گزارش رویترز ۳۰فروردین آمریکا و انگلستان پس از حمله موشکی و پهپادی به اسرائیل، تحریم‌های جدیدی را علیه رژیم آخوندی اعلام کردند.
آمریکا، تحریم‌های جدیدی را علیه رژیم ایران اعلام کرد که تولید پهپادهای این کشور را هدف قرار می‌دهد.
در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمده است که این اقدامات ۱۶فرد و دو نهاد را هدف قرار داده است که تولید پهپاد رژیم ایران را قادر می‌سازد، از جمله انواع موتورهایی که پهپادهای نوع شاهد ایران را که در حمله ۱۳ آوریل مورد استفاده قرار گرفتند را توانمند می‌سازد.

وزارت خزانه‌داری هم‌چنین اعلام کرد که پنج شرکت در حوزه‌های قضایی متعدد را لیست‌گذاری می‌کند که مواد سازنده را برای تولید فولاد به شرکت فولاد خوزستان ایران (KSC)، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد ایران، یا خرید محصولات نهایی فولاد KSC ارائه می‌کنند.
در این بیانیه آمده است که سه شرکت زیرمجموعه خودروساز ایرانی گروه بهمن نیز هدف قرار گرفتند که به‌گفته این گروه از سپاه پاسداران حمایت مادی کرده است.
در این بیانیه آمده است که همزمان با اقدام وزارت خزانه‌داری، بریتانیا تحریم‌هایی را علیه چندین سازمان نظامی، افراد و نهادهای رژیم ایران درگیر در صنایع پهپاد و موشکهای بالستیک رژیم آخوندی اعمال می‌کند.

بیانیه ایالات متحده پس از آن صادر شد که وزیران دارایی و رؤسای بانک مرکزی گروه هفت دموکراسی صنعتی پس از نشستی در روز چهارشنبه گفتند که از هماهنگی نزدیک هر اقدام آینده برای کاهش توانایی رژیم ایران برای دستیابی، تولید یا انتقال تسلیحات برای حمایت از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده منطقه‌یی اطمینان حاصل خواهند کرد»...
رهبران اتحادیه اروپا روز چهارشنبه پس از حمله موشکی و پهپادی تهران به اسراییل که قدرتهای جهانی را در تلاش برای جلوگیری از درگیری گسترده‌تر در خاورمیانه قرار داد، تصمیم گرفتند تحریم‌ها علیه رژیم ایران را تشدید کنند... .

 

سایت کاخ‌سفید -۳۰فروردین: بیانیه جو بایدن در مورد تحریم‌های ایران
کمتر از یک هفته پیش، رژیم ایران یکی از بزرگترین حملات موشکی و پهپادی را که جهان تاکنون دیده است علیه اسراییل انجام داد. ایالات متحده به همراه متحدان و شرکای خود از اسراییل دفاع کرد. ما به شکست این حمله کمک کردیم. و امروز، رژیم ایران را مورد حسابرسی قرار می‌دهیم. تحریم‌ها و کنترل‌های صادراتی جدید را بر ایران اعمال می‌کنیم. این تحریم‌ها رهبران و نهادهای مرتبط با سپاه پاسداران، وزارت دفاع ایران و برنامه موشکی و پهپادی دولت ایران را هدف قرار می‌دهد که این حمله وقیحانه را امکانپذیر کرد.

همان‌طور که صبح روز بعد از حمله با رهبران گروه هفتم صحبت کردم، ما متعهد هستیم که به‌طور جمعی برای افزایش فشار اقتصادی بر رژیم ایران اقدام کنیم. و متحدان و شرکای ما تحریم‌ها و اقدامات بیشتری را برای محدود کردن برنامه‌های نظامی بی‌ثبات‌کننده ایران صادر می‌کنند یا خواهند کرد.
... بگذارید برای همه کسانی که حملات رژیم ایران را امکانپذیر می‌کنند یا از آنها حمایت می‌کنند روشن باشد: آمریکا به امنیت اسراییل متعهد است. ما به امنیت پرسنل و شرکای خود در منطقه متعهد هستیم. و ما در انجام تمام اقدامات لازم برای حسابرسی از شما تردید نخواهیم کرد.

 

رویترز در همین روز نوشت:
یک اطلاعیه رسمی روز پنجشنبه نشان داد که بریتانیا تحریم‌هایی را علیه نهادهای نظامی رژیم ایران از جمله ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی دریایی سپاه پاسداران اعمال کرده است.
این اقدامات پس از حمله موشکی و پهپادی رژیم ایران به اسراییل در آخر هفته گذشته صورت گرفت.
ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا روز دوشنبه گفته بود که گروه هفت (G۷) در حال کار بر روی بسته‌ای از اقدامات هماهنگ علیه رژیم ایران است.
در این اطلاعیه آمده است که تحریم‌های بریتانیا در مجموع ۱۳نهاد یا شخص را هدف قرار داده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2a1b1bbe-e190-4673-97fd-1aed248a9c56"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات