728 x 90

تجمع خانواده‌های جان‌باختگان پرواز اوکراینی در مقابل پارلمان کانادا

تجمع خانواده‌های جان‌باختگان پرواز اوکراینی در مقابل پارلمان کانادا
تجمع خانواده‌های جان‌باختگان پرواز اوکراینی در مقابل پارلمان کانادا

خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در بیانیه‌یی اعلام کردند که روز سه‌شنبه، ۱۲مهر، هم‌زمان با هزارمین روز سرنگونی پرواز پی‌اس ۷۵۲، «به یاد جانهای از دست‌رفته و برای یادآوری به سیاستمداران در پیگیری کشف حقیقت و اجرای عدالت» به مجلس کانادا خواهند رفت.

در بیانیه خانواده‌های جان‌باختگان آمده است: «این تجمع خواهی‌نخواهی، به تحولات بزرگی که این روزها در ایران رخ می‌دهد، گره خورده است و امیدواریم در روز سه‌شنبه از سیاستمداران بشنویم درباره این تحولات چه فکر می‌کنند و برای عدالت چه کرده‌اند».

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، در آستانه هزارمین روز شلیک موشکهای سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی، با برخی خانواده‌های جان‌باختگان دیدار کرد و به آنان اطمینان داد که برای پاسخگو کردن حکومت ایران تلاش می‌کند.

نخست‌وزیر کانادا روز دوشنبه نیز در توئیتی، به سرکوب معترضان و نقض حقوق‌بشر در ایران واکنش نشان داد و نوشت که دولت کانادا برای این‌که ایران را به‌دلیل «نقض حقوق بشر» و «بی‌توجهی آشکار» به جان انسان‌ها پاسخگو کند، مقام‌های ارشد حکومت و نهادهایی را که مستقیماً «اقدام‌های سرکوبگرانه» را اجرا، حقوق‌بشر را نقض و «اطلاعات نادرست» رژیم ایران را منتشر می‌کنند، تحریم می‌کند. او هم‌چنین تأکید کرد که کشورش در کنار زنان و دیگر مردم ایران که برای حقوق‌بشر مبارزه می‌کنند، می‌ایستد. 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b5f49e12-5c1d-4b33-897c-8f7277cfc0f3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات