728 x 90

تجمع اعتراضی کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر و شهرداری اهوازومعلمان نهضت سوادآموزی گرگان

تجمع اعتراضی کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر
تجمع اعتراضی کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر

روز جمعه ۲خرداد، کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و تعلق نگرفتن بیمه بیکاری پس از تعطیلی کرونایی این محل توریستی دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها خواستار تعیین تکلیف وضعیت شغلی خود و پرداخت حقوق مربوط به ایام تعطیلی شرکت بخاطر کرونا، از محل بیمه بیکاری شدند.

قیام

تداوم تجمع کارگران شهرداری منطقه شش اهواز
کارگران شهرداری منطقه 6 شهرداری اهواز روز پنجشنبه 1 خرداد ماه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود برای دومین روز متوالی مقابل ساختمان شهرداری دست به تجمع زدند.

این کارگران که تحت نظارت شرکت پیمانکاری اختر راه جنوب فعالیت دارند علاوه بر اینکه دارای سه ماه دستمزد معوقه می باشند، حق بیمه، اضافه کاری، حق لباس وسنوات سال ۹۱ خود را نیز تاکنون دریافت نکرده اند. آنها می گویند در این شرایط بحرانی، کارگران شهرداری با کمترین امکانات پیشگیری از کرونا سرکار خود حاضر شده اند ولی اکنون قصد دارند در صورت عدم پرداخت دستمزدهایشان دست به اعتصاب بزنند.

قیام

تجمع گروهی از معلمان نهضت سوادآموزی گرگان

در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گلستانروز پنج شنبه اول خرداد،گروهی از معلمان نهضت سوادآموزی گرگان برای اعتراض نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان تجمع کردند و خواستار ساماندهی وضعیت استخدامی خود شدند.
یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت: معلمان نهضت از سال ۱۳۷۹تا۱۳۹۱ ساماندهی شده اند، اما از آن تاریخ به بعد نشده اند.
اوبا اشاره به اینکه شیوه و کیفیت تدریس شان از سایر نیرو‌های رسمی آموزش و پرورش پایین‌تر نیست،اضافه کرد: خواسته شان این است که با توجه به سابقه و تجربه بیشتری که دارند آموزش و پرورش، آنها را در اولویت استخدام قرار دهد.

قیام