728 x 90

جنایت رژیم آخوندی در روستای چنار محمود لردگان و مبتلا شدن بیش از ۳۰۰تن به بیماری ایدز + فیلم

جنایت رژیم آخوندی در روستای چنار محمود لردگان که باعث مبتلا شدن بیش از ۳۰۰تن به بیماری ایدز شده است، خشم مردم را برانگیخته است. روز چهارشنبه اهالی این روستا که اکثر آنان زنان بودند در مقابل فرمانداری و اداره بهداشت لردگان تجمع کردند.

این جنایت هنگامی رخ داد که مأموران بهداشت رژیم برای آزمایش قند خون از سرنگ آلوده استفاده کردند.

مدتی پیش در نتیجه بکار گرفتن سرنگ های آلوده باعث شده مردم روستای چنارمحمود به بیماری ایدز مبتلا شوند. گفته می‌شود روستاهای دیگر نیز این اتفاق افتاده است. در شهرستان لردگان کارگزاران رژیم اشکال را گردن یکدیگر می‌اندازند. و در نهایت هم گناه را به گردن مسئول بهداشت روستا انداخته‌اند.

یکی از اهالی گفت: «مردم روستای چنار محمودی همه‌اش کارشان شده گریه و زاری خیلی ترسیده‌اند کسی هم از ترس این‌که مبتلا باشد دیگر حاضر به آزمایش نمی‌شود از هر خانواده‌ای ۲الی ۳نفر مبتلا شده‌اند. هرکی هم رفته آزمایش مثبت بوده. بهمین خاطر ترسیده‌اند آخر کسی نیست از این رژیم بپرسه بچه ۹ساله کجایش قند خون یا چربی خون دارد که آمده‌اید آزمایش بکنید که بیچاره را با امپول ویروسی به ایدز مبتلا کرده اید».

 

یکی از شهروندان در این زمینه گفت: «از طرف بهداشت برای تست انسولین و آزمایش و فشار خون مجانی تو روستاهایمان آمده بودند که آمپول‌هایی که استفاده شده بوده ویروسی بوده. همه کسانی که آمپول زدند به بیماری ناشناخته مبتلا شدند که عده‌یی از مردم می‌گویند ایدز هست. یکسری هم می‌گویند شبیه ایدز می‌باشد نصفی از روستاهای لردگان متبلا شده‌اند کسی هم پاسخگو نیست. حالا بعد از چند هفته از تهران دکتر آوردند که دارد از نو آزمایش می‌گیرد که تشخیص بدهد که بیماری چی هست».

 

یکی از شهروندان گفت: «تا این لحظه ۵۰۰نفر ازمایش hiv دادند که همه مثبت بوده‌اند مردم خیلی از این موضوع در ترس هستند و خیلی‌ها نمی‌خواهند ازمایش بدهند شبکه بهداشت چیزی را به‌عهده نمی‌گیرد و می‌گوید ما این امپولها را نداده‌ایم شبکه بهداشت روستای چنار محمودی هم چیزی به‌عهده نمی‌گیرد و به گردن شبکه بهداشت کل انداخته است».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات