728 x 90

تجمع اعتراضی بیش از ۱۰۰تن از خانواده‌های زندانیان در برابر زندان مرکزی ارومیه

زندان مرکزی ارومیه
زندان مرکزی ارومیه

صبح امروز شنبه ۲۴مهرماه ۱۴۰۰ خانواده‌های زندانیان در زندان مرکزی ارومیه، در برابر این زندان دست به تجمع و اعتراض زدند.

از ساعت ۱۰صبح امروز شنبه ۲۴مهرماه، بیش از ۱۰۰تن از خانواده‌های زندانیان در زندان مرکزی ارومیه در برابر زندان در اعتراض به کمبود و پایین بودن کیفیت غذای زندان و شکنجه فرزندانشان با گرسنگی دادن آنان، اقدام به برپایی یک تجمع نمودند.

در این تجمع مادران و همسران و خانواده‌های زندانیان، خواستار رسیدگی به وضعیت غیرقابل قبول غذایی و پایین بودن بهداشت و درمان زندانیان آن هم در شرایط کرونایی هستند.

 

یادآوری می‌کنیم که زندانیان در زندان مرکزی ارومیه به‌دلیل کمبود سهیمه غذایی، به‌طور دائمی در گرسنگی به‌سر می‌برند. عوامل و کارگزاران رژیم در این زندان، در وعده‌های غذایی برای هر ۸زندانی یک ران مرغ و بین ۴ تا ۵قاشق برنج توزیع می‌کنند. زندانیان بارها اعلام کرده‌اند که این میزان غذا، حتی یک کودک را هم سیر نمی‌کند.

 

حضور گارد ضدشورش در برابر خانواده‌های معترض زندانیان و شعارهای بی‌شرف بی‌شرف از جانب مادران

به‌دنبال تجمع خانواده‌های زندانیان در برابر زندان مرکزی ارومیه، که از صبح امروز در اعتراض به گرسنگی و وضعیت ناهنجار بهداشتی و درمانی در شرایط کرونایی دست به اعتراض زده‌اند، گارد ضدشورش زندان، در برابر این خانواده‌ها صف بسته است.
مادران و خانواده‌های زندانیان که هیچ پاسخی از رئیس زندان و سایر کارگزاران آن نگرفتند و با نیروهای سرکوبگر روبه‌رو شده‌اند شعار «بی‌شرف بیشرف» سر داده‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات