728 x 90

تبدیل شدن مواد غذایی کم ارزش به کالای لاکچری

گرانی حبوبات
گرانی حبوبات

رسانه حکومتی تجارت نیوز دوشنبه ۲۱ اسنفد، با اشاره به «قطار تورم» و افزایش قیمت مواد غذایی کم‌ارزش در دولت آخوند رئیسی نوشت، مقایسه قیمت حبوبات در پایان بهمن ۱۴۰۲ با نرخ این محصولات در ابتدای دولت رئیسی نشان می‌دهد که در قطار تورم دولت رئیسی، قیمت بیشتر حبوبات دو برابر شده‌اند.

تجارت نیوز نوشت، رئیسی که از زمان تکیه‌زدن بر صندلی خیابان پاستور از تیم خود به‌عنوان دولت محرومان یاد کرد، حالا پس از گذشت ۲.۵سال از فعالیتش اقشار مختلف را از دسترسی به بسیاری از محصولات محروم کرده است.
پس از عبور تورم مواد غذایی اساسی از ارقامی در محدوده ۳۰۰درصد، محصولاتی مانند حبوبات هم که ارزش غذایی چندانی ندارند و در گذشته مردم دغدغه چندانی برای تهیه آن نداشتند نیز حالا در حال تبدیل‌شدن به کالایی لاکچری هستند...
تجارت نیوز افزود: به جز لپه، میانگین قیمت حبوبات دیگر در پایان بهمن ۱۴۰۲ در مقایسه با شهریور ۱۴۰۰ رشد بالای ۱۰۰درصد را به ثبت رسانده‌اند. البته تورم لپه هم در این مقایسه به ۶۰درصد نزدیک شده تا هیچ‌یک از حبوبات در هر کیلو، دیگر قیمت پایین‌تر از ۷۰هزار تومان نداشته باشند.
لوبیا چیتی و عدس نیز دو قلم از حبوبات هستند که در این مقطع از سال دو برابر نرخ ابتدای روی کار آمدن رئیسی به دست مصرف‌کننده می‌رسند.
سرعت افزایش قیمت لوبیا قرمز در این مدت بیش از لوبیا چیتی بوده و با رشد ۱۰۸درصدی مرز ۸۰هزار تومان را هم جا گذاشته است.
نخود که روزی از ارزان‌ترین کالاهای خوراکی به حساب می‌آمد نیز در صدر گرانی حبوبات قرار گرفته تا این محصول نیز در آستانه ورود به ۸۰هزار تومان قرار بگیرد.
این اعداد و ارقام، داده‌هایی هستند که مرکز دولتی آمار منتشر کرده و طبیعتاً گواه مناسبی برای شکست سیاست‌های دولت سیزدهم در کنترل تورم است...

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/41e1b4ea-102f-48d9-b2ec-92c2d7dd8cff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات