728 x 90

تاونهال: یادبود رئیسی، خیانت به اصول اصلی سازمان ملل است

سازمان ملل متحد
سازمان ملل متحد

تاونهال روز چهارشنبه ۹ خرداد درباره فضاحت یادبود ابراهیم رئیسی در سازمان ملل که قرار است برگزار شود، نوشت: یادبود رئیسی، خیانت به اصول اصلی سازمان ملل است.

در این مطلب به‌قلم ایرین ویکتوریا ماسیمینو [وکیل بین‌المللی حقوق‌بشر و وکیل امور جنایی و استاد دانشگاه و گزارشگر ویژه دادگاه عالی جنایی آرژانتین] آمده است.
ماده ۱ منشور سازمان ملل بیان می‌کند که هدف اصلی این نهاد دستیابی به همکاری بین‌المللی... در ترویج و تشویق احترام به حقوق‌بشر و آزادیهای اساسی است.
با این حال، در یک حرکت شرم‌آور و وحشتناک، سازمان ملل در حال برنامه‌ریزی یک مراسم داخلی در روز پنجشنبه ۳۰ مه است که در تناقض با مأموریت اصلی تعیین شده در ماده فوق‌الذکر است.
- بعد از برگزاری یک دقیقه سکوت برای رئیسی حالا سازمان ملل برنامه دارد که یک مراسم رسمی کامل برای کسی برگزار کند که به جلاد تهران معروف است.
- او کسی است که به‌طور سیستماتیک از زندانیان سیاسی، به‌ویژه آنهایی که به سازمان مجاهدین خلق ایران (PMOI/MEK) وابسته بودند، بازجویی می‌کرد و در کمتر از یک دقیقه دستور اعدام صادر می‌کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2468797d-7259-4f29-b183-b5a1d8240613"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات