728 x 90

تأکید وزرای خارجه آمریکا و آرژانتین بر اجرای عدالت درباره عاملان انفجار آمیا

دیدار وزیران خارجه آرژانتین و آمریکا
دیدار وزیران خارجه آرژانتین و آمریکا

به‌دنبال حضور پاسدار محسن رضایی در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری نیکاراگوئه؛ وزرای خارجه آمریکا و آرژانتین در ملاقات روز سه‌شنبه خود در واشنگتن با ابراز نگرانی از سفر محسن رضایی؛ معاون رئیسی که تحت تعقیب پلیس بین‌المللی؛ اینترپل است خواهان تقویت همکاری برای اجرای عدالت در مورد پرونده بمب‌گذاری آمیا شدند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ایی درباره دیدار وزیر امور خارجه بلینکن با کافایرو وزیر خارجه آرژانتین نوشت: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، امروز با سانتیاگو کافایرو، وزیر امور خارجه آرژانتین دیدار کرد تا در مورد روابط مهم دوجانبه ما گفتگو کند... وزیر خارجه بلینکن و وزیر امور خارجه آرژانتین نگرانی جدی خود را در مورد سفر اخیر محسن رضایی معاون رئیس جمهور رژیم ایران به نیکاراگوئه، موضوع اخطار قرمز اینترپل [ در مورد محسن رضائی] برای قتل و خسارات سنگین در رابطه با بمب گذاری آمیا در سال۱۹۹۴ که منجر به کشته شدن ۸۵نفر در بوئنوس آیرس شد، ابراز کردند. آنها همکاری در زمینه تلاش برای محاکمه کسانی که مظنون به همدستی در این حمله هستند را مورد بررسی قرار دادند.

ند پرایس؛ سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌یی در روز سه‌شنبه ضمن اعلام نگرانی جدی وزرای خارجه دو کشور از این دیدار اعلام کرد: «محسن رضایی در مورد کشتار و خسارت‌های بمب‌گذاری آمیا در سال۱۹۹۴ تحت تعقیب پلیس بین‌المللی، اینترپل، قرار دارد.

هر دو وزیر امور خارجه در مورد همکاری در مورد تلاش‌ها برای اجرای عدالت در مورد کسانی که در آن حمله نقش یا دست داشتند، تأکید کردند».
خاطرنشان می‌شود که محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیسی، ۲۰دی و به‌نمایندگی از این جلاد در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه شرکت کرد. وی و هم‌چنین احمد وحیدی، وزیر کشور دولت رئیسی، از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند که از سال٢٠٠٧میلادی در فهرست افراد تحت تعقیب پلیس بین‌الملل، اینترپل، قرار دارند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7c226147-1f07-4877-9670-87c294992914"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات