728 x 90

تأکید آخوند مروی بر فرستادن مردم به کام کرونا در ماه محرم

آخوند مروی  و خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع
آخوند مروی و خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

آخوند احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی بر فرستادن مردم به کام کرونا تأکید کرد و گفت: متأسفانه امروز عده‌یی چه در خارج از کشور و چه در داخل به‌دنبال ایجاد دوگانگی میان عزاداری و سلامت هستند که امر بسیار خطایی است. آنچه ما از فرمایشات و تدابیر (خامنه‌ای) می‌توانیم استنباط کنیم، این است که عزاداری نباید تعطیل شود،

وی با دجالگری افزود: حتی در دورانی که رژیم رضاخان با فشار بر مردم، مانع از برگزاری مجالس و مراسم عزاداری محرم می‌شد، باز هم مردم مجالس عزای سیدالشهدا (ع) را برپا می‌کردند؛ اکنون نیز نباید عزاداریها تعطیل شود.

مینو محرز عضو کمیته حکومتی کرونا درباره فاجعه برگزاری مراسم محرم با بیان "حضور کوتاه با ماسک هم در چنین فضاهایی خطرآفرین است" روز سه شنبه ۷مرداد گفت: «هنوز در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا هستیم و خیلی از استانها در وضعیت قرمز هستند. کمتر از یک ماه دیگر تا محرم مانده و معلوم نیست چه می‌شود. اگر شیب ابتلا به کرونا کم هم بشود، کلاً باید جلوی تجمع گرفته شود و فاصله‌گذاری فیزیکی با شدت اعمال شود. حضور در یک محیط بسته حتی با ماسک هم نباید طولانی باشد. جمعیتی که برای عزاداری در مسجد یا هیات حضور پیدا می‌کند، انبوه است و حتی حضور کوتاه با ماسک هم در چنین فضاهایی خطرآفرین است».

مینو محرز روز گذشته ۶مرداد هم گفته بود: «اگر این اجتماعات در همه ایران برگزار شود، فاجعه خواهد شد. ایمنی گله‌ای در شرایطی که می‌بینیم ممکن است فرد دوباره مبتلا شود بی‌معنی است. جمعیتی که برای عزاداری در مسجد یا هیات حضور پیدا می‌کند انبوه است و حتی حضور کوتاه با ماسک هم در چنین فضا‌هایی خطرآفرین است. این تجمعات خطرناک خواهد بود. کسانی که تا الآن مبتلا نشده‌اند و با ممنوعیت تجمع‌ها، جلوی ابتلای آنها گرفته شده، با برگزاری این اجتماعات مبتلا خواهند شد».

مسعود مردانی عضو ستاد مقابله با کرونا روز دوشنبه ۶مرداد گفت: «برگزاری هر گونه تجمع جایز نیست زیرا با وضعی که کشور دارد و شاهد طغیان مجدد بیماری کروناست، برگزاری هر تجمعی جایز نیست و این ربطی به محرم و صفر هم ندارد. هیچ‌کس در ستاد کرونا اعتقادی به ایمنی گله‌ای ندارد و چنین پیشنهادی نمی‌دهد. هنوز در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا هستیم و خیلی از استانها در وضعیت قرمز است. کمتر از یک ماه دیگر تا محرم مانده و معلوم نیست چه می‌شود».

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آخوندی روز دوشنبه ۶مرداد گفت: «آقای روحانی! عزاداری امام حسین خلوص می‌خواهد نه شکوهی که جان هزاران عزادار را به خطر می‌اندازد و در حافظه مردم از عاشورا خاطره ناخوشی می‌سازد».