728 x 90

رافائل گروسی:

تأسیسات اتمی اوکراین از کنترل خارج شده است

تأسیسات هسته‌ای اوکراین در زاپروژیا
تأسیسات هسته‌ای اوکراین در زاپروژیا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس (۱۲مرداد ماه) رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت تأسیسات اتمی اوکراین «از کنترل خارج شده است». وی هشدار داد بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا در اوکراین "کاملاً از کنترل خارج شده و باید به‌سرعت به کارشناسان اجازه داده شود برای تثبیت وضعیت و جلوگیری از یک فاجعهٔ اتمی از این مجتمع گسترده بازدید کنند.

گروسی در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت وضعیت در تأسیسات هسته‌یی زاپروژیا در جنوب شرقی شهر انرهودار Enerhodar که نیروهای روسی در اوایل ماه مارس بلافاصله پس از تهاجم به اوکراین در ۲۴فوریه تصرف کردند، هر روز خطرناکتر می‌شود. او افزود «کلیه اصول ایمنی هسته‌یی در این نیروگاه نقض شده و آنچه در خطر است بسیار جدی و بسیار هولناک و خطرناک است».

گروسی به بسیاری از موارد نقض ایمنی نیروگاه اشاره کرد و افزود این نیروگاه در مکانی است که جنگ فعال در نزدیکی قلمرو تحت کنترل روسیه در آنجا جریان دارد (خبرگزاری آسوشیتدپرس).

 

به گزارش نشریه انگلیسی ایوینینگ استاندارد Evening Standard (۱۲مرداد ماه) خطوط مهمات رسانی روسیه توسط ارتش اوکراین نابود شد. فرماندهان دفاعی انگلستان می‌گویند، خط تدارکات‌رسانی روسیه که خرسون را به کریمه متصل می‌کند، در اثر حمله اوکراین تخریب شده است. اوکراین روز دوشنبه به قطار حامل مهمات برای نیروهای روسی در نزدیکی ایستگاه راه‌آهن بریلیفکا در استان خرسون حمله کرد. وزارت دفاع انگلستان در جدیدترین اطلاعات به‌روزرسانی شده خود اعلام کرد «بعید به‌نظر می‌رسد که خط آهنی که خرسون را به کریمه متصل می‌کند هم‌چنان عملیاتی باشد».

 

به گزارش کانال خبری اوکراین ناو (۱۲مرداد)، از ابتدای حمله روسیه به اوکراین تا صبح روز ۱۲مرداد، آمار رسمی کودکان قربانی شده نشان می‌دهد ۳۵۸ کودک کشته و ۶۹۳ کودک دیگر مجروح شدند. بیشترین آمار قربانیان کودک بر اثر حملات روسیه از مناطق دونتسک و خارکیف می‌باشد.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b7121f8a-bc87-4fe2-bf9e-583828131e18"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات