728 x 90

بیانیه گروه ۷: حملهٔ مستقیم و بی‌سابقهٔ رژیم ایران را به صراحت محکوم می‌کنیم

اجلاس ۷کشور بزرگ صنعتی - آرشیو
اجلاس ۷کشور بزرگ صنعتی - آرشیو

بیانیه سران ۷کشور بزرگ صنعتی:

ما رهبران گروه ۷ دولت، حملهٔ مستقیم و بی‌سابقهٔ ایران را

به صراحت محکوم می‌کنیم

ایران صدها پهپاد و موشک به سمت اسراییل شلیک کرد

اسرائیل با کمک شرکای خود این حمله را شکست داد

 

به گزارش رویترز روز یکشنبه گفتگوی آنلاین سران هفت کشور بزرگ صنعتی جهان که رئیس‌جمهور آمریکا پس از حملهٔ رژیم خواستار آن شده بود، برگزار شد. رهبران آمریکا، آلمان، انگلستان، ایتالیا، ژاپن، فرانسه و کانادا روز یکشنبه پس از این تماس ویدیویی طی بیانیه‌یی اعلام کردند: «ما رهبران گروه هفت (G۷) حملهٔ مستقیم و بی‌سابقهٔ رژیم ایران به اسراییل را به صراحت محکوم می‌کنیم. رژیم ایران صدها پهپاد و موشک به سمت اسراییل شلیک کرد. اسراییل با کمک شرکای خود این حمله را شکست داد. ما همبستگی و حمایت کامل خود را از اسراییل و مردم آن ابراز می‌کنیم و بر تعهد خود نسبت به امنیت آن تأکید می‌کنیم. رژیم ایران با اقدامات خود بیش از پیش به سمت بی‌ثباتی منطقه گام برداشته و خطر تشدید غیرقابل کنترل منطقه را در پی دارد.

ما هم‌چنین همکاری خود را برای پایان دادن به بحران در غزه تقویت خواهیم کرد، از جمله با ادامه کار برای آتش‌بس فوری و پایدار و آزادی گروگانها توسط حماس، و ارائه کمکهای بشردوستانه بیشتر به فلسطینیهای نیازمند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/32ab9189-e923-426e-8219-846a797d9f27"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات