728 x 90

بیانیه کمیته شهرداران فرانسه: قاتلان پرفسور کاظم رجوی باید بدون هیچ ارفاقی محاکمه شوند

بیانیه کمیته شهرداران فرانسه: قاتلان پرفسور کاظم رجوی باید بدون هیچ ارفاقی محاکمه شوند
بیانیه کمیته شهرداران فرانسه: قاتلان پرفسور کاظم رجوی باید بدون هیچ ارفاقی محاکمه شوند

کمیته شهرداران فرانسه روز ۳۰خرداد ۹۹ در بیانیه‌یی به تصمیم دادستانی سوئیس در مورد بستن پرونده ترور پرفسور کاظم رجوی قویاً اعتراض کرد و خواهان لغو این تصمیم شد.

در این بیانیه که به امضای ژان پیر مولر و ژان فرانسوا لوگاره رسیده آمده است:

«مطلع شدیم، دادستانی کانتون وو در سوئیس تصمیم گرفته است به‌زودی پرونده ترور جنایتکارانه پروفسور کاظم رجوی را مختومه کند. این البته شوکه‌کننده است! این در حالیست که در ۲۰مارس ۲۰۰۶ قاضی تحقیق کانتون وو حکم جلب علی فلاحیان وزیر وقت اطلاعات رژیم ایران را به‌خاطر مشارکت در ترور صادر کرد.

در حکم جلب علی فلاحیان آمده است: «ترور کاظم رجوی با دقت تمام طراحی شده بود. تیم‌های کماندویی یکبار در اکتبر ۱۹۸۹، سپس در اواخر ژانویه و اوایل فوریه ۱۹۹۰ و نهایتاً از ۱۰ تا ۲۴آوریل ۱۹۹۰ به سوئیس آمده بودند... . تحقیقات روشن ساختند که ۱۳نفر در آماده‌سازی و انجام قتل همکاری داشتند. این سیزده نفر پاسپورتهایی داشتند که بر روی آنها عبارت “در مأموریت“ نقش بسته بود. بعضی از این مدارک همزمان در یک روز در تهران صادر شده بودند... . همه پاسپورتها به دستور وزارتخانه تحت‌امر علی فلاحیان صادر شده بودند و در هنگام بازگشت عاملان به ایران در همان فرودگاه از آنها بازپس گرفته شدند. تمام پاسپورتهای ۱۳ فردی که اسامی آنها در بالا ذکر شد در کریم خان که خیابانی در تهران است، صادر شدند. دو ساختمان در این خیابان مقر بخشی از سرویسهای اطلاعات ایران، یعنی واواک می‌باشد».

بیانیه کمیته شهرداران فرانسه با اشاره به استمرار تروریسم از سوی رژیم آخوندی به‌ویژه در سالهای اخیر از دولت و قضاییه سوئیس می‌خواهد پرونده را بازنگهدارد و با بستن این پرونده رژیم ایران را به ادامه تروریسم تشویق نکند. بیانیه می‌افزاید ما همه مدافعان حقوق‌بشر، پارلمانترها و جامعه مدنی در سوئیس را فرامی‌خوانیم که از مقام‌های مسئول بخواهند، با ادامه این پرونده عدالت را به اجرا در بیاورند.