728 x 90

بیانیه مطبوعاتی مایک پمپئو در مورد سالگرد قیام۹۸ در ایران

قیام آبان ۹۸
قیام آبان ۹۸

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز شنبه ۲۴آبان در بیانیه مطبوعاتی خود در رابطه با قیام آبان۹۹ نوشت: «در ۱۵نوامبر ۲۰۱۹ و در هفته بعد از آن، مردم شجاع ایران در بیش از ۲۰۰شهر در سراسر ایران به خیابان‌ها آمدند تا به چهار دهه سوء‌مدیریت توسط یک رژیم فاسد که ثروت مردمش را در تروریسم خارج از کشور و سرکوب داخلی هدر داد، اعتراض کنند. در حالی‌که معترضان از آزادی بیان خود استفاده می‌کردند، رژیم با ابراز ایدئولوژی افراطی خود شامل خشونت بی‌حد و حصر و ترور پاسخ داد.»

وی در ادامه نوشت: «رژیم با این کار بار دیگر ماهیت واقعی خود را آشکار کرد و هر گونه ادعای باقی مانده مشروعیت در انظار مردم ایران را از بین برد. رژیم بیش از ۱۵۰۰ ایرانی را کشت از جمله حداقل ۲۳کودک.

متأسفانه سلطه ترور رژیم تا به امروز ادامه دارد. رژیم به قوانین خودش و تعهدات بین‌المللی به حقوق مردم ایران بی‌توجهی می‌کند. هزاران معترض هم‌چنان در زندان هستند جایی که آنها بنا به گزارشات در معرض شلاق، شوک الکتریکی، گرسنگی دادن، تعرضهای جنسی و تجاوز و سایر اقدامات شکنجه هستند. اعضای خانواده قربانیان به‌دلیل شکایت کردن به‌نمایندگی از عزیزانشان به زندان انداخته می‌شوند. دنیا باید درک کند که هیچ میانه‌رویی وجود ندارد که در چنین رژیم اهریمنی مورد حمایت قرار بگیرد؛ فقط مقام‌هایی وجود دارد که از این دستگاه ظلم و ستم دفاع کرده و به‌دنبال سود بردن از آن هستند. امیدواریم همه دولتها به فراخوان ما به رژیم ایران که همه زندانیان سیاسی و زندانیان عقیدتی را فوراً آزاد کند، بپیوندند.

رژیم ایران تلاش کرد شواهد سرکوب بی‌رحمانه خود را از طریق سانسور، ارعاب و تاریکی دیجیتال با قطع اینترنت پنهان کند و هنوز از دادن اجازه به تحقیقات مستقل پیرامون کشتارها که در این هفته سرنوشت‌ساز مرتکب شد، خودداری می‌کند. ولی ما هرگز قربانیان رژیم را فراموش نخواهیم کرد. آمریکا با اعلام اقدامات بیشتر علیه مأموران سرکوب در روزهای آتی این هفته به پیشبرد حسابرسی ادامه خواهد داد به‌منظور این‌که اقدامی در راستای عدالت برای مردم ایران که دیرینه‌ترین قربانیانی هستند که از جمهوری اسلامی ایران رنج می‌کشند، انجام شود». (سایت وزارت خارجه آمریکا ۲۴آبان۹۹)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/188435ea-d2b4-49be-8107-a1acb8a176d2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات