728 x 90

بیانیه مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا در همبستگی با مردم ایران در سالگرد قیام آبان ۹۸

بیانیه همبستگی مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا در همبستگی با مردم ایران در سالگرد قیام آبان ۹۸
بیانیه همبستگی مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا در همبستگی با مردم ایران در سالگرد قیام آبان ۹۸

بیانیه مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا: «ما از جامعه بین‌المللی، دولت استرالیا و احزاب سیاسی کشورمان می‌خواهیم که در اولین سالگرد اعتراضات گسترده مردم در ۱۵نوامبر ۲۰۱۹ - ۲۴آبان۱۳۹۸ در بیش از ۲۰۰شهر همبستگی خود را با مردم ایران اعلام کنند.

در این اعتراضات مردم شعار "سرنگون باد دیکتاتور" دادند و فریاد خود را برای حقوق و آزادیهای اساسی انسانی بلند کردند. اما، دیکتاتوری با خاموش کردن اینترنت و نیروی مرگبار، بی‌رحمانه پاسخ داد. بیش از ۱۵۰۰ معترض، عمدتاً از جوانان، نوجوانان و زنان، در خیابان‌ها توسط نیروهای سپاه پاسداران و سایر نیروهای امنیتی کشته شدند. بیش از ۱۲۰۰۰نفر دستگیر شدند که در حال حاضر در زندانها تحت شکنجه قرون‌وسطایی به‌سر می‌برند. حداقل ۳۰نفر از آنها به جرم اعتراض به اعدام محکوم شده‌اند.

ما از تمامی مردم و دولتهای حامی دموکراسی و آزادی می‌خواهیم که به نقض آشکار حقوق‌بشر، شکنجه و اعدامهای خودسرانه در ایران پایان دهند و خواستار آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی گردند».

دکتر فیل گلندنینگ

رئیس مرکز ادموند رایس استرالیا

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1ee84d2c-91a4-4a77-87be-65ced378cd82"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات