728 x 90

بیانیه سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره آخرین اعدامها در ایران

اعدام در ایران
اعدام در ایران

در یک بیانیه منتشر شده توسط دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گزارشهای موثق از اعدام یک فرد زیر ۱۸سال به نام حمیدرضا آذری و یک معترض به نام میلاد زهره‌وند در تاریخ‌های ۲۴ و ۲۳ نوامبر در ایران، محکوم شده و موضوع انتقادات اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

سایت یوروپین یونیون اکسترنال اکشن روز ۱۰آذر نوشت: اتحادیه اروپا با سرعت فعلی اعدامها در ایران که از ژانویه به حداقل ۶۰۰مورد افزایش یافته است، به‌شدت مخالفت خود را با استفاده از مجازات اعدام در هر زمان و شرایطی بیان کرده و این مجازات را به‌عنوان یک اقدام بی‌رحمانه و غیرانسانی توصیف کرده است. اعدام، به‌عنوان یک مجازات قطعی، به نظر اتحادیه اروپا اشتباهات احتمالی در زمینه دادگستری را غیرقابل برگشت می‌سازد.

بیانیه ادامه دارد که میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و کنوانسیونهای حقوق کودک که ایران عضو آنها است، استفاده از مجازات اعدام برای افراد زیر ۱۸سال را به‌طور مطلق ممنوع اعلام کرده و اتحادیه اروپا از ایران خواسته است که از هر گونه اعدام در آینده خودداری کرده و سیاست منسجمی را در جهت لغو مجازات اعدام، مطابق با روند جهانی، اجرا نماید.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f471f8e3-a8d5-413a-ae31-b657d8254031"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات