728 x 90

بیانیهٔ ترسان ارتش تحت‌امر ولایت فقیه در سالگرد عملیات کبیر فروغ جاویدان؛ عملیات مرصاد ضرورت هوشیاری مداوم را اثبات کرد - سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین
سخنگوی مجاهدین

ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه ارتجاع نیز در بیانیه‌یی در سالگرد عملیات فروغ جاویدان با هراس هشدار داد: عملیات مرصاد، ضرورت هوشیاری مداوم برای مقابله با نفوذ سرسپردگان استکبار جهانی و دلبستگان به دشمن را اثبات کرد.

در بیانیه ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه آمده است:

در عملیات مرصاد درایت رهبری عظیم‌الشأن انقلاب و ظرفیت بسیج همگانی نیروها، سرعت عمل هوانیروز و نیروی هوایی الهی ارتش و مجاهدت همه رزمندگان و قوای حاضر در صحنه ارتشی، سپاهی، انتظامی و مردمی در نبرد زمینی، سنگین‌ترین شکست را به دشمن وارد آورد

در این بیانیه «ضمن گرامی‌داشت شأن صاحبان این حماسه سرنوشت‌ساز» از «رزمندگان مخلص تا سپهبد علی صیاد شیرازی» و هم‌چنین ۱۹تن تلفات سایت سوباشی در روز پنجم مرداد ۱۳۶۷ تجلیل شده است.

این نخستین بار است که ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه از تلفاتش آن هم فقط در یک سایت و فقط در روز ۵مرداد۱۳۶۷ خبر می‌دهد.

سخنگوی مجاهدین گفت: رژیم عیناً مانند آمار قطره چکانی کرونا در مورد تلفاتش در عملیات کبیر فروغ جاویدان نیز با همین الگو عمل می‌کند . در حالی‌که مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی ایران از نخستین روز اسامی و عکسهای شهیدان عملیات کبیر فروغ جاویدان اعلام و منتشر کرده‌اند، و در حالی‌که سپاه و ارتش تحت‌امر خلیفه ارتجاع در بیانیه‌های خود به شرکت کلیه نیروهای ارتشی و سپاهی و انتظامی و هوانیروز و بسیج در نبرد زمینی با مجاهدین اذعان می‌کنند و در برابر آنها به هوشیاری و به آمادگی فرا می‌خوانند، اما پس از ۳۲سال، هنوز هم رژیم از فرط ترس و درماندگی آمار سرجمع تلفات خود در عملیات فروغ جاویدان را اعلام و منتشر نکرده و نمی‌کند.

فقط یکبار وزارت اطلاعات در سال۹۲ در یکی از سایتهایش اعلام کرد که بر اساس آمارهای سازمان ملل مجاهدین بیش از ۴۰هزار نفر از رژیمی‌ها را کشته‌اند. متعاقباً معلوم شد که منظور سخنان محلاتی نماینده رژیم در سازمان ملل در کمیته سوم مجمع عمومی در سال۱۳۶۷ با استناد به یکی از اطلاعیه‌های مجاهدین بوده است . در همان زمان آسوشیتدپرس از نماینده رژیم در مجمع عمومی می‌پرسد آیا شما این رقم را در عملیات فروغ جاویدان تأیید می‌کنید؟ محلاتی نماینده رژیم پاسخ می‌دهد مسلماً افراد زیادی کشته شدند!