728 x 90

به‌آتش کشیده شدن کشتی انگلیسی پس از حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی

دریای سرخ - عکس از آرشیو
دریای سرخ - عکس از آرشیو

به گزارش سازمانهای امور دریایی انگلستان، یک کشتی باری نزدیک‌سواحل جنوبی یمن پس از برخورد یک موشک در روز پنجشنبه ۳ اسفندماه به آتش کشیده شد.

 رویترز اعلام کرد، حمله به این کشتی نیروهای دریایی تحت رهبری آمریکا را وادار به واکنش کرد.

بر اساس اطلاعات شرکت امنیت دریایی «آمبری» و داده‌های ردیابی کشتی‌ها، کشتی آتش‌گرفته متعلق به انگلستان بود که با پرچم پالائو از تایلند به‌سمت مصر در حرکت بود. دو منبع کشتیرانی گفتند این نام کشتی «آیلندر» است.

سازمان «عملیات تجارت دریایی انگلستان» نیز اعلام کرد که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در حال واکنش به این حمله هستند. در این حمله دو موشک به کشتی در حدود ۷۰ مایل دریایی جنوب‌شرقی شهر بندری عدن در جنوب یمن شلیک شد.

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران در یمن از ماه نوامبر تاکنون حملات موشکی و پهپادی زیادی را در دریای سرخ، تنگه باب‌المندب و خلیج عدن انجام داده‌اند که موجب ناامنی تجارت دریایی شده است.

 برخی از کارشناسان می‌گویند این گروه نیابتی جمهوری اسلامی حملات خود را به دستور حکومت ایران انجام می‌دهد و از آنها سلاح و اطلاعات دریافت می‌کند.

در حملات حوثی‌ها هیچ کشتی غرق نشده و خدمه‌ای نیز کشته نشده است. با این حال نگرانی‌هایی در مورد سرنوشت کشتی باری «روبیمار» که در چهار روز قبل هدف حمله قرار گرفت وجود دارد.

حوثی‌ها گفتند که کشتی روبیمار در معرض خطر غرق شدن است اما یک مقام دفاعی ایالات متحده گفت که تا روز پنجشنبه این کشتی روی آب بوده است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌یی بار دیگر حملات حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران  به کشتی‌های باری غیرنظامی را به‌شدت محکوم کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/20a5463c-a824-4aaa-be6e-582f386cb618"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات