728 x 90

بلینکن: تمامی گزینه‌ها برای ممانعت ایران از دستیابی به سلاح اتمی روی میز است

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ۹بهمن با بیان این‌که ایران پیشنهاد فعلی برای بازگشت به توافق هسته‌یی را رد کرده است، گفت: واشنگتن هم‌چنان معتقد است که دیپلماسی مؤثرترین راه برای مقابله با پرونده هسته‌یی ایران است.
بلینکن در مصاحبه‌یی با العربیه با بیان این‌که جوانان ایرانی در مقابل رژیم تهران از حقوق اولیه خود دفاع می‌کنند، گفت: اکنون تمرکز آمریکا علیه سرکوب مردم در خیابان‌ها توسط رژیم ایران می‌باشد.
بلینکن بر حمایت آمریکا از مردم ایران تأکید کرد و گفت که تصمیم تغییر رژیم در نهایت به عهده مردم است.

وی افزود: رژیم ایران مردم خود را به این ایده متقاعد می‌کند که آمریکا خواهان تغییر رژیم است.
وی هم‌چنین تأکید کرد که ایران از روسیه در جنگ علیه اوکراین حمایت می‌کند و پهپادها و سایر تسلیحات را در اختیار روسیه قرار می‌دهد و نگرانی خود را از ارائه پهپادها و موشک‌های تهران به مسکو ابراز کرد.
وی تأکید کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا بر عزم خود مبنی بر عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌یی تأکید کرد و توضیح داد که همه گزینه‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌یی روی میز است.
وی با اشاره به این‌که واشنگتن تمام کسانی را که مسئول سرکوب در ایران هستند مجازات کرده، تأکید کرد که کشورش به جستجوی راه‌هایی برای اخلال در فعالیت‌های بدخواهانه ایران ادامه می‌دهد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/baad4822-c978-4797-9ad1-954491bc436e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات