728 x 90

بریفینگ مطبوعاتی ند پرایس پیرامون «نفوذ شرورانه، موشکی و اتمی» رژیم ایران

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس سخنگوی مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا سه‌شنبه ۳۱خرداد، در بریفینگ مطبوعاتی خود، به اجماع همکاری منطقه‌ای و جهانی برای مقابله با دخالت‌های «شرورانه» رژیم ایران تأکید کرد.

وی در این رابطه اظهار داشت:...رژیم ایران کشوری است که نفوذ شرورانه خود را نه فقط در خاورمیانه بلکه بسا فراتر از آن صادر می‌کند. ما بسیار تنگاتنگ با شرکای اسراییلی‌مان و شرکای عرب‌مان و با شمار دیگری از کشورها در سراسر جهان همکاری می‌کنیم تا با نفوذ شرورانه ایران مقابله کنیم.
وی در مورد رویارویی آمریکا با تنش آفرینی‌های رژیم در خلیج‌فارس گفت:... ما نه فقط روزهای اخیر بلکه در هفته‌ها و ماههای اخیر مشاهده کردیم که رژیم ایران درگیر فعالیت‌های دریایی شده که ناامن و غیرحرفه‌یی بوده است و ملوانان را در معرض تهدید قرار می‌دهد. این چیزی است که ما آن را محکوم کرده‌ایم و از ایران خواسته‌ایم که درگیر این رفتارها نشود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که سفر جو بایدن به منطقه چه میزان به موضوع رژیم ایران ارتباط دارد افزود:... این حدس و گمان قوی من است و این را از کاخ‌سفید شنیده‌ایم که به‌طور طبیعی ایران در برخی از این توقفها یکی از موضوعات خواهد بود. وقتی رئیس‌جمهور بایدن در اورشلیم با مقامات اسراییل ملاقات می‌کند، وقتی که وی در جده با اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس به‌علاوه سه تشکیل جلسه می‌دهد و هم‌چنین در شرکت در ملاقاتهای دوجانبه با مقامات سعودی، تهدیدی که ایران ایجاد می‌کند اشکال متعددی دارد که نه فقط برنامه هسته‌یی آن است بلکه برنامه موشک بالستیک آن، حمایت آن از نیروهای نیابتی منطقه‌ای و حمایت ایران از گروه‌های تروریستی، طیف کاملی از نفوذ شرورانه که ایران درگیر آن است، فکر می‌کنم یک موضوع بحث خواهد بود. .
وی در مورد فعالیت‌های مخفیانه هسته‌یی رژیم ایران در سایت فردو و پیامدهای آن در مذاکرات هسته‌یی گفت: خب ما این گزارشات را دیده‌ایم. ما هم‌چنان نگران هستیم که ایران به بکارگیری سانتریفوژهای پیشرفته ادامه می‌دهد که بسا فراتر از محدودیت‌هایی است که در برجام درج شده است. .
... واقعیت این است که رژیم ایران آبشارهایی از سانتریفوژهای پیشرفته راه‌اندازی کرده است که بر اساس این توافقنامه مجاز نیستند. مواد شکافت پذیر آن افزایش یافته و زمان گریز هسته‌یی آن به‌طور چشم گیری از یک سال به حدی که می‌تواند در هفته‌ها یا کمتر اندازه‌گیری شود، کاهش یافته است. ما نسبت به وضعیت کنونی برنامه هسته‌یی ایران عمیقاً نگرانیم (سایت وزارت امور خارجه آمریکا ۳۱خرداد).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/28c94da9-60de-49ac-ab2d-96c74ac5af4b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات