728 x 90

بریفینگ مطبوعاتی آن لاین وکلای مقاومت ایران در مورد محاکمه اسدلله اسدی و سه تروریست همدستش

بریفینگ مطبوعاتی آن لاین وکلای مقاومت ایران در مورد محاکمه اسدلله اسدی
بریفینگ مطبوعاتی آن لاین وکلای مقاومت ایران در مورد محاکمه اسدلله اسدی

بریفینگ مطبوعاتی آن لاین وکلای مقاومت ایران

در مورد محاکمه اسدلله اسدی و سه تروریست همدستش

دادگاه روز جمعه در آنورث بلژیک

تروریسم دولتی حکومت آخوندها را به محاکمه می‌کشد

روز پنجشنبه ۶آذر، در آستانه تشکیل دادگاه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی و سه تروریست همدستش، یک بریفینگ مطبوعاتی با شرکت وکلای شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین و دیگر شاکیان خصوصی، با حضور آقایان فرزین هاشمی و شاهین قبادی برگزار و ابعاد مختلف پرونده برای خبرنگاران حاضر در کنفرانس تشریح شد. اسدی و سه تروریست دیگر قرار است فردا در دادگاه آنورث بلژیک محاکمه شوند

در این کنفرانس وکلای پرونده، از جمله وکیل مشهور فرانسوی ویلیام بوردون، کریستف مارشان و کلی عضو کانون وکلای بروکسل و ریک وانروسل عضو کانون وکلای آنورث شرکت داشتند.

آقای ریک وانروسل اعلام کرد حمله برنامه‌ریزی شده به ویلپنت فقط به شاکیان خصوصی و حتی انبوه شرکت‌کنندگان در برنامه نبود بلکه علیه تمامیت فرهنگ وتمدن اروپا بوده است.

آقای کریستف مارشان در مورد دفاعیه ارائه شده توسط وکیل رژیم گفت: «تکیه بر مصونیت دیپلماتیک در چنین جنایتی یک دفاع غیرقابل قبول است. این کار چیزی جز تلاش رژیم ایران برای سوء‌استفاده از قوانین بین‌المللی نیست. ادعای رژیم در مورد مصونیت دیپلماتیک به‌معنای دست بازداشتن برای انجام هر جنایتی است، مانند این‌که شما با مصونیت دیپلماتیک در خیابانهای اروپا راه بیافتید و مردم را بگلوله ببندید. چنین مصونیتی وجود ندارد».

کریستف مارشان افزود: «ما به‌عنوان وکیل شاکیان خصوصی در این کیس وارد شده‌ایم، ولی رژیم ایران قانون بین‌المللی را در ابعاد وسیع نقض کرده است. در نتیجه ما به تمامی وجوه این پرونده توجه داریم. ما در مورد پرونده‌ای صحبت می‌کنیم که در آن همه چیز در سطح دولتی در ایران تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و اجرا شده بوده است. طبیعی است که هر وجه این طرح به تروریسم دولتی وابسته است و باید در تصمیم دادگاه وارد شود.

اسدالله اسدی در عین‌حال که فرماندهی و تدارک عملیات را به‌عهده داشت خودش با استفاده از امکانات دیپلماتیک حتی بمب را از ایران به اتریش و از آنجا به لوگزامبورگ منتقل کرده است».

آقای مارشان افزود: «روشن است که یک فرد با داشتن یک پاسپورت دیپلماتیک اجازه هر کاری را ندارد و اسدی حتی در هنگام ارتکاب جرم در کشور محل مأموریت خود نبوده و ضمنا اصلاً دیپلمات نیست و سابقه نظامی‌اش بیش از سابقه دیپلماتیکش است. دو دادگاه عالی در آلمان و بلژیک مصونیت دیپلماتیک وی را بهیچ عنوان مانع محاکمه شدنش ندانسته‌اند. اضافه بر آن دست داشتن رژیم ایران در این توطئه امری فراتر از یک دیپلمات است و این یک رژیم است که در قبال عملیات تروریستی مسئولیت دارد. در واقع فراتر از محاکمه یک دیپلمات رژیم این محاکمه تروریسم دولتی اعمال شده توسط جمهوری اسلامی ایران می‌باشد».

فرزین هاشمی تأکید کرد: «این نخستین بار است که یک دیپلمات رژیم حین ارتکاب جرم دستگیر شده و در مقابل دادگاه قرار داده می‌شود. او از تمامی امکانات دیپلماتیک برای پیش بردن این طرح سوء‌استفاده کرده است».

آقای وانروسل در قسمت دیگری از این مصاحبه خاطرنشان کرد: «صرفنظر از نقش رژیم تروریستی آخوندها در این پرونده، نباید فراموش کرد که دادگاه روز جمعه چهار شخص را مورد محاکمه قرار می‌دهد. در مورد نقش ایران، دو گونه تقسیم بندی برای گروه تروریستی وجود دارد: یکی وزارت اطلاعات رژیم ایران است که بخش بزرگی از آن در لیست تروریستی قرار دارد، و دیگری گروهی است که توسط اسدالله اسدی شکل داده شده است. در نتیجه من فکر نمی‌کنم دولت ایران بتواند فردا مورد محاکمه قرار نگیرد، چون بهرحال وزارت اطلاعات است که دست‌اندرکار این جنایت بوده است. این داده‌ای است که بنظرم دادگاه باید بر آن صحه بگذارد».