728 x 90

برگی زرین در دفتر قیام عراق

نتیجه ۷۲ساعت تلاش قاسم سلیمانی ضمن قطع اینترنت و آدم‌ربایی و شلیک مستقیم و ساعتها بحث با رهبران احزاب عراق این بود که دولت کنونی «باید با هر شیوه‌ای به تظاهرات پایان دهد».

اما میدان تحریر روز یکشنبه با صدهاهزار مهمان آزادی ایستاد و جوانان با تهاجم به نیروهای سرکوبگر توانستند ۳پل اصلی را که ارتباط دو بخش بغداد را تأمین می‌کند، پس بگیرند و این تحولی چشمگیر و نقطه عطفی در قیام جوانان عراق بود.

در گرماگرم خیزش عظیم مردم علیه مزدوران خامنه‌ای، تلویزیون آخوندی ۲۳آبان در وحشت از ریزش پاسداران وقیحانه گفت: «بعد از یک هفته تعطیلی بخشی از اداره‌های خصوصی و دولتی امروز یکشنبه روند رو به رشد و بازگشت آرامش به تمامی مناطق بغداد آغاز شد. روال زندگی عادی دوباره از نو شروع شد امروز حتی مدرسه‌ها که یک هفته تعطیل بودند دوباره بازگشایی شدند».

روز یکشنبه نبرد جانانهٔ جوانان در برابر وحوش خامنه‌ای تعادل را به سود مردم تغییر داد. روز دوشنبه سنگرها دوباره فتح شد؛ سه‌شنبه جوانان، میدان خلانی را تسخیر کردند. در این روز به‌گزارش خبرنگار اسکای نیوز در یک اقدام بی‌سابقه دهها تن از افسران و پرسنل پلیس استان کربلا به‌منظور حمایت از جنبش‌های مردمی در شهرهای عراق دست به تظاهرات زدند. روز چهارشنبه معلمان و دانش‌آموزان دیوانیه و بصره و ناصریه و شهرهای جنوبی هم به سیل جمعیت پیوستند.

به این ترتیب با شکست مأموریت قاسم سلیمانی برگی زرین در دفتر قیام ورق خورد.