728 x 90

حکم دادگاه بلژیک در مورد بازنگرداندن اسدالله اسدی دیپلمات تروریست، تا یک ماه دیگر اعلام می‌شود

تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی
تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی
  • جلسه دادگاه بلژیک برای رسیدگی به شکایت مقاومت ایران در مورد بازنگرداندن دیپلمات تروریست محکوم شده به ۲۰سال زندان توسط دولت بلژیک، در ساعت۱۲۴۰ پایان یافت.
  • به گفته وکلا و حقوقدانان حکم دادگاه تا یک ماه دیگر صادر و اعلام می‌شود. به این ترتیب اسدالله اسدی که رژیم خواهان آزادی فوری او بلافاصله پس از تصویب معاهدهٔ شرم‌آور تبادل در پارلمان بلژیک در روز ۲۹تیر بود، باید دست کم تا آن زمان در زندان بماند.
  • شکایت خانم مریم رجوی و ۱۰شاکی دیگر شامل شخصیت‌های بین‌المللی در ساعت ۱ بامداد ۳۰تیر ارائه شد و نهایتاً دادگاه حکم کرد که دیپلمات تروریست مزبور برای رسیدگی به موضوع در جلسه دادگاه در ۲۸شهریور، در زندان بماند و طی این مدت دولت بلژیک نباید او را به ایران یا کشور و حتی زندان دیگری منتقل کند.

 

همزمان با جلسه دادگاه بلژیک برای رسیدگی به شکایت مقاومت ایران در مورد بازنگرداندن اسدالله اسدی، تظاهرات ایرانیان آزاده و هواداران مجاهدین در بروکسل برگزار شد. در این تظاهرات جمعی از شخصیتها به سخنرانی پرداختند.

 

پیام خانم مریم رجوی به تظاهرات هموطنان و یاران مقاومت در بلژیک

مریم رجوی - پیام به تظاهرات هموطنان و یاران مقاومت در بلژیک

مریم رجوی - پیام به تظاهرات هموطنان و یاران مقاومت در بلژیک

هموطنان عزیز اشرف‌نشانها و یاران شورشگر
به همه شما درود که در برابر مهیب‌ترین هیولای تروریسم در دنیای معاصر قدعلم کرده‌اید و سیاست مماشات با این قدرت شیطانی را به رسوایی کشیده‌اید.
‌نزدیک به سه ماه است که شما بازگرداندن دیپلمات تروریست بمب‌گذار به نزد سرکردگانش را متوقف کرده‌اید. شما راه را بر آخوندها بسته‌اید که می‌خواستند با این قانون، ستاد فرماندهی تروریسم خود را در قلب اروپا برپا کنند. شما با کارزار فشرده خود در ۱۶کشور جهان، کل سیاست مماشات غرب را به چالش کشیده‌اید.
خوشا مقاومت شما که مهم‌ترین نیروی آنتی در تروریست جهان امروز است.
می‌خواستند پنهانی و توطئه‌گرانه دیپلمات ـ تروریست رژیم را از زندان بلژیک به مقر جنایت و ترور در وزارت بدنام در تهران برگردانند، اما شما پرده‌ها را کنار زدید، تاریک‌خانه‌ها را واژگون کردید و دسیسه آنها را رسوا کردید.
این نبردی ادامه‌دار است. نبرد در برابر دیکتاتوری تروریستی و فاشیسم دینی که نه فقط علیه مردم ایران، بلکه تهدیدی برای منطقه و جهان است.(جزئیات بیشتر)

 

پائولو کازاکا نمایندهٔ پیشین پارلمان اروپا

پائولو کازاکا نماینده پیشین پارلمان اروپا

شهروندان عزیز و نمایندگان عزیز مقاومت ایران در بلژیک

من با شوک بسیار از مذاکرات مخفیانه دولت بلژیک با دولت رژیم ایران برای این‌که یک معاهده بین‌المللی امضا بشه مطلع شدم. تا رژیم ایران بتواند دست به معامله بزند و یک تروریست را آزاد کند. مقامات قضایی بلژیک این معاهده را به تأخیر انداختند و مشروعیت آن این‌جا زیر سؤال رفته است. اکنون نمایندگان مقاومت ایران این تصمیمات را به چالش می‌کشند.

من همبستگی خودم را با زندانیانی که توسط رژیم ایران گروگان گرفته شدند ابراز می‌کنم. دلیلی که مقامات بلژیک می‌گویند برای آزادی آنهاست در حالی که بدون شک تمام گروگانهایی که در ایران هستند بی‌گناه هستند و شایسته این هستند که توسط نمایندگان بلژیک توجه لازم به آنها بشود باید آزاد شوند و به کشور خودشان برگردند و من مثل سایر مدافعان حقوق‌بشر معتقد هستم بلژیک باید از حقوق شهروندان خودش دفاع کند. این تبادل اصلاً قابل‌قبول نیست. این کار نه تنها رژیم ایران را تشویق می‌کند که گروگان بیشتری بگیرد بلکه این عمل دولت بلژیک باعث می‌شود رژیم ایران به کار خودش ادامه دهد و همین تروریستها که اینجا محاکمه شدند و بقیه تروریستها هم به این نتیجه می‌رسند که می‌توانند کارهای تروریستی انجام دهند و به این شکل آزاد شوند.

تخریب حکومت قانون در یک پرونده روی سایر پرونده‌ها هم تأثیر خواهد داشت و امنیت را در معرض خطر قرار می‌دهد. این اعمال فقط به فاجعه منجر می‌شود. البته یک آلترناتیو وجود دارد و آن این است که دست به اقدام بزنیم. رژیم آخوندی به‌شدت وحشت دارد از قاطعیت و از دفاع از حقوق‌بشر و از آزادی. دولت بلژیک باید به‌سرعت خواهان آزادی گروگانها در ایران شود و از اهرم‌هایی که در اختیار دارد استفاده کند مانند اخراج دیپلماتهای رژیم ایران از بلژیک و باید با سایر دولتهای اروپایی همکاری کند در مورد حقوق‌بشر و کسانی که در معرض خطر در دولت ایران هستند. از جمله همکاری در مورد پیگیری قتل‌عام زندانیان در سال۶۷ که در آن زندانیان سیاسی که اکثرشان از مجاهدین خلق بودند اعدام شدند. باید با قربانیان این رژیم همبستگی داشته باشیم. حکم حبس ابد علیه سازماندهندگان توطئه تروریستی علیه گردهمایی مقاومت بخشی از همین تلاشهای ما است. دیکتاتورهایی که در ایران هستند اصول دمکراسی را از بین می‌برند.

باید پاسخ‌هایی جدی و قوی داده شود و با سیستمهای قضایی قدرتمند در دفاع از آزادیها. فقط به یک نحو می‌شود از ارزشها دفاع کرد و آن این‌که خواهان احترام به حقوق بلژیک بلژیک شویم. آماده کردن کشور شما برای دفاع از اصولی که خواهان آن هستیم در همکاری با همه کشورهای انسان‌دوست برای رد کردن این معاهده شرم‌آور.

 

تئو فرانکلین نماینده پارلمان و وزیر سابق مهاجرت بلژیک:

تئو فرانکلین نماینده پارلمان بلژیک

موضوعات مختلفی است که از آنها باید دفاع کنیم از جمله عدالت، موضوع پرونده اسدالله اسدی و حکمی که درباره آن قرار است صادر شود. موضوع بعدی قتل مهسا امینی است که شکنجه شد و توسط نیروهای سرکوبگر رژیم شکنجه و به‌قتل رسید و اعتراضات زیادی که در شهرهای ایران صورت می‌گیرد.

دیروز اعترضات هم جریان داشت و امیدوارم که مردم ایران به‌صورت گسترده به اعتراضشان ادامه دهند. این یک جنایت بود، وقتی اعتراضات در ایران صورت می‌گیرد همواره به این فکر می‌کنم نیروهای سرکوبگر رژیم مردم را سرکوب می‌کنند. تنها چیزی که رژیم حاکم بر ایران را سرپا نگه‌داشته همین سرکوب، تعرضات، خشونت و کشتار علیه مردم است.

بنابراین شما هم به اعتراضات در بلژیک ادامه دهید، شما با اعتراض‌تان علیه رژیم خیلی شجاعت دارید و به همین دلیل من اینجا هستم و شجاع‌تر مردم ایران هستند که در داخل ایران اعتراض می‌کنند. امیدوارم مقاومت کنند و امیدوارم بتوانند ادامه دهند و باید در ایران تغییر صورت بگیرد. اکنون در مجمع عمومی یک هفته سران جهان گردهم خواهند آمد و در آنجا نیز معترضان هوادار شورای ملی مقاومت اعتراض می‌کنند و همین الآن که شما در اینجا اعتراض می‌کنید آنها نیز در نیویورک اعتراض می‌کنند.

می‌دانم که امیدوار هستید که جلاد تهران یعنی رئیسی نمی‌توانست به نیویورک برود.

من نامه‌یی از بیش از ۵۰تن از نمایندگان خواندم که با سفر رئیسی به آمریکا مخالفت کردند اما هر چند او به نیویورک رفته و دولت کنونی آمریکا شاید موضع دولت قبلی را نداشته باشد، چون آنها در وین بر سر مسایل اتمی با رژیم مذاکره می‌کنند. اما رژیم آخوندی در ایران نیازی به این توافق ندارد و این مشکلی است که در اروپا هم وجود دارد.

این وظیفه شما و مسئولیت اصلی شما است که به اعتراض و تظاهرات ادامه بدهید. جلوی وزارت‌خارجه و در خیابان‌ها و در مقابل پارلمان علیه آخوندها و علیه این معاهده برای آزادی اسدی اعتراض کنید. شجاعت شما برای حضور در خیابان‌ها خیلی الهام‌بخش است چه در زیر باران و چه در زیر آفتاب ۴۰درجه، این شجاعت شما است و این وظیفه شما است که علیه این رژیم به اعتراض ادامه بدهید. سرانجام شما تنها نیستید و در نهایت با اکثریت پارلمان حمایت خواهید شد. چون شما چشمان ما را باز می‌کنید و این اقداماتی که انجام می‌دهید چشمان ما را به حقیقت باز می‌کند.

 

سرژ دوپاتول نماینده پیشین پارلمان بلژیک:

سرژ دوپاتول نماینده پیشین پارلمان بلژیک

من اعلام همبستگی می‌کنم با حرفهایی که زده شد. شما مبارزه‌یی را پیش می‌برید برای آزادی ایران ولی هم‌چنین مبارزه می‌کنید برای حفظ دمکراسی. من چند روز قبل از این رأی‌گیری تأسف‌بار با شما بودم.

موضوعی که باعث شد بلژیک خودش را تسلیم کند به یک حکومت تروریستی که با شانتاژ کارش را پیش می‌برد و خودش را در وضعیت مسخره‌یی قرار دهد. موضوعی که هم‌زمان پایه‌های دمکراسی را ضعیف می‌کند. یعنی جدایی قدرت اجرایی و قضایی.

مسخره به این دلیل که یک ضربه به قضاییه بلژیک است چون کار بسیار عالی‌ای را پیش برده بود و اسدالله اسدی را به جرم اقدام تروریستی به ۲۰سال زندان محکوم کرده بود. این در حالی است که می‌دانیم این یک تروریست دولتی بوده است و این نشان می‌دهد که نباید با حکومتی مذاکره کرد که دست به تروریسم حکومتی می‌زند. این به‌معنای قرار دادن بلژیک و اروپا در معرض خطر است. چون با تمایل به آزاد کردن اسدی تروریسم حکومتی را روی یک پودیوم قرار می‌دهند تا بتوانند هر طور خواستند آن را در کشورهای اروپایی به اجرا بگذارند. در واقع شما را در معرض خطر قرار می‌دهند. بنابراین مدام باید تکرار کرد که نمی‌توانیم قبول کنیم که اسدی را آزاد کنیم و غیرقابل پذیرش است و نمی‌توانیم قبول کنیم که این توافق به تروریستها هم صدق کند. این نه برای بلژیکی‌ها مناسب است و نه برای اروپایی‌ها و نه برای هیچ انسان حامی دمکراسی.

هم‌چنان که خاطرنشان شده با قتل مهسا امینی صحبت دیگری نباید صورت بگیرد به جز این‌که ایران آزاد باید هر چه زودتر برقرار شود و این بسیار ضروری است. من صحبتم را تمام می‌کنم با این حرف که بگویم قبل از تصویب این لایحه ننگین که شما با آن مخالفت کردید فرصت یافتم بین این مدت به اشرف۳ رفتم لذت بردم از اقداماتی که در آنجا صورت گرفته و فقط می‌توانم حمایت خودم را از خواست و تمایل برای مبارزه برای آزادی ابراز کنم تا ایران یک کشور دمکراتیک شود و صاحب حکومتی شود که به مردمش احترام می‌گذارد. شما می‌توانید این کار را انجام دهید و پیروز خواهید شد.

 

منال مسلمی مسئول امور زنان جنبش رفرمیست در بروکسل:

منال مسلمی مسئول امور زنان جنبش رفرمیست در بروکسل

ما امروز اینجا آمده‌ایم تا همبستگی‌مان را ابراز کنیم با مردم ایران و به‌خصوص با زنان ایرانی در مبارزه‌شان برای آزادی کرامت و علیه ارتجاع. ۱۶سپتامبر یک جوان ۲۲ساله جان باخت بعد از این‌که نیروهای سرکوبگر رژیم به بهانه بدحجابی او را کتک زدند مردم ایران خشمگین شدند و خواهان حسابرسی هستند و می‌گویند نه به حجاب اجباری و همزمان با اعتصاب سراسری در شهرهای کردستان ایران تظاهرات کردند.

دانشجویان برای اعتراض به‌قتل مهسا امینی تظاهرات کرده و یک اعتصاب سراسری در کردستان وجود دارد. دو روز است که ایران صحنه تظاهرات علیه رژیم تروریست خامنه‌ایست. ما تصاویر دردناکی را دیدیم که زنان بسیار ایرانی خشمگین شدند بعد از قتل مهسا امینی و دست به اعتراض می‌زدند. اینها تصاویر مردم ایران و تصاویر قیام است و باید از مردم ایران و زنان ایران حمایت کنیم. امروز حتی در تهران دانشجویان دانشگاه امیرکبیر شعار دادند، می‌کشم، می‌کشم، هرآن که خواهرم کشت و آنها از قتل مهسا توسط نیروهای سرکوبگر رژیم خشمگین هستند. همه این تصاویر در اذهان ما حک شده برای همیشه این زنان ایرانی خشمگین که بعد از قتل خواهرانشان مادرانشان دخترانشان و غیره… و دست به اعتراض می‌زنند آنچه که رخ می‌دهد خیلی شوکه‌کننده است و ما را به فکر وامی‌دارد که در مبارزه‌مان برای دفاع از حقوق زنان برای آزادی فکر کنیم برای کرامت و به‌خصوص برای برابری زن و مرد.

این دختر جوان مهسا امینی که به‌قتل رسید کتکش زدند این قتل توسط نیروی سرکوبگر رژیم انجام شد و بسیار شوکه‌کننده است. باید همیشه از زنان حمایت کنیم ما باید بدون شرط بدون پیش‌شرط از زنانی حمایت کنیم که هر روز برای آزادی خودشان مبارزه می‌کنند. در رابطه با اسدی ۱۶سپتامبر گذشته ۲۱وزیر پیشین و نخست‌وزیر پیشین اروپایی خواهان این شدند که اسدی آزاد نشود و آنها به نخست‌وزیر بلژیک نوشتند که از دولتش بخواهد که آزاد نکند. اسدالله اسدی را که می‌خواست در گردهمایی جهانی ایران آزاد منفجر کند و من در آنجا در پاریس حضور داشتم در اجلاس جهانی ایران آزاد می‌توانم به شما بگویم که خبرها را شنیدم واقعاً نگران بودم امنیت ما در اروپا در معرض خطر است. ۱۴سپتامبر گذشته اعضای کنگره آمریکا از قضاییه کشور خودشان خواستند که اسدی را مورد پیگرد قرار بدهد. پیام این است که همه‌مان باید علیه تروریسم در اروپا و همه جهان مبارزه کنیم و حمایت کنیم از صداهای آزاد از زنان و مردانی که ارزشهای ما را در آنها اشتراک دارند یعنی آزادی برابری و برادری ما باید همه‌مان از این زنان و مردان در مبارزه‌شان حمایت کنیم و باید آزاد بشویم از این تروریست و حمایت کنیم از همه مردان زنان برای ایران آزاد ممنون از شما و به‌زودی شما را خواهم دید.

 

محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجهٔ شورای ملی مقاومت:

با سلام به خواهران و برادران به‌خصوص در سه ماه گذشته در مقابل وزارت‌خارجه در مقابل پارلمان بلژیک در مقابل سفارتهای بلژیک در کشورهای مختلف ایستادید و مقاومت کردید و صدای اعتراض مردم و مقاومت ایران را به گوش همگان رساندید. درود بر شما که این پایداری پرشکوه را به‌مثابه پشتیبانی سیاسی از کانونهای شورشی در داخل کشور در عرصه سیاسی و در عرصه بین‌المللی از خودتان نشان می‌دهید.

سه ماه از روزی که که این معامله شرم‌آور برملا شد می‌گذرد معامله‌یی که ساخته شده بود برای آزاد کردن یک دیپلمات تروریست جنایتکار که می‌خواست صدها هزاران نفر را به خاک و خون بکشد دیپلمات تروریستی که هدف اصلی‌اش همان‌طور که در دادگاه آنتورت آمده خواهر مریم رئیس‌جمهور این مقاومت بود و خوشبختانه سرش به سنگ خورد و توطئه جنایتکارانه خامنه‌ای و باند تبهکاری که بر کشورمان حاکم است در هم شکست. امروز دادگاه بروکسل به این مسأله رسیدگی می‌کرد و امیدواریم که به نتایج مطلوبی برسد. دادگاه به شکایت خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده این مقاومت و ۱۰ شاکی از اعضا و مسئولان این مقاومت و شخصیتهای بین‌المللی رسیدگی می‌کرد که به ممنوعیت آزاد کردن این دیپلمات تروریست رژیم ادامه بدهد. دادگاه به‌خوبی پیش رفت و وکلای مقاومت و وکلای شاکیان خصوصی به قدرت از مواضع این مقاومت برای نگه‌داشتن اسدی در زندان برای ادامه محکومیتش دفاع کردند و در نقطه مقابل وکلای طرف مقابل دولت بلژیک، وزیر خارجه و نخست‌وزیر و وزیر دادگستری این کشور حرف جدی برای گفتن نداشتند باید صبر کرد تا دادگاه نتیجه‌اش را اعلام بکند بهرحال در این دادگاه هم‌چنانکه قبلاً گفته شده بود ما اعلام کردیم و باز هم اعلام می‌کنیم آزادی این دیپلمات جنایتکار یعنی آزادی تروریسم، یعنی آزادی دادن و مصونیت دادن به تروریست‌ها یعنی تشویق این رژیم به گسترش تروریسم یعنی به سخره گرفتن دستگاه قضایی و تحقیقاتش این کشور که ۴سال تلاش کردند که به این پروند رسیدگی بکنند و این جنایتکار را محکوم بکنند آزادی این جنایتکار هیچ معنایی ندارد بجز سوخت رساندن به سیکلی خطرناک که عبارت است از تروریسم و گروگانگیری و مبادله گروگانها با تروریست ها. این آزادی به رژیم این پیام را می‌دهد که می‌توانی ترور و جنایت بکنی و می‌توانی گروگان بگیری و می‌توانی تروریستهای دستگیر شده مثل اسدی را مبادله بکنی این منطق حکم می‌کند که نباید این تروریست آزاد بشود. مقاومت ایران با تمام قوا چه به‌لحاظ سیاسی و چه به‌لحاظ حقوقی تلاش می‌کنند که این جنایتکار محکومیت اش را اینجا متحمل بشود. همان‌طور که این روزها در جریان هستید، یک حمایت گسترده بین‌المللی هم در جریان هست نمایندگان کنگره از این تلاش حمایت کردند اعضای کنگره آمریکا قاطعانه خواهان جلوگیری از استرداد این تروریست (به ایران) هستند بخش زیادی از اعضای پارلمان اروپا، دهها نفر خواستار توقف این مبادله در مورد شخص اسدی و تروریست‌ها هستند و نمایندگان پارلمان بلژیک به این جنبش پیوستند که از آزادی این تروریست جلوگیری بشود. این مسیری است بخشی از نبرد ما علیه تروریسم و رژیم آخوندی است و ما تا به آخر این کار را با حضور شما ادامه می‌دهیم آن کاری که شما طی دو ماه گذشته کردید بسیار ارزشمند است اگر نبود که شما بلافاصه بعد از چند ساعت که این طرح ننگین علنی شد شما اینجا در مقابل پارلمان حاضر شدید و تظاهراتهای مختلف (در کشورها) اگر نبود قطعاً نتیجه متفاوت بود قطعاً دستگاه مماشات و زد و بند کارهای بیشتری می‌کرد درود بر همه شما. پس ما با هم هستیم به‌خصوص در شرایطی که خلق ما بپاخاسته با درود بر مردم قهرمان مهاباد با درود بر مردم قهرمان سنندج و درود بر مردم کردستان ایران و دیگر مناطق که این روزها بپا خاسته‌اند در تهران و کرج و کردستان و نقاط دیگر. ما همه با هم هستیم در مقابل توطئه می‌ایستیم و انشا الله تا به آخر این طرح را با شکست منتهی می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که رژیم به سیاستهای خودش ادامه بدهد درود بر همه شما

 

 

تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 0

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 1

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 2

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 3

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 4

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 5

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 6

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 7

تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 8

 

 

تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 0

تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 1

تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 2

تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 3

تصاویری از تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل همزمان با برگزاری دادگاه استیناف اسدالله اسدی - 4

 

 

 

 

 

 

 

مصاحبه محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجهٔ شورای ملی مقاومت ایران در خصوص دادگاه استیناف بروکسل:

در دادگاه بروکسل هستیم. دادگاه بروکسل مشغول بررسی شکایتی هست که مقاومت ایران ۱۱شاکی، خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت و ۱۰نفر از اعضا و مسئولان شورای ملی مقاومت و شخصیتهای برجسته بین‌المللی شکایت بردند به این دادگاه و خواهان توقف و ممنوعیت انتقال تروریست بمبگذار رژیم آخوندی، اسدالله اسدی به ایران هستند. دادگاه الآن در جریان هست و وکلای مقاومت ایران مشغول دفاع هستند. از یکساعت و نیم پیش دادگاه شروع شده و دادگاه ادامه خواهد داشت. احتمالاً تا ساعاتی دیگر و به این سؤال می‌خواهد رسیدگی کند و جواب بدهد که چرا نباید اسدالله اسدی آزاد بشود و به ایران منتقل شود. همان‌طور که در دادگاه مطرح شده و قبل از آن مقاومت ایران مطرح کرده: آزادی اسدالله اسدی به‌معنی تشویق تروریسم و تشویق جنایت است. اسدی یک پاسدار معمولی یا یک حتی تروریست معمولی نیست. او کسی است که یک شبکه‌ای از مزدوران و تروریستها را در همین اروپا، برای کارهای تروریستی و جنایتکارانه آموزش می‌داده. آزادی اسدی همان‌طور که در دادگاه هم مطرح شد به‌معنی تشویق تروریسم و تشویق گروگانگیری است. رژیم آخوندی را هم به تروریسم بیشتر و هم به گروگانگیری بیشتر تشویق می‌کند. آزادی اسدی معنی‌اش عبارتست از مصونیت دادن به جنایتکاران و تروریستها و این نباید محقق بشود. نباید انجام بشود. مقاومت ایران از تمام راههای قانونی و سیاسی، تمام کارزار گسترده خودش را انجام می‌دهد که از چنین اقدامی، از آزادی چنین جنایتکاری جلوگیری بکند. آزادی اسدی همان‌طور که کارشناسان برجسته در این جا اظهارنظر می‌کنند در واقع به حلقه معیوب، به سیکل معیوب و سیکل خطرناکه تروریسم و گروگانگیری و تبادل تروریست با گروگان بیگناه به این سیکل رو تغذیه و تقویت می‌کنه. به این سیکل، به این حلقه، به این چرخه سود می‌رساند. به همین خاطر دادگاه الآن مشغول بررسی همین موضوع هست و احتمالاً ساعاتی دیگر ادامه خواهد داشت.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5233ab2f-49ec-437b-90ce-d12a9bbbae83"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات