728 x 90

برگزاری دومین جلسه محاکمه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی

اسدالله  اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران
اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران

ساعتی پیش، دومین جلسه دادگاه مقدماتی محاکمه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی که بمب‌گذاری تروریستی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در ۹تیر۱۳۹۷ در ویلپنت پاریس را اداره و اجرا می‌کرد، با ۳قاضی در شهر آنتورپ بلژیک برگزار شد.

در اروپا این نخستین بار است که یک دیپلمات شاغل به‌خاطر مشارکت مستقیم در تروریسم محاکمه می‌شود.

همراه با اسدی ۳بمب‌گذار همدست او، مأمور نفوذی امیر سعدونی و زنش نسیمه نعامی و مهرداد عارفانی که در شناسایی اشرف۳ هم شرکت داشت، محاکمه می‌شوند.

دیپلمات تروریست بمب‌گذار امروز عمداً طبق توجیهات وزارت اطلاعات و وزارت‌خارجه رژیم در جلسه حاضر نشد و فقط سعدونی و نعامی و عارفانی در دادگاه ظاهر شدند. رژیم تلاش می‌کند تا آنجا که امکانپذیر باشد از بار سیاسی و خبری این محاکمه و این دادگاه بگریزد.

دادگاه آنتورپ پرونده دیپلمات‌تروریست بمب‌گذار و همدستانش را به شعبه ویژه ضدتروریسم ارجاع داد. جلسات اصلی محاکمه از ۲۷نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۷آذر۹۹ شروع می‌شود.

دادگاه در ۲۵تیر با کیفرخواست دادستان فدرال برای محاکمه اسدی و شرکاء به اتهام «اقدام به‌عمل تروریستی با قصد قتل» و اتهام «شرکت در یک گروه تروریستی» اعلام موافقت کرده بود.

خانم مریم رجوی روز ۳۰تیر در گردهمایی جهانی ایران آزاد توطئه بمب‌گذاری در ویلپنت را جزو بزرگترین طرح‌های تروریستی تاریخچه ۴۰ساله رژیم در اروپا خواند و گفت: این نشان می‌دهد که رژیم، مقاومت ایران را تهدید اصلی موجودیت خود می‌داند و برای مقابله با آن از ارتکاب هیچ جنایتی رویگردان نیست، به‌نحوی که مقام‌های رسمی خودش را هم برای نقل و انتقال و تحویل دادن بمب به‌صحنه می‌فرستد.

خانم رجوی گفت یک سیاست قاطع تنها گزینه درست برای ممانعت از گسترش تروریسم رژیم ایران است. وی بر ضرورت بستن سفارتها و نمایندگی‌های رژیم تأکید کرد و گفت عوامل و مزدوران رژیم تحت پوشش‌های تجاری، فرهنگی، مذهبی، خبرنگاری و یا با ماسک مخالف، پناهنده و سیتی‌زن باید از اروپا و آمریکا اخراج شوند.

رژیم آخوندی، خشمگین از انتقال مجاهدین به آلبانی، وحشت‌زده از قیام دی ۹۶ و نگران از اعتبار فزاینده بین‌المللی شورای ملی مقاومت و رئیس جمهور آن، درصدد ترور خانم رجوی و برجسته‌ترین میهمانان آمریکایی و اروپایی در ویلپنت بود.

اسدی در پوش رسمی دیپلمات یک مأمور باسابقه وزارت اطلاعات و رئیس ایستگاه وزارت اطلاعات در اتریش به‌عنوان پایگاه اصلی وزارت اطلاعات در اروپا تا آن زمان بود. او روز ۷تیر۱۳۹۷ شخصاً یک بمب شدیدالانفجار TATP را در لوکزامبورگ تحویل امیر سعدونی و نسیمه نعامی برای کارگزاری در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در ویلپنت پاریس داد.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، به مدت ۷ساعت با ارائه اسناد و مدارک شهادت داد و مشخص کرد که این عملیات بزرگ تروریستی در شورای عالی امنیت رژیم به ریاست روحانی تصویب شده و خامنه‌ای دستور اجرای آن را داده است.

خانم رجوی تأکید کرد علاوه بر اسدی و دیگر تروریستهای دستگیر شده به‌عنوان عاملان این جنایت، آمران واقعی یعنی خامنه‌ای، روحانی، ظریف و سردژخیم محمود علوی وزیر اطلاعات باید محاکمه شوند. این لازمه متوقف کردن تروریسم افسارگسیخته آخوندهاست.

شماری از شخصیتهای برجسته در گردهمایی ویلپنت به‌عنوان شاکیان خصوصی در این پرونده حضور دارند.

سیداحمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، سناتور توریسلی از آمریکا، سفیر رابرت ژوزف معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا، جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، اینگرید بتانکور کاندید ریاست‌جمهوری در کلمبیا و نمایندگان پارلمان انگلستان باب بلکمن و راجر گادسیف که در گردهمایی حضور داشتند از شاکیان این پرونده علیه حاکمان ایران هستند.