728 x 90

بروکسل ـ تظاهرات و راهپیمایی ایرانیان آزاده در حمایت از قیام و آلترناتیو دموکراتیک ـ قسمت پایانی

بروکسل

تظاهرات و راهپیمایی ایرانیان آزاده درحمایت از قیام

کانونهای شورشی و آلترناتیو دموکراتیک

 

مهدی سامع –سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران-مسئول کمیسیون صنایع شورا

خانمها و خانم‌ها آقایان با سلام و درود بر شما و درود فراوان بر زنان و مردان دلیر ایران زمین که در قیامها و خیزش‌های پرشکوه یک سال گذشته جلوه‌ای درخشان از مبارزه برای آزادی رهایی و عدالت را نشان دادند ستایش می‌کنم از مبارزه شورش کران و زنان ایران زمین که نقش پیشتاز در پیکار رهایی بخش مردم ایران در سراسر ایران بودند همدردی می‌کنم با خانواده شهدای جنبش انقلابی مردم ایران و ستایش می‌کنم از مقاومت زندانیان سیاسی که زیر شدید‌ترین شکنجه‌ها قرار دارند دوستان عزیز یک سال پیش در چنین روزی جاوید نام مهسا ژینا امینی در بیمارستان کسری آخرین لحظات زندگیش را می‌گذراند او نمی‌دانست و البته هیچ‌کس نمی دانست که نفسهای آخر او طوفان سهمگینی است که خاکستر روی آتش را بر باد می‌دهد و سراسر ایران سراسر سرزمین آفتاب و باد را با آتش انقلاب شعله ور می‌کند دو زن خبرنگار نیلوفر حامدی و الهه محمدی که تصویر مهسا در بیمارستان و مراسم تپق خاک سپاری او را نشر داده بودند دستگیر و هنوز در زندانند شهادت ژینا. آغاز جنبش انقلابی نوین و جدی‌ترین ستیز میان مردم و ولایت خامنه‌ای شد و در این پیکار بی امان جانهای شیفته بسیار در کف خیابان و یا در زندانهای رژیم به شهادت رسیدند آن فرو ریخته گلهای پریشان در باد. که از می جام شهادت همه مدهوشانند نامشان زمزمه نیمه شب مستان باد تا نگویند که از یاد فراموشانند دوستان عزیز با توجه به محدود بودن زمان اجازه می‌خواهم فقط. به بیان چند نکته از دیدگاه‌های سازمان چریکهای فدایی خلق ایران بپردازم یکم با جنبش انقلابی در سال گذشته بحران و شرایط انقلابی وارد مرحله جدیدی شده و رژیم حاکم بر ایران با همه دسته بندی‌ها و باندهای درونی آن در مرکز مشکل و دشواریهای مردم ایران قرار دارد و منبع تضاد منحطی است که کرامت ارزش‌ها و غرور مردم را لگد مال می‌کند. جامعه یک بار دیگر و این بار با تمام آبی بیشتر برای تغییر بنیادی این شرایط به پاخاسته است. خروش پر توان مردم علیه تبهکاران حاکم به این واقعیت مهر تایید زد که شرایط. و بحران انقلابی همچنان ادامه دارد. پروسه انقلابی یکسال گذشته. ادامه خیزش تهیدستان در دی ماه هزار و سیصد و نوزده شیش و قیام پرتوان آبان 1398 است این دو قیام که خشم و نفرت از حکومت ولایت فقیه را از عمق به سطح آورد و سپهر سیاسی ایران را دستخوش تحولات سرنوشت ساز کرد. دوم قیامها و شورش‌های یک سال گذشته آخرین میخ بر تابوت اصلاح طلبی نظام گدار از رژیم و تغییر خشونت پرهیز بود سوم در جنبش انقلابی یکسال گذشته سلطنت طلبان و در راس آن رضا پهلوی نقش بازدارنده و تفرقه افکنانه داشته و با اقدامات مسخره و نمایشی بسیاری از انرژی‌ها را به سود رژیم جمهوری اسلامی هدر دادن کارفرمای این جریان هدفی جز فشار بر رژیم نداشت. و هرگز در اندیشه تغییر نبود دوستان عزیز در آغاز بخشی از سروده استاد شفیعی کدکنی را خواندم. و در پایان به شعر جلاد از داریوش سلحشور گوش کنید. جلاد دلقکانت را بگو طرفی دگر بربندد که نه دار و زندان و نه یاوه‌های بلندگوی هایتان ما را دمی از آرمان سرنگونی‌تان باز پس نبرده است ما سرود نابودیت را بر بستر این خاک بذر افشاندیم باش تا بهارانه غریبش بر دودمانت بر دودمانت آتش قهر انقلابی برافروزد. زمان زمان زخم ما را به هزار پاره‌ای بران برکشیده است و سینه‌هایمان در التهاب به زیر کشیده شده است لهیب شعله ور آتش انقلاب شعله خواهد شد سپاسگزارم که به من گوش کردید

 

سناتور پیر گالان - رئیس بخش اروپایی سازمان جهانی علیه شکنجه

با گذشت یک‌سال از آغاز قیام

رژیم هیچ راهی برای خروج از بحرانی که از سر می‌گذراند ندارد

مقاومت سازمان‌یافته تقویت شده

و هر آن ممکن است انفجار جدیدی در ایران رخ دهد

 

سناتور پیر گالان - رئیس بخش اروپایی سازمان جهانی علیه شکنجه

من سالیان سال است که درگیر سیاست هستم و با بسیاری از جنبش‌های مقاومت

برای حق تعیین سرنوشت مردم در سراسر جهان در ارتباط بودم

به‌یقین می‌توانم بگویم تنها نیرویی در جهان امروز

که با وجود سرکوب شدید رژیم ایران و با وجود موانع ایجاد شده توسط غرب

پابرجا مانده و به‌اصول اساسی خود در قبال مردم ایران وفادار مانده

و نسل‌های جدید را جذب کرده است

سازمان مجاهدین خلق است

 

سناتور پیر گالان - رئیس بخش اروپایی سازمان جهانی علیه شکنجه

فداکاری و خستگی‌ناپذیری خانم رجوی برای آرمان آزادی

دیدگاه او برای یک ایران دموکراتیک و تعهد او به‌حقوق‌بشر

منبع الهام میلیون‌ها نفر در ایران و سراسر جهان است

 

سناتور پیر گالان - رئیس بخش اروپایی سازمان جهانی علیه شکنجه

خانم‌ها و آقایان، دوستان عزیز، رفقای عزیز، از طرف زیرگروه حامی مبارزات قهرمانانه مردم ایران در پارلمان بلژیک، بسیار مفتخرم که امشب در جمع شما حضور دارم. با گذشت یک‌سال از آغاز قیام، واضح است که رژیم هیچ راهی برای خروج از بحرانی که از سر می‌گذراند ندارد. تنش بین مردم و رژیم ستمگر شدت گرفته و اوضاع اجتماعی و اقتصادی بیش از گذشته انفجاری شده است. مقاومت سازمان‌یافته تقویت شده و هر آن ممکن است انفجار جدیدی در ایران رخ دهد.

بنابراین سرمایه‌گذاری کشورهای غربی بر روی این رژیم محکوم به‌شکست است. ما باید یک سیاست قاطع در قبال رژیم آخوندها اتخاذ کنیم. تعامل اتحادیة اروپا با این رژیم که دارای رکورد غم‌انگیز اعدام و شکنجه است به‌هیچ‌وجه موجه و قابل توجیه نیست. این رژیم از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 500نفر را اعدام کرده است. قیام بیش از ۲۸۰شهر را در برگرفته. طبقات متوسط و مردمی در سراسر ایران به‌خیابان‌ها آمدند و با سردادن شعارهایی مانند «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه (رهبر)» خواستار سقوط رژیم و برپایی یک جمهوری دموکراتیک با جدایی دین و دولت و برابری‌خواه شدند.

من سالیان سال است که درگیر سیاست هستم و با بسیاری از جنبش‌های مقاومت برای حق تعیین سرنوشت مردم در سراسر جهان در ارتباط بودم. همین هفته مراسم بزرگداشتی برای پنجاهمین سالگرد کودتا علیه قهرمان شیلی، سالوادور آلنده ترتیب دادیم. اما به‌یقین می‌توانم بگویم تنها نیرویی در جهان امروز که با وجود سرکوب شدید رژیم ایران و با وجود موانع ایجاد شده توسط غرب، نه‌تنها پابرجا مانده و پابرجاست و به‌اصول اساسی خود در قبال مردم ایران وفادار مانده، بلکه نسل‌های جدید را جذب کرده است، جوانانی که در میان شما هستند، کانون‌های شورشی که از نظر رژیم تهدید اصلی به‌شمار می‌آیند، سازمان مجاهدین خلق است. در ۲۲ژوئیه رئیس مجلس رژیم اعلام کرد که مجاهدین مهم‌ترین نقش را در اجرا و سازمان‌دهی قیام۱۴۰۱ ایفا کردند.

هم‌چنین مایلم نقش فوق‌العادة رهبری خانم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران را مورد تأکید قرار بدهم. فداکاری خستگی‌ناپذیری او برای آرمان آزادی، دیدگاه او برای یک ایران دموکراتیک و تعهد او به‌حقوق‌بشر، منبع الهام میلیون‌ها نفر در ایران و سراسر جهان است.

دوستان من، مبارزه برای آزادی در ایران مبارزه برای عدالت، برای حقوق‌بشر و برای حق تعیین سرنوشت مردم در سراسر جهان است. ما با ایستادن در کنار شما و در کنار مردم ایران، پیامی قدرتمند می‌فرستیم برای جهانی بهتر، جهانی عادلانه‌تر، جهانی با عزت‌تر و هم‌زیستی بین مردم. از شما تشکر کنم به‌خاطر پایداری و مقاومتتان در برابر این رژیم در طول سالیان. عزم شما قابل‌تحسین است و مایة الهام همة ما است. زنده‌باد مقاومت ایران، زنده‌باد سازمان مجاهدین، زنده‌باد همة کسانی‌که در کنار مردم دلیر شما برای آزادی می‌جنگند. با تشکر.

 

 

راسموس هانسون - نایب‌رئیس حزب سبزها در پارلمان نروژ

یک‌سال پس از قیام در ایران

حمایت بین‌المللی از جنبش اپوزیسیون ایران در حال افزایش است

این حمایت، پاسخی است به‌اعتبار شورای ملی مقاومت ایران

که آن‌را بر اساس حمایت مردمی از سوی ایرانیان شجاعی کسب کرده‌اند

که بیشترین فداکاری‌ها را در مبارزة خود برای آزادی انجام می‌دهند

 

راسموس هانسون – نماینده پارلمان نروژ

تاریخ ما به‌ما یادآوری می‌کند که جنبش‌های مقاومتی مانند شما

که استوار می‌ایستند و یکپارچگی خود را حتی تحت سرکوب شدید حفظ می‌کنند

می‌توانند الهام‌بخش جهان باشند و تاریخ را دوباره بنویسند

 

راسموس هانسون – نماینده پارلمان نروژ

برنامة ۱۰ماده‌یی مریم رجوی همان برنامه‌یی است

که یک جایگزین مسئولانه و سازنده را برای آیندة ایران ارائه می‌کند

این یک پلتفرم جامع است که احترام را برقرار می‌سازد

و حقوق‌بشر را برای همه به‌اجرا می‌گذارد

 

راسموس هانسون - نایب‌رئیس حزب سبزها در پارلمان نروژ

دوستان عزیز، می‌توانم به‌شما اطمینان بدهم که مردم نروژ با تمام وجود از مبارزه شما برای آزادی حمایت می‌کنند. رژیم‌هایی که به‌ارزش‌ها و حقوق شهروندان خود احترام نمی‌گذارند، به‌ارزش‌ها و حقوق دیگر کشورها نیز احترام نمی‌گذارند. یک دیکتاتوری در یک کشور همیشه تهدیدی برای همه کشورهای دیگر است. به‌همین دلیل مبارزه شما، مبارزه شجاعانه مردم ایران برای آزادی و دموکراسی، مبارزه برای آزادی همة ما است. یک‌سال پس از قیام در ایران، حمایت بین‌المللی از جنبش اپوزیسیون ایران در حال افزایش است. بسیاری از رهبران جهان، دیگر در برابر رژیم ایران سکوت نخواهند کرد و در کشور من، نروژ، اکثریت نمایندگان پارلمان به‌وضوح از مبارزة شما برای یک ایران دموکراتیک حمایت می‌کنند. این حمایت، پاسخی است به‌اعتبار شورای ملی مقاومت ایران که آن‌را بر اساس حمایت مردمی از سوی ایرانیان شجاعی کسب کرده‌اند که بیشترین فداکاری‌ها را در مبارزة خود برای آزادی انجام می‌دهند. این هم‌چنین پاسخی به‌افشاگری‌های شورای ملی مقاومت دربارة تهدیدات اتمی و تروریستی رژیم ایران و نقش آن به‌عنوان منبع اصلی خصومت و بنیادگرایی در خاورمیانه است و حتی برای اروپایی‌ها، همان‌طور که همة ما در اینجا به‌خوبی می‌دانیم، تجاوز رژیم ایران به‌یک واقعیت تبدیل شده است، زیرا موشک‌ها و پهپادهای آن اکنون باعث مرگ و ویرانی در یک کشور اروپایی، یعنی اوکراین می‌شوند. بنابراین، به‌عنوان یک نمایندة پارلمان از یک کشور صلح‌آمیز و آزاد، احساس تواضع می‌کنم، سپاسگزارم و عمیقاً تحت تأثیر شجاعت شما ایرانیان هستم که برای دموکراسی و آزادی می‌جنگید. مقاومت دموکراتیک در ایران ۴دهه سرکوب را تحمل کرده است. شما این مبارزه را در کشوری انجام می‌دهید که (حکومتش) یکی از بزرگ‌ترین اعدام‌کنندگان در جهان است. یک دیکتاتوری مذهبی که مرتکب گروگان‌گیری و نقض فاحش حقوق‌بشر می‌شود، آموزش و هنر را تنزل داده، باعث فروپاشی اقتصادی برای مردم ایران شده و همة موانع را برای تخریب محیط‌زیست در ایران برداشته است. حال، تاریخ ما به‌ما یادآوری می‌کند که جنبش‌های مقاومتی مانند شما که استوار می‌ایستند و یکپارچگی خود را حتی تحت سرکوب شدید حفظ می‌کنند، می‌توانند الهام‌بخش جهان باشند و می‌توانند تاریخ را دوباره بنویسند. از این‌رو فرصت را مغتنم می‌شمارم تا صمیمانه‌ترین حمایت خودم را از زنان و جوانان دلیر و مردانی ابراز کنم که در خط‌مقدم انقلاب در ایران هستند و از صمیم قلب به‌همة کسانی تسلیت می‌گویم که عزیزان خود را در جریان مبارزه از دست داده‌اند. و در این وضعیت غیر قابل‌تحمل، اما امیدوارکننده، من متقاعد هستم که برنامة ۱۰ماده‌یی مریم رجوی، همان برنامه‌یی است که یک جایگزین مسئولانه و سازنده را برای آیندة ایران ارائه می‌کند. این یک پلتفرم جامع است که احترام را برقرار می‌سازد و حقوق‌بشر را برای همه به‌اجرا می‌گذارد. پس دوستان ایرانی، فداکاری بی‌دریغ شما برای آزادی ایران الهام‌بخش همه است. ما در همبستگی با مبارزة شما ایستاده‌ایم. ما از کشورهای خودمان خواهیم خواست که نسبت به‌رژیم ایران بسیار قاطع‌تر باشند، هرگونه حمایت و پذیرش این رژیم را متوقف کنند و شما و جنبش شما را به‌عنوان حاملان برحق آیندة ایران به‌رسمیت بشناسند.

به‌همراه هم برای آینده‌یی روشن‌تر برای ایران تلاش خواهیم کرد، زیرا آیندة شما آیندة همه است. آزادی! آزادی! آزادی! متشکرم.

 

پائولو کازاکا

برای من همیشة مایة خوشوقتی بسیار است که در کنار مردم ایران باشم

زیرا افرادی شجاع‌تر از مردم ایران در این جهان نمی‌شناسم

 

پائولو کازاکا

برای من همیشة مایة خوشوقتی بسیار است که در کنار مردم ایران باشم. زیرا افرادی شجاع‌تر از مردم ایران در این جهان نمی‌شناسم و من فکر می‌کنم همة جهان بیشتر و بیشتر درک می‌کنند. وقتی این زنان را می‌بینیم، این خانم‌های جوان و این پسران جوان که در برابر رژیم ایستاده‌اند و این دیکتاتوری را نمی‌پذیرند و نشان می‌دهند که چه‌قدر شجاع هستند، چه‌قدر آزادی را دوست دارند؛ فکر می‌کنم همه در این جهان باید به‌وجد بیایند و البته ما برای قربانیان این رژیم شیطانی سوگواری می‌کنیم. در این روز یک سال پیش، روزی بود که دستگیری یک خانم جوان، قیام علیه رژیم ایران را آغاز کرد و این دستگیری همان‌طور که می‌دانیم منجر به‌قتل او شد و البته ما این‌را به‌خوبی حس می‌کنیم. اما من فکر می‌کنم پیامی که امروز اینجا، اینجا در بروکسل، توسط بسیاری از شما دریافت کردیم، توسط زنانی که امروز در مرکز بروکسل حضور داشتند و به‌ویژه از جوانان دریافت کردیم، این است که مردم ایران تحت هیچ عنوانی، تسلیم این رژیم شیطانی نخواهند شد و آن‌را نخواهند پذیرفت؛ به‌هیچ‌وجه. این افراد که در برخی از این دولت‌ها هستند، مانند بلژیک و آمریکا و دیگران، فکر می‌کنند می‌توانند بر سر منافع خود مذاکره کنند و می‌توانند مردم ایران را فراموش کنند. ولی آنها کاملاً اشتباه می‌کنند، کاملاً اشتباه می‌کنند. آنها روی قسمت بد تاریخ شرط‌بندی می‌کنند، زیرا مردم ایران قطعاً این آخوندها را از قدرت به‌زیر خواهند کشید. من کاملاً مطمئنم که شما این کار را انجام خواهید داد، زیرا شما شجاع‌ترین و مصمم‌ترین افرادی هستید که من در زندگی خود دیده‌ام. بنابراین، اجازه بدهید فقط به‌شما بگویم که بسیار، بسیار مفتخرم که از من دعوت شد تا اینجا با شما باشم و در این روز از مبارزه با شما شریک باشم و به‌شما بگویم بسیار تحت تأثیر آنچه امروز دیدم قرار گرفتم و بگویم که شما باید ادامه دهید؛ این جوانان ایران پایان رژیم را رقم خواهند زد، من کاملاً مطمئنم. بنابراین، با همین اراده، ما باید ادامه بدهیم؛ باید همواره علیه آخوندها اقدام کنیم، باید حمایت مردم آزادی‌خواه را به‌دست بیاوریم که اینجا در اروپا اکثریت هستند. ما پیروز خواهیم شد. پیروزی آزادی، برای برنامة ۱۰ماده‌یی، به‌زودی زود محقق خواهد شد. بسیار از شما سپاس‌گزارم.

 

امانوئله پوتزولو - عضو کمیسیون خارجی پارلمان ایتالیا

در این میدان در بروکسل و چند ماه پیش در پاریس و در رم

وقتی مریم رجوی به‌ما افتخار ملاقات را داد

و در جلسات مهمی در پارلمان ایتالیا شرکت کرد

این آن میدان ایران زیبا است

ایران آزاد، ایرانی که ما دوستش داریم

 

امانوئله پوتزولو - عضو کمیسیون خارجی پارلمان ایتالیا

متشکرم، درود می‌فرستم به‌آزادگانی که در این میدان هستند. به‌میهن‌پرستان ایرانی که عاشق آزادی هستند، درود می‌فرستم به‌همة ایرانیان آزاده‌یی که ما را دنبال می‌کنند، به‌کسانی‌که پیرو شما هستند، پیرو نبردهای شما در ایران هستند. ما هم‌چنین درود می‌فرستیم به‌همة کسانی که غمگین هستند، خشمگین از نداشتن زندگی، آزادی و زیبایی و خشمگینند از دست کسانی‌که امروز در ایران حکومت می‌کنند، یعنی آخوندها. کسانی‌که کشوری بزرگ را نابود کردند. یکی از مهم‌ترین کشورها در جهان، با تاریخ و تمدنی بی‌نظیر که آن‌را به‌آوار تبدیل کردند. برخلاف همة اینها، اینجا در بروکسل، در این میدان و چند ماه پیش در پاریس و در رم، وقتی مریم رجوی به‌ما افتخار ملاقات را داد و در جلسات مهمی در پارلمان ایتالیا شرکت کرد، این آن میدان ایران زیبا است، ایران آزاد، ایرانی که ما دوستش داریم، ایرانی که دنیا دوستش دارد. چون در برابر تهدیدها، در برابر خشونت‌ها، در برابر ارعاب و قتل‌ها می‌توان در امان بود. چون در چشمان شما، در چشمان نفرات شما و مبارزان مجاهدین و در چشمان مریم رجوی همه‌چیز دیده می‌شود، الا ترس!

آنها (آخوندها) هستند که می‌ترسند، از آزادی می‌ترسند، از زندگی می‌ترسند، از زیبایی می‌ترسند و بنابراین از همین میدان‌ها است که می‌توان عطر آزادی را استشمام کرد و این عطر دارد به‌ایران می‌رسد و به‌زودی خواهد رسید! زنده‌باد آزادی! زنده‌باد ایران آزاد!

 

عزیز پاکنژاد –عضو شورای ملی مقاومت ایران

با درود به شما هم وطنان عزیز یاران سخت کوش مقاومت ایران و حامیان پر توان کانون‌های شورشی و قیام کنندگان در ایران یک سال از قیام بزرگ ایران که با قتل فجیع مهسا ژینا امینی از کردستان ایران از شهر سقز بر مزار او شروع شد گذشت در عرض این یکسال جهان شاهد جانفشانیهای جوانان و اقشار مختلف مردم ایران و بطور خاص زنان میهن مان در همآوردی سخت با رژیم ددمنش آخوندها صحنه‌های شورانگیزی را به وجود آورده صحنه‌هایی که جهان را به تحسین وا داشت. چون ریشه در صد سال مبارزات زنان برای آزادی در میهنمان داشت در این یکسال خسارات زیادی به مردم ایران وارد شد از طرف رژیم کشتاری که سرکوبگران تا دندان مسلح از مردم در صحنه ایران کردن باعث رسوایی نه فقط دیکتاتوری مذهبی بلکه محافل و حامیان آشکار و پنهان آنها شد در این یکسال اما شاهد تولید ارزش‌های مبارزاتی گوناگونی بودیم که از طرف اقشار مختلف مردم ظهور پیدا کرد که تجربه‌ای گران‌بها در تاریخ مبارزات آزادی‌خواهانه مردم دنیا به جا خواهد گذاشت به یمن فعالیت سراسری کانون‌های شورشی شعله این قیام در داخل کشور روشن ماند و زمینه بروز قیامهای گسترده تری را به وجود آورد رژیم ددمنش زیر ضربات آتش این قیام قهرمانان استیصال خود را نشان داد و دست به دامن شرکای مرتجع خارجی شد تا مقاومت ایران را از صحنه این جنگ پایانی هضم کند تمامی تلاشهای این مرتجعین در پوششهای فریبنده در سراسر دنیا در هر کجا که بودن یک جا در مقابل اراده و عزم شما که در همه صحنه‌ها با یک سیاست قاطع و اصولی حضور داشتید و اهداف این مقاومت را پیش بردید شکست خورد و باز هم به یمن تلاش‌های شما و فداکاری‌های کانون‌های شورشی این نبرد سخت برای پیروزی مردم همچنان با قدرت ادامه دارد در قیام هزار و چهارصد و یک سرکوب همچون گذشته ادامه داشت و پایانی ندارد و به ابعاد اون هم اضافه شده اما ترفند جدید آخوندها که برای اولین بار رونمایی شد. پهن کردن بساط سیاسی با آلترناتیو سازی‌های قلابی در خارج کشور بود تا مبادا بعد از سقوط این رژیم آلترناتیو واقعی اون یعنی شورای ملی مقاومت خلا جانشینی رو برخلاف میل آن‌ها پر کند این کار با هزینه‌های صاحبان زر و زور و حمایت رسانه‌ای بسیار وسیع وزارت اطلاعات و بعضی محافل مرتجع منطقه‌ای که از وقوع انقلاب در ایران بسیار می‌ترسند با استفاده از رسانه‌های اجیر شده به نفع رژیم و برای منحرف کردن مردم و اهداف اصلی این قیام انقلابی صورت گرفت و سر و صدای زیادی راه انداخت. و بعضی از نیروها و شخصیت‌های ناپایدار و خائن به مردم رو هم با خودش برد اینکار با برجسته کردن مجازی نقش بچه شاه و مشتی سلبریتی که بیشتر شان با تسهیلات رژیم به خارج کشور کیش داده شده بودند انجام شد. و به‌طور واقعی برای منحرف کردن مردم از اهداف اصلی نقش بسیار پر رنگی برای رژیم ایفا کردند با تمام توان تلاش کردند تا بدین وسیله رژیم را از زیر ضرب مردم و نیروهای سرنگونی طلب که در میدان حاضر بودن در ببرن. که تا حالا نتوانستند و رژیم همچنان زیر ضرب و پتک مردم و نیروهای پیشتاز و انقلابی‌ آنها از رمق اُفتاده است صحنه همچنان در زیر سرکوب اما در دست مردم است. و این نشانه خیلی روشنی بر شکست این ترفندها بی شرمانه است چون شعله‌های این قیام همچنان برافروخته هستند و این نشانه ناکامی تقلاهای این مجموعه در این مورد است بخش عمده این ناکامی‌ها نتیجه تلاشهای بی وقفه شما حامیان شجاع این مقاومت که از هر زاویه‌ای تلاشهای آن‌ها را افشا کردید تا مردم به نیات واقعی آنان پی ببرند به عهده شما بوده الان در سالگرد این قیام بزرگ تقلاهای این دستگاه پوشالی آلترناتیو سازی بسلبریتی بازی رو داریم می‌بینیم که افتان و خیزان همچنان تلاش می‌کنند کالبد بی‌رمق این پروژه خائنانه دست‌پخت ارتجاع و سرمایه را روی صحنه نگه دارند تداوم این قیام و تدارکی که برای بزرگداشت سالگرد این قیام میشه و ترس و وحشت رژیم و همین عوامل مزدور در داخل و خارج نشانه روشن شکسته مهندسی قیام توسط خامنه‌ای است پس پرتوان و مصمم با اراده سترگ و همراه با کانون‌های شورشی برای سرنگونی رژیم و برقراری آزادی دموکراسی عدالت اجتماعی و رفاه عمومی به پیش می‌رویم تشکر می کنم

 

الهام زندی

دوستان سلام

گرمترین سلامها به شما یاران مقاومت که برای گرامیداشت قیام قهرمانانه1۴۰۱ در این تظاهرات پرشکوه شرکت کرده‌اید. قیامی که لرزه سرنگونی را به ارکان نظام درهم شکسته ولایت فقیه وارد کرد.

از اینجا درود میفرستم به خواهران عزیزم که خیزش علیه آخوندها را هدایت کردند. به آنهایی که با تیرهای کینه جلادان، چشمان خود را از دست دادند تا روشنایی صبح آزادی بر مردم ایران بتابد.

دوستان

با شروع خیزش شجاعانه سال گذشته و تضعیف موقعیت خامنه‌ای و رژیمش، به یکباره میوه‌چینان و فرصت‌طلبان از کنج عافیت بیرون خزیدند، ارتجاع و استعمار دست به یکی کردند تا با طرح شعارهای انحرافی این‌بار هم رهبری قیام را بدزدند. کارشون تفرقه و توطئه و تخریب پیشتازان خلق و انقلاب بوده و هست هدفشون هم سد بستن مقابل قیام به سود خامنه ای و شاه درست کردن علیه مقاومته

اما حقانیت ۴۴سال مبارزه مجاهدین، تحت هدایت رهبری مقاومت، همه این پروژه‌های استعماری را درهم شکست وماهیت فاشیستی آن را افشا شد.

مقاومت ما شعار مرگ بر ستمگر – چه شاه باشه چه رهبر را بانگ انقلاب دموکراتیک ایران کرد.
و با شعار «نه به حجاب اجباری، نه به دین اجباری و نه به حکومت اجباری» رو که خواهر مریم بارها بر آن تاکید کرده‌اند، به‌سرعت توانست هرگونه اجبار و ستم را نشانه بگیرد.

خواست این جنبش را که سرنگونی تمامیت رژیم و رد هرگونه دیکتاتوری است فراگیر و جهانی کرد.

جا دارد همین جا از برادر مسعود عزیز، جان جانان، بخاطر پیام بسیار پرمحتوای اخیرشان تشکر کنم

 

آری ما با مسیری که برادر مسعود در مقابلمان گشودند و با آموزه‌های خواهر مریم عزیز با پشتیبانی تمام عیار از کانونهای شورشی با افشای طرحها و توطئه‌های ارتجاعی و استعماری دمی از مبارزه با این رژیم قرون وسطایی باز نمی‌ایستیم و یک صدا میگوییم می رزمیم می جنگیم ایرانو پس میگیریم.

بسیار متشکرم

 

نادر اسلامی

به نام خدا و به نام خلق قهرمان ایران

یاران مقاومت

سخن را با یاد و درود به نسل سرخم قدغن که در امتداد۱۲۰هزار جانباخته آزادی بویژه ۳۰هزار شهید قتل‌عام۶۷ در میهن ما به‌پا خاسته چون مهدی و محمد و محسن شورشگر آغاز میکنم.

و درود میفرستم به قهرمانان کانونهای شورشی، که در سرکوب مطلق شعله های قیام و مقاومت را در سراسر کشور برافراختند.

یاران مقاومت، در حالیکه رژیم به‌مراتب ضعیف‌تر، ضعیف تر از سال قبل است، ما امروز با ایمان و وجود مجاهدین همه امکانات ضروری رو برای سرنگونی رژیم در اختیار داریم: یک الترناتیو قوی و منسجم با رهبری پاکباز خواهر مریم و برادر مسعود عزیزمان، که همه توطئه های استعمار و موج‌سواران را در هم کوبیدند در داخل کشور هم قهرمانان کانونهای شورشی برغم دستگیری گسترده با ضربات پیاپی امان دشمن را بریده‌ و آنرا مستاصل کرده اند قهرمانانی که ما با افتخار از آنها پشتیبانی میکنیم.

می‌خواهم از همین جا به برادر عزیزم مسعود شیر همیشه بیدار درود بیکران بفرستم و بگویم برادر اسم ما را هم تا آخرین روز سرنگونی و تا آزادی مردم ایران بنویسید و به خواهر مریم عزیزم مهرتابان می‌خواهم بگویم میتوان و باید بقول شما واقعا می توان و باید و باید این کار را انجام داد این رژیم باید سرنگون بشه چون راه دیگری برای مردم ایران نیست.

برای همین همصدا با قیام آفرینان در داخل کشور می‌خواهیم فریاد بزنیم مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f35e5da1-7e3b-4f66-b3bc-a4e781aa9113"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات