728 x 90

بروکسل تایمز: معترضان در برابر اجلاس سران، «مماشات» اتحادیه اروپا با ایران را محکوم کردند

حامیان مقاومت ایران در بروکسل
حامیان مقاومت ایران در بروکسل

بروکسل تایمز، روز جمعه ۳ فروردین‌ماه در خبری در باره فعالیت‌های مقاومت ایران در بروکسل و مقابل اتحادیه اروپا نوشت: معترضان در برابر اجلاس سران، «مماشات» اتحادیه اروپا با رژیم ایران را محکوم کردند.

ایرانیان ساعت ۱۴:۰۰ روز جمعه در مقابل اجلاس سران اتحادیه اروپا تظاهرات خواهند کرد تا جنگ‌افروزی، تروریسم و ​​دستیابی به سلاح هسته‌یی کشورشان را محکوم کنند.

در دومین روز از اجلاس سران اتحادیه اروپا، معترضان به رهبری شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) خواستار اعمال تحریم‌ها علیه رژیم ایران از سوی نهادها شدند.

شورای ملی مقاومت خواستار آن است که سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شود و نقش این رژیم را در تهاجم روسیه به اوکراین و هم‌چنین در درگیریهای مختلف منطقه‌یی برجسته می‌کند.

این اعتراض هم‌چنین خواستار ممنوعیت خطوط هوایی ایران در حریم هوایی غرب و اجرای سیاستی است که تغییر رژیم در ایران را در اولویت قرار می‌دهد.
به گفته NRCI، تحریم‌های سراسری اخیر انتخابات ایران در این ماه به منزله اعتبار آشکار حمایت گسترده آنها از تغییر رژیم است. این تشکل ادامه رویکرد مماشات‌جویانه اتحادیه اروپا در قبال رژیم را محکوم می‌کند.

در داخل این نهادها، رهبران اتحادیه اروپا گردهم آمده‌اند تا درباره بی‌ثباتی جاری در خاورمیانه گفتگو کنند. روز پنجشنبه، آنها خواستار آتش‌بس فوری و پایدار در غزه شدند، جایی که بیش از ۳۰۰۰۰ نفر از اکتبر ۲۰۲۳ جان خود را از دست داده‌اند.

در مورد ایران، تجارت این کشور با اروپا از سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است، به‌رغم تحریم‌های اعمال شده به‌دلیل نقض شدید حقوق‌بشر و تحریم‌های جداگانه زمانی که مشخص شد این کشور هواپیماهای بدون سرنشین را برای استفاده در اوکراین به روسیه عرضه می‌کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6ee04036-fa39-4f82-9dc3-25a6086f2553"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات