728 x 90

برنامه نوروزی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا - سخنرانی رابرت جوزف، ایلیانا رزلهتینن، ساشا شیهان، استیون اشنیبام، وسلی مارتین، سونا صمصامی و صوفی سعیدی

برنامه نوروزی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا
برنامه نوروزی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

برنامه نوروزی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

حمایت از قیام مردم ایران برای آزادی و پایان دادن به زمستان آخوندی

 

سخنرانیهای سفیر رابرت جوزف- ایلیانا رزلهتینن -پروفسور ساشا شیهان

پروفسور استیون اشنیبام - سرهنگ وسلی مارتین

سونا صمصامی - صوفی سعیدی

 

حمایت سخنرانان از قیام مردم ایران، آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت

و برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی

 

سفیر رابرت جوزف معاون وزیر خارجه آمریکا تا ۲۰۰۷

فراخوان مردم ایران به رد دیکتاتوری چه مذهبی و چه شاه فقط یک شعار نیست

این گواهی بر عزم مردم برای ایجاد یک ایران آزاد و دموکراتیک است

 

سفیر رابرت جوزف

رژیم مجاهدین خلق را دشمن شماره یک خود اعلام کرده است

اما تهدید بزرگتر از سوی شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق برای رژیم

چشم‌انداز آینده است که در طرح ۱۰ ماده‌ای خانم رجوی تجسم یافته است

 

ایلینا رزلهتینن رئیس پیشین کمیته خارجی کنگره آمریکا خطاب به مردم ایران:

من به شما و رهبرتان با یک طرح ۱۰ماده‌ای تبریک می‌گویم

که خواستار خلاص شدن از شر این اراذل مذهبی آخوندها

و اجازه دادن به مردم ایران برای انتخاب رهبران خود

و داشتن آزادی بیان افکار و عقاید خود هستند

 

پروفسور ساشا شیهان رئیس کالج روابط عمومی دانشگاه بالتیمور

فریادهای خیابانهای ایران هیچ شکی باقی نمی‌گذارد

که مردم ایران دیکتاتوری را در همه اشکال آن گذشته و حال رد می‌کنند

و به آینده‌ای دموکراتیک می‌نگرند

که هیچ علاقه‌یی به بازگشت به گذشته سلطنتی خود ندارند

 

سرهنگ وسلی مارتین فرمانده حفاظت اشرف

به مردم ایران می‌گویم به‌خاطر کاری که انجام می‌دهید به شما تبریک می گویم

شما به خامنه‌ای نه می‌گویید، به پهلوی و خانواده شاه نه می گویید

وقتی به تاریخ ایران نگاه می‌کنم تفاوتی بین سپاه پاسداران و ساواک و سپاه قدس نمی‌بینم

همه آنها قاتل و جلاد هستند

 

به‌مناسبت نوروز و فرا رسیدن بهار نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا جلسه‌ای در حمایت از قیام مردم ایران برای آزادی و پایان دادن به زمستان آخوندی در هتل ویلارد واشنگتن با حضور شماری از شخصیتهای برجسته آمریکایی و اعضای شورای ملی مقاومت و نمایندگان جوامع آمریکایی برگزار شد.

در این جلسه این شخصیتها سخنرانی کردند: سفیر رابرت جوزف: معاون وزیر خارجه آمریکا تا ۲۰۰۷ و دستیار ویژه رئیس‌جمهور تا ۲۰۰۵ و بنیانگذار و مدیر مرکز تحقیقات تسلیحات ضدکشتار جمعی در دانشگاه دفاع ملی تا ۲۰۰۱، خانم ایلیانا رزلهتینن رئیس پیشین کمیته خارجی کنگره آمریکا، پروفسور ساشا شیهان رئیس کالج روابط عمومی دانشگاه بالتیمور، پروفسور استیون اشنیبام استاد حقوق دانشگاه جانز هاپکینز، سرهنگ وسلی مارتین فرمانده حفاظت اشرف، خانم سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا و دکتر صوفی سعیدی عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت.

سخنرانان ضمن پشتیانی از قیام مردم ایران، جنایات رژیم آخوندی را محکوم کردند و بر حمایت خود از سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و طرح ماده‌ای خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت تأکید کردند.

 

دکتر صوفی سعیدی عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران

-دکتر صوفی سعیدی عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷سال پیش، در سال۱۹۹۶، در یک رویداد بین‌المللی که توسط مقاومت ایران در ارلزکورت لندن برگزار شد. و عنوان آن زنان صدای سرکوب شدگان بود. سخنران اصلی این مراسم خانم مریم رجوی بود.

خانم رجوی در سخنرانی مهم خود توضیح داد که کنترل آخوندها بر جامعه مبتنی بر آپارتاید جنسیتی است و برای براندازی سیستم تبعیض جنسیتی و ایجاد تغییرات اساسی، زنان باید نقش رهبری را برعهده بگیرند.

هم‌چنین در سال۱۹۹۶، یکی از دانشگاهیان برجسته ایالات متحده که به‌تازگی با مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت آشنا شده بود، اظهار داشت: در حالی که جهان درباره چگونگی پاسخ به تهدید ایران بحث می‌کند، آنها باید درباره زنان شجاع ایرانی و رویارویی قهرمانانه آنها با ناب‌ترین شکل زن‌ستیزی در جهان و فداکاری آنها برای سرنگونی رژیم ایران بدانند. ایده‌های آنها در مورد توانمندسازی، رهبری، برابری جنسیتی، و دموکراسی ناشی از کار سخت ایجاد یک جنبش و ایجاد یک استراتژی برای تضعیف رژیم ملاها بود.

امروز در یکصد و هشتاد و ششمین روز قیام پایدار، تغییر به آینده‌ای روشن برای مردم ایران اجتناب‌ناپذیر است.

همان‌طور که خانم رجوی توضیح داد: نوروز قیام و انقلاب، بهار انقلاب دموکراتیک مردم ایران به سوی آزادی و حاکمیت مردمی است.

 

سفیر رابرت جوزف معاون وزیر خارجه آمریکا تا۲۰۰۷ و دستیار ویژه رئیس جمهور آمریکا در ۲۰۰۵

-سفیر رابرت جوزف معاون وزیر خارجه آمریکا تا۲۰۰۷ و دستیار ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۰۰۵

خوشحالم که با شما در جشن سال نو ایرانی شرکت می کنم. برای همه اینجا و همچنین همه دوستان و همکارانم در شورای ملی مقاومت و مجاهدین در همه جا نوروز مبارکی را آرزو می کنم. به ویژه، اجازه دهید بهترین آرزوهای خود را برای خانم رجوی، برای همه ساکنان اشرف ۳، و البته به کانونهای شورشی در خط مقدم مبارزه برای آزادی و دموکراسی در ایران تقدیم کنم.

همانطور که می دانید نمادهای نوروزی نماد مبارزه برای آزادی و عدالت در ایران نیز هستند. با نوروز بهار و تولد دوباره می آید. تاریکی با نور جدید و زندگی جدید جایگزین می شود. با پیروزی بر دیکتاتوری مذهبی، ملت ایران دوباره متولد خواهد شد و آغازگر دوران جدیدی از صلح و رفاه، تولد دوباره یک جامعه بزرگ، یک ملت بزرگ است که حق همه مردمان را برای آزاد زیستن و داشتن حقوق اولیه بشر و کرامت اساسی که از عناصر اساسی یک ملت متمدن است را تجلیل می کند.

سفیر رابرت جوزف با اشاره به قیام اخیر مردم ایران علیه فاشیسم مذهبی گفت:‌ رژیم نشان داده است که بیش از هر زمان دیگری مستأصل است. نشانه های ناامیدی همه جا دیده می شود. در داخل ایران، اعلان جنگ به زنان، اعلان جنگ به همه مردم ایران است. اقتصاد در حال نابودی است، تحریم ها، سوء مدیریت و فساد فراگیر، ثروت ملی و حق مادری مردم ایران را ربوده است.

مماشات با رژیم به هر شکلی نتوانسته است به اهداف ایالات متحده دست یابد. این تصور که رژیم میانه‌روتر می‌شود یا رفتار بدخواهانه‌اش را کنار می‌گذارد، نادرست و قطعا نادرست، به اثبات رسیده است. رژیم نمی تواند تغییر کند، فقط می تواند بدتر شود علاوه بر این، سکوت در برابر اعدام ها و دستگیری های دسته جمعی، کنار گذاشتن ارزش های ما و تشویق دیکتاتورها در همه جا است.

جهان در ۱۸۶روز گذشته آموخته است که رژیم هیچ چشم اندازی برای آینده ندارد. و در واقع آینده ای ندارد. فراخوان مردم ایران به رد دیکتاتوری چه مذهبی و چه شاه فقط یک شعار نیست. این گواهی بر عزم مردم برای ایجاد یک ایران آزاد و دموکراتیک است. این نشان دهنده یک نقطه عطف تاریخی است. رژیم هرگز مثل سابق نخواهد بود. اکنون غیرقابل انکار است که روزهای رژیم به پایان رسیده است.

سفیر رابرت جوزف در ادامه گفت:‌در خط مقدم مبارزه برای آزادی، کانونهای شورشی در ایران قرار دارند. این یکی از دلایلی است که رژیم مجاهدین خلق را دشمن شماره یک خود اعلام کرده است. اما تهدید بزرگتر از سوی شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق برای رژیم، چشم انداز آینده است که در طرح ده ماده ای خانم رجوی تجسم یافته است، طرحی که قطعنامه ۱۰۰ مجلس نمایندگان، قطعنامه ای با ۲۲۹ حامی مشترک آن را به رسمیت می شناسد و از آن حمایت می کند، قطعنامه ای که شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق را به عنوان یک جایگزین مناسب برای حکومت دینی آخوندها و دیکتاتوری شاه قبل از آن می بیند. شک نکنید، این دیدگاه از یک ایران آزاد، دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیرهسته ای است که بیش از همه رژیم را می ترساند. اما این چشم انداز در نهایت پیروز خواهد شد. با تشکر از دعوت شما برای پیوستن به شما امروز، و نوروز مبارک.

 

ایلیانا رزلهتینن، رییس پیشین کمیته خارجی کنگره آمریکا

-ایلیانا رز لهتین، رئیس پیشین کمیته خارجی کنگره آمریکا

ایلیانا رزلهتینن، رییس پیشین کمیته خارجی کنگره آمریکا گفت: سال نو مبارک. من افتخار خدمت در کنگره را برای تقریبا ۳۰ سال داشتم. و در آن مدت، از همان ابتدا تا آخرین نفسم در کنگره، در کنار مردم آزادیخواه ایران ایستادم که می خواهند از شر آخوندهایی که می خواهند آزادی و به ویژه آزادی دختران جوان و زنان را محدود کنند، خلاص شوند. ما آنها را دیده ایم که در معرض خطر بزرگی قیام کردند. آنها ممکن است جان خود را از دست بدهند و بسیاری از آنها چنین کرده اند. خانواده های آنها مورد آزار و اذیت قرار خواهند گرفت و قرار گرفته اند. اما آنها ادامه می دهند. و آنها برای تک تک ما می جنگند. و من به شما و رهبرتان با یک طرح ۱۰ ماده ای تبریک می گویم که خواستار خلاص شدن از شر این اراذل مذهبی، آخوندها و اجازه دادن به مردم ایران برای انتخاب رهبران خود و داشتن آزادی بیان افکار و عقاید خود هستند.

ایران آزاد خواهد شد باشد که سال آینده در ایران یک سال آزاد داشته باشیم.

 

پروفسور ساشا شیهان رئیس کالج روابط عمومی دانشگاه بالتیمور

-پروفسور ساشا شیهان رئیس کالج روابط عمومی دانشگاه بالتیمور

ما امروز نه تنها طلوع یک سال جدید در تقویم فارسی، بلکه امکان یک روز جدید در ایران را جشن می‌گیریم.

دوستان، همین‌طور که امشب جمع می‌شویم، ایرانی‌ها آماده می‌شوند تا تقریباً ۲۰۰روز متوالی اعتراضات سراسری را تأیید کنند. شورش ضد رژیم، ایرانیان را از همه اقشار  پیر و جوان، غنی و فقیر در بیش از ۲۸۲شهر گردهم آورده است. اطلاعات موثق کانونهای شورشی اپوزیسیون حاکی از آن است که بیش از ۷۵۰ جان باختند و ۳۰۰۰۰ بازداشت شده است.

فریادهای خیابانهای ایران هیچ شکی باقی نمی‌گذارد که مردم ایران دیکتاتوری را در همه اشکال آن – گذشته و حال – رد می‌کنند و به آینده‌ای دموکراتیک می‌نگرند که هیچ علاقه‌یی به بازگشت به گذشته سلطنتی خود ندارند.

اگر مقامات ایالات متحده و رهبران غربی صرفاً به صداهای خیابان ایران گوش دهند، می‌توانند مانند چهل و چهار سال پیش غافلگیر نشوند. در آن زمان تصور عمومی بر این بود که مردم ایران هرگز بر نهادهای سرکوبگر شاه غلبه نخواهند کرد. اما چهار دهه بعد، مجاهدین خلق در رأس آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایران ایستاده است، جنبشی که آماده نظارت بر گذار کشور به دموکراسی مدرن و سکولار است.

اولین کاری که سیاست‌گذاران می‌توانند انجام دهند این است که بپذیرند تغییر رژیم از درون نیازی به هرج و مرج یا تغییر جانبی از یک دیکتاتوری متخاصم به دیکتاتوری دیگر ندارد.

ایالات متحده با به‌رسمیت شناختن حق تظاهر کنندگان ایرانی برای دفاع از خود، با تشدید تحریم‌های فلج‌کننده و با سرکوب رژیم تروریستی که خود را جمهوری اسلامی می‌خواند، می‌تواند با منزوی و تضعیف آخوندها که ناتوان در برآوردن خواست مردم ایران هستند در جهان رهبری کند. با انتخاب سمت درست تاریخ و نزدیک شدن به صفوف ایرانیانی که برای آزادی می‌جنگند، مقامات آمریکایی می‌توانند از یک فرصت تاریخی استفاده کنند، منافع امنیتی جهانی را پیش ببرند و از یک انقلاب طرفدار دموکراسی حمایت کنند.

قبل از این‌که ببندم، می‌خواهم امشب چند فریاد بزنم.

پروفسور ساشا شیهان افزود: مایلم اذعان کنم که قطعنامه ۱۰۰ مجلس اکنون ۲۲۸ حامی دارد. نماینده کنگره تام مک کلینتاک (R-CA) حامی اصلی است. براد شرمن، نماینده کنگره (D-CA) یکی از حامیان اصلی دموکرات ها است.

این قانون دو کار مهم را انجام می‌دهد:

(۱) معترضان ایرانی را به رد دیکتاتوری شاه و هم‌چنین دیکتاتوری مذهبی آخوندها دعوت می‌کند.

(۲) به طرح ۱۰ ماده‌ای مریم رجوی اشاره می‌کند که خواستار حق رأی جهانی، انتخابات آزاد، اقتصاد بازار، برابری جنسیتی، مذهبی و قومیتی، سیاست خارجی مبتنی بر همزیستی مسالمت‌آمیز و ایران غیرهسته‌یی است.

طی دو هفته گذشته، ما شاهد بودیم که مقامات آمریکایی از ژنرال وسلی کلارک گرفته تا معاون رئیس‌جمهور سابق مایک پنس، سناتور سام براون بک و سناتور جین شهین ابراز حمایت قوی از این طرح و شورا ملی مقاومت ایران کردند.

و من انتظار دارم که شاهد رشد این حمایت در سال آینده باشیم.

 

پروفسور استیون اشنیبام استاد حقوق دانشگاه جانز هاپکینز

-پروفسور استیون اشنیبام استاد حقوق دانشگاه جانز هاپکینز

خیلی خوشحالم که اینجا هستم. این بیستمین فرصت من است که نوروز را در کنار دوستان ایرانی ام، با همه شما جشن بگیرم. به نظر می‌رسد همین دیروز بود، و من یکی از معدود کسانی هستم که می‌توانم ادعا کنم که نه تنها از اشرف۳ دیدن کرده‌ام، بلکه از اشرف ۱ و اشرف ۲، هر دو در عراق دیدن کرده‌ام این وظیفه من است که برای همه دوستان ایرانی‌ام اینجا و در اشرف۳، در... و در ایران و هر کجا که برای آزادی می‌جنگند، نوروز مبارکی را آرزو کنم.

 

سرهنگ وسلی مارتین فرمانده حفاظت اشرف

-سرهنگ وسلی مارتین فرمانده حفاظت اشرف

۱۸۶روز گذشت مردم گاهی از من می‌پرسند مردم ایران تا کی می‌توانند مقاومت کنند؟ و من داستان کمپ اشرف، کمپ لیبرتی و کمپ اشرف۳ را برایشان تعریف می‌کنم. این افراد در برابر همه تضاد ها و در برابر ناامنی زنده ماندن یا مردن ایستادگی کردند و تسلیم نشدند.

به مردم ایران می‌گویم به‌خاطر کاری که انجام می‌دهید به شما تبریک می‌گویم. شما به خامنه‌ای نه می‌گویید، به پهلوی و خانواده شاه نه می گویید، به ظلم نه می گویید، به استبداد نه می گویید. وقتی به تاریخ ایران نگاه می‌کنم تفاوتی بین سپاه پاسداران و ساواک و سپاه قدس نمی‌بینم. همه آنها قاتل هستند، همه آنها جلاد هستند و به هیچ‌یک از آنها نمی‌توان اعتماد کرد.

 

سونا صمصامی، نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا

-سونا صمصامی، نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا

همان‌طور که برای جشن سال نو ایرانی در اینجا گردهم می‌آییم، نمی‌توانیم تغییراتی که در یک سال گذشته در ایران رخ داده است، را فراموش کنیم.

این قیام هفت ماهه رژیم را به لرزه درآورده و منجر به کشته شدن حداقل ۷۵۰ ایرانی، زن، مرد و کودک، هزاران زخمی و حداقل ۳۰۰۰۰ بازداشت شده است.

با این حال، آشکارترین پیام قیام این بود که ساعت را نمی‌توان به عقب برگرداند.

علاوه بر این، قیام به‌وضوح نشان داد که مردم ایران همه اشکال دیکتاتوری را نفی کرده‌اند. این امر در شعارهای مرگ بر ستمگر چه شاه و چه رهبر و نه سلطنت، نه رهبری دموکراسی، برابری که در سراسر کشور از جمله در سیستان و بلوچستان، کردستان، خوزستان و پایتخت، تهران و هم‌چنین دانشگاههای بزرگ سراسر کشور. سر داده شده است به‌وضوح بیان شده است.

این شعارها تلاش برای ایجاد یک آلترناتیو جعلی توسط بقایای دیکتاتوری منفور و مخلوع شاه - و همدستان آنها - با هدف به انحراف کشیدن انقلاب جاری برای سرنگونی حکومت دینی کنونی به‌طور کامل با همه جناحها و نیروها سرکوبگرانش خنثی کرد.

سونا صمصامی افزود: این قیام مستمر نتیجه ۴۴سال مقاومت بی‌امان علیه دیکتاتوری مذهبی حاکم و بهای هنگفتی است که پرداخت شده است. کانونهای شورشی وابسته به اپوزیسیون اصلی ایران، مجاهدین خلق، نقش مهمی در تداوم قیام ایفا کردند، زیرا زنان نقش اصلی را در این مبارزه برای آزادی داشتند.

سال گذشته هم‌چنین سال دست‌آوردهای بزرگ در صحنه بین‌المللی توسط شورای ملی مقاومت بود. آرمان ما توسط قانونگذاران در سرتاسر جهان حمایت می‌شود که در دیدگاه ما برای جمهوری آزاد و دموکراتیک ایران شریک هستند.

در ایالات متحده، ۲۲۹ عضو مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب قطعنامه ۱۰۰ را امضا کرده و از جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیرهسته‌یی حمایت کرده‌اند.

صدای قوی دو حزبی، چه در مجلس سنا و چه در مجلس، در حمایت از طرح ده ماده‌ای خانم مریم رجوی، که در چندین قانون، کنفرانس و نشست مشهود است، صریح بوده است.

من به جوامع ایرانی-آمریکایی در بیش از ۴۰ ایالت در سراسر ایالات متحده با تعهد بی‌وقفه و کار مردمی واقعی آنها افتخار می‌کنم. این میهن‌پرستان ایرانی علاوه بر تماس با نمایندگان منتخب خود، هر روز با برپایی تظاهرات، راهپیمایی‌ها و نمایشگاهها به‌طور خستگی‌ناپذیر تلاش کرده‌اند تا صدای واقعی انقلاب ایران را بازتاب دهند.

سونا صمصامی در ادامه گفت:

در طول سال‌ها، از جمله سال گذشته، دفتر شورای ملی مقاومت و آمریکا سمینارها و کنفرانس‌های مطبوعاتی برگزار کرده، گزارشها و کتاب‌هایی را برای افشای رژیم و نشان دادن تمایل مردم ایران به تغییر منتشر کرده است.

کنفرانس ما در اوت ۲۰۲۲ در واشنگتن دی سی، در بیستمین سالگرد افشای سایت هسته‌یی نطنز، یادآور نقشی بود که ما در جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب هسته‌یی ایفا کرده‌ایم.

دفتر ما هم‌چنین در نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران نقش به‌سزایی داشته است. تنها در شش سال گذشته ۱۳ عنوان کتاب منتشر کردیم و ۲۸ نشست خبری و پنل در رابطه با سپاه و لزوم تعیین یا حفظ نام سپاه برگزار کردیم. درباره موضوع حقوق‌بشر و تداوم اعتراضات در ایران، ما ۸کتاب منتشر کرده‌ایم و ۱۵ کنفرانس و پنل در واشنگتن دی. سی برگزار کرده‌ایم. ناگفته نماند صدها مقاله‌یی که در رسانه‌های بزرگ منتشر کردیم یا مصاحبه‌هایی که در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی انجام دادیم.

اکنون، در آینده، باید چالشهای پیش رو را بشناسیم. تهران به استفاده از همه ابزارها برای سرکوب مخالفان ادامه خواهد داد، در حالی که کمپین شیطان‌سازی را عمدتاً از طریق همکاران اش در ایالات متحده به راه انداخته است. ما برای مقابله با این چالشها با شجاعت و قاطعیت آماده هستیم، زیرا مهمتر از همه، ما حقایق را در کنار خود داریم. همان‌طور که خانم رجوی همیشه می‌گوید: «ما می‌توانیم و باید».

در پایان، بیایید تعهد خود را نسبت به جمهوری آزاد و دموکراتیک ایران، جایی که نوروز بعدی خود را جشن می‌گیریم، تجدید کنیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b775d766-7885-4468-8518-fe6602fd540b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات