728 x 90

برملا شدن فضحیت دزدی حدود پنج میلیاردی و تکذیب ناشیانه توسط آخوند روحانی

آخوند روحانی
آخوند روحانی

درپی برملا شدن فضحیت دزدی حدود پنج میلیاردی در بودجه سالانه رژیم و تکذیب ناشیانه آن توسط آخوند روحانی، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات رژیم در خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) ۳۰فروردین اعلام کرد: گزارش تفریغ بودجه ۹۷ به‌صورت خیلی محرمانه با جزئیات به روحانی منعکس شده بود چرا تا زمان قرائت گزارش هیچ تردیدی به صحّت محتوا یا ارقام این گزارش وارد کرد، ولی به‌محض اطلاع‌رسانی عمومی،ادعا کرد همه چیز صددرصد غلط است.

آخوند لارگانی عضو مجلس رژیم نیز در روزنامه حکومتی برنا ۳۰فروردین گفت: «نباید گزارش دیوان محسابات به تریبونها و فضای مجازی کشیده می‌شد. باید دولت و دیوان محاسبات همدیگر را مجاب می‌کردند!».

 

در همین حال میرسلیم با طعنه به روحانی که دزدی ۴.۸را منکر شده، و ٰدر خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) ۲۹فروردین گفت: «به جای تکذیب شتاب‌زده اجازه دهیم دادگاه درباره محتوای گزارش نظارتی حکم صادر کند».

وی افزود: «پرداخت حقوق‌های نجومی در سال ۹۷ ادامه پیدا کرد، بر اساس تفریغ بودجه این سال ۲۴۱نفر از مدیران دستگاههای اجرایی ۱۱میلیارد و ۳۵۰میلیون تومان اضافه دریافتی داشته‌اند برخی از مدیران تا ۵۳میلیون تومان در ماه حقوق دریافت کرده‌اند».

 

در شرایط محرومیت مردم از ابتدایی‌ترین نیازهای درمانی و بهداشتی، رسانه حکومتی قدس آنلاین روز ۳۰فروردین درباره حقوقهای نجومی نوشت: «بخش مربوط به حقوق‌ نجومی در گزارش عادل آذر در مناقشه ارز ۴۲۰۰تومان گم شد. از زمان افشای حقوق‌های نجومی در فروردین ۹۵تا به امروز ۴سال می‌گذرد اما اعداد و ارقامی که در گزارش اخیر رئیس دیوان محاسبات به مجلس وجود داشت به طرز شوکه‌کننده و شگفت‌انگیزی نشان می‌دهد نه تنها تخلفات در این حوزه کم و کوچکتر نشده بلکه میزان انحراف در پرداخت حقوق‌های نجومی به بیش از دو برابر رسیده است».