728 x 90

برایت بارت: فراخوان بیش از ۱۰۰تن از رهبران پیشین جهان به حسابرسی از رژیم ایران برای جنایاتش علیه بشریت

فراخوان بیش از ۱۰۰تن از رهبران پیشین جهان به حسابرسی از رژیم ایران
فراخوان بیش از ۱۰۰تن از رهبران پیشین جهان به حسابرسی از رژیم ایران

سایت خبری برایت بارت روز چهارشنبه سوم خرداد با انتشار متن بیانیه بیش از ۱۰۰تن از رهبران پیشین جهان که در آن خواهان حسابرسی از رژیم ایران به‌خاطر جنایاتش علیه بشریت شدند نوشت «بیش از ۱۰۰ رهبر سابق جهان از غرب خواستند ایران را برای جنایاتش علیه بشریت مورد حسابرسی قراردهند. به‌گفته بیش از صد رهبر سابق جهان در نامه‌یی سرگشاده به سران ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا و انگلستان، رژیم ایران باید برای جنایات طولانی‌مدت خود علیه بشریت پاسخگو باشد.

در این نامه که روز سه‌شنبه منتشر شد، از جو بایدن، رئیس‌جمهور، چارلز میشل، رئیس شورای اروپا، ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا و هم‌چنین رهبران ۲۷کشور عضو اتحادیه اروپا خواسته شده است تا از معترضان ایرانی در حالی که «گام‌های قاطع» علیه رژیم کنونی برمی‌دارند حمایت کنند».
سایت برایت بارت؛ در ادامه با اشاره به قسمت دیگری از بیانیه سران پیشین جهان پیرامون آلترناتیو دموکراتیک در ایران نوشت: «همچنین این نامه اذعان دارد که «چهار دهه است که ائتلاف دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) پیوسته و خستگی‌ناپذیر تغییرات دموکراتیک را دنبال کرده است» و از «طرح ده ماده‌ای» مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت، حمایت می‌کند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/463e42e2-22ee-48d4-927f-a086d41891b1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات