728 x 90

برایان هوک: مردم ایران بزرگترین قربانیان رژیم حاکم هستند

برایان هوک
برایان هوک

جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با شرکت برایان هوک نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا در امور ایران برگزار شد. در این جلسه که به بررسی سیاست در قبال ایران اختصاص داشت برایان هوک گفت:‌ ما یک کارزار بی‌سابقهٔ فشار را علیه رژیم ایران اعمال کرده‌ایم و می‌خواهیم این رژیم را از تأمین مالی سیاست توسعه‌طلبانه‌اش محروم کنیم.

 

به گفته برایان هوک هر توافق جامعی با رژیم ایران باید به تهدیدهایی که این رژیم برای صلح و امنیت بین‌المللی دارد بپردازد. و آن برنامهٔ اتمی، برنامهٔ موشکی، حمایت از گروه‌های تروریستی و نیابتی، و تاریخچهٔ ۴۰ساله گروگانگیری این رژیم است. این شامل بازداشت خودسرانهٔ اتباع آمریکاست.

از سال گذشته رژیم ایران موشکهای کاملی را به یک گروه تروریستی لیست‌گذاری شده در منطقه داده است.

 

رژیم ایران به توسعهٔ سیستم‌های موشکی و تکنولوژی مربوط به آن ادامه می‌دهد که صرفاً به‌منظور صادر کردن آنها به نیروهای نیابتی منطقه است. در حالی که ما در برجام بودیم، ایران حمایت خود از حزب‌الله را افزایش داد...

 

برایان هوک افزود: اگر ما بازدارندگی در مقابل تکثیر موشکهای بالستیکی رژیم ایران را اعمال نکنیم با خطر جنگ منطقه‌یی مواجه خواهیم بود و ما اینرا یک‌سال بعد در حمله رژیم ایران علیه عربستان شاهد بودیم.

ما بیاد می‌آوریم که مردم ایران بزرگترین قربانیان رژیم حاکم هستند. ما برای مردم ایران چیزی بیش از یک آینده با دولتی که به‌طور واقع آنها را نمایندگی کند آرزو نمی‌کنیم و آینده‌یی بسیار بهتر با مردم ایران و مردم آمریکا.