728 x 90

برایان هوک: رژیم ایران از فروش۵۰میلیارد دلار فروش نفت محروم شد

برایان هوک همآهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم ایران در وزارت‌خارجه آمریکا
برایان هوک همآهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم ایران در وزارت‌خارجه آمریکا

برایان هوک همآهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم ایران در وزارت‌خارجه آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با العربیه گفت:‌ تحریم‌های آمریکا تاکنون رژیم ایران را از فروش نفت به ارزش ۵۰میلیارد دلار محروم کرده است، موضوعی که باعث شده گروه‌های مورد حمایت مالی رژیم ایران از جمله حزب‌الله و حماس و دیگر گروه‌ها در سوریه و عراق آن را احساس می‌کنند و با مشکلات مالی مواجه شده‌اند.

 

وی افزود: مافیای مذهبی فاسد رژیم ایران مردم خود را غارت می‌کند تا پول آن را در اختیار ایدئولوژی خشونت قرار دهد.

برایان هوک در ادامه گفت: «ما در زمان درست، سیاست خارجی درستی اتخاذ کردیم. اگر آمریکا از برجام خارج نشده بود، امروز «تجاوزات» رژیم بیشتر از قبل می‌بود.

 

آمریکا ۱۸اردیبهشت سال ۹۷ از توافق هسته‌یی خارج شد و تحریم‌های سنگینی علیه ایران وضع کرد.

به‌دنبال اعلام این تصمیم، وزیر خارجه آمریکا ۱۲شرط را برای تغییر رفتار رژیم ایران و مذاکره برای رسیدن به توافق جدید اعلام کرد. توقف حمایت تهران از تروریسم، پایان دخالت نظامی در سوریه، و توقف برنامه موشکی بالستیک ایران، از جمله مهم‌ترین خواسته‌های آمریکا بود.

روز جمعه ۱۱آبان۹۷ دولت آمریکا دور دوم تحریم‌های خود علیه رژیم ایران، که پس از اجرای برجام در دولت پیشین لغو شده بود را اعلام کرد.

تحریم‌های جامع نفتی و بانکی آمریکا علیه رژیم ایران از روز پنجم نوامبر، ۱۴آبان اجرایی شد، این تحریم‌ها شامل لیست‌گذاری و تحریم بیش از ۷۰۰مهره، نهاد، شرکت، از جمله بانکها و مؤسسات مالی و همچنین هواپیما و هواپیماسازی و کشتی‌های دیکتاتوری آخوندی بود که همگی به‌نحوی مستقیم یا غیرمستقیم، در خدمت اقدامات سرکوبگرانه رژیم در داخل و یا دخالت‌های، تروریسم و برنامه‌های موشکی و اتمی رژیم قرار دارند.

پیش از شروع مرحله دوم تحریم‌های دولت آمریکا علیه رژیم آخوندی، هشت کشور به‌طور موقت از تحریم نفتی رژیم ایران معاف شدند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز ۲اردیبهشت ۹۸ تمامی معافیتهای مربوط به فروش نفت که برای هشت کشور در نظر گرفته شده بود را لغو کرد.

معافیتهای شش ماهه اعطاء شده از سوی آمریکا به هشت کشور خریدار نفت ایران، روز پنجشنبه ۱۲اردیبهشت۱۳۹۸ پایان یافت و واشنگتن اعلام کرد از این پس هر گونه واردات نفتی از ایران مشمول مجازاتهای فرامرزی وضع شده از سوی آمریکا خواهد شد.

روز ۱۹فروردین ۹۸ کاخ سفید طی بیانیه‌یی ‌ لیست‌گذاری سپاه پاسداران رژیم ایران را در جمع خبرنگاران اعلام کرد.

روز دوشنبه ۳تیر ۹۸دونالد ترامپ خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع و دفتر او را تحریم کرد. همزمان ۸تن از سرکردگان سپاه پاسداران مورد تحریم خزانه‌داری آمریکا قرار گرفتند. قرار است چند روز دیگر ظریف هم تحریم شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/389dfff8-5adc-4990-b636-9674fcd7d34a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات