728 x 90

برایان هوک: رژیم ایران و بزرگترین نارضایتی خودساخته در ۴۰سال

برایان هوک
برایان هوک

برایان هوک، نماینده ویژه‌ ایالات متحده در امور ایران، روز جمعه ۲۷ دی ۹۸ در توصیف وضعیت رژیم ایران گفت که این رژیم با بحران خودساخته‌اش «بزرگترین نارضایتی» را طی چهل سال گذشته به‌وجود آورده و با آن روبه‌رو است.

وی در یک کنفرانس خبری در وزارت‌خارجه آمریکا گفت: در جریان اعتراضهای اخیر، پرزیدنت ترامپ با توئیت خود به فارسی در کنار مردم ایران ایستاد. ما از تمامی کشورها می‌خواهیم به ما بپیوندند و مسئولان ناقض حقوق‌بشر ایرانی را تحریم کنند. ایران در بحران عمیقی قرار دارد.

هوک وضعیت بحرانی رژیم را اینچنین توصیف کرد: رژیم درگیر بحرانی است که خودش ساخته است و مردم ایران به واقع شاهد دزدسالاری، سوءمدیریت و فساد مقامات هستند. رژیم ایران با بزرگترین نارضایتی در ۴۰سال گذشته روبه‌رو است.

وی هم‌چنین از نخست‌وزیر انگلستان در مورد حزب‌الله لبنان، حامی رژیم ایران قدردانی کرد و گفت: تبریک می‌گوییم به بریتانیا که تمامی تشکیلات حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است. هیچ تفاوتی بین نیروهای نظامی و تشکیلات حزب‌الله وجود ندارد.

نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا در امور ایران به تحریم یکی از سرکردگان سپاه پاسداران که مسئول کشتار معترضان در ماهشهر بود اشاره کرد و گفت که ۸۸هزار اطلاعات دریافتی در مورد سرکوب‌های ایران به وزارت‌خارجه آمریکا ارسال شده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات