728 x 90

برایان هوک بر اعمال تحریم‌های تسلیحاتی جهانی علیه رژیم ایران تأکید کرد

برایان هوک
برایان هوک

روز چهارشنبه ۸مرداد۹۹ نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا در امور ایران در گفتگو با خبرنگاران در خصوص تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران از سوی شورای امنیت ملل متحد اظهار داشت: «پرسش پیش روی جامعه بین‌المللی این نیست که آیا این تحریم باید تمدید شود یا خیر؛ پرسش این است که چه زمانی و چگونه این اتفاق بیفتد».

برایان هوک در مورد عواقب عدم تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران به‌ویژه در مورد استمرار جنگ در یمن گفت: «تصور کنید که اگر تحریم تسلیحات منقضی شود، منطقه چگونه خواهد بود».
وی با تأکید بر جهانی بودن تحریم‌های تسلیحاتی تصریح کرد: «برقرار ماندن تحریم‌های اروپا عالی است؛ اما آنچه نیاز است تحریم جهانی است و اگر تحریم جهانی نباشد یعنی ایران می‌تواند چنین جنگ‌افزارهایی بخرد».

برایان هوک بار دیگر نسبت به برداشته شدن تحریم تسلیحاتی علیه رژیم ایران هشدار داد و گفت: «جهان ۱۳سال از این تحریم حمایت کرده است».
سفر نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا در امور ایران به انگلستان با هدف تشریح دلایل تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران انجام شده است.

لازم به ذکر است که شورای امنیت سازمان ملل از ۱۳سال پیش در چندین قطعنامه مهم، تحریم تسلیحاتی رژیم ایران را تمدید کرده است. اما پس از تصویب برجام در قطعنامه ۲۲۳۱ این تحریم‌ها در تاریخ ۲۷مهرماه ۹۹ منقضی خواهد شد. آمریکا با ارائه پیش‌نویس یک قطعنامه به شورای امنیت خواستار تمدید این تحریم‌هاست.