728 x 90

بحران کرونا - معاون وزارت بهداشت: آمار واقعی مبتلایان و مرگ و میر کرونا دو و نیم برابر آمار است

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۲۶مهر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۵۸شهر از۱۲۵هزار و ۵۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۴۴۸نفر، در آذربایجان غربی به ۳۵۱۷نفر، در البرز به ۳۴۴۳نفر، در اصفهان به ۶۵۵۹نفر، در تهران به ۳۰۱۱۱نفر، در خوزستان به ۷۹۵۸نفر، در سمنان به ۱۹۰۷نفر، در فارس به ۳۲۸۶نفر، در قم به ۵۳۰۵نفر، در گلستان به ۳۵۹۱نفر، در گیلان به ۴۹۳۶نفر، در لرستان به ۵۴۳۳نفر، در مازندران به ۵۶۶۲نفر، در مرکزی به ۱۷۰۷نفر و در یزد به ۱۷۶۱نفر رسیده است.

معاون تحقیقات وزارت بهداشت: آمار واقعی مبتلایان و مرگ و میر کرونا دو و نیم برابر آمار است

رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات وزارت بهداشت در خصوص عدم توانایی تشخیص قطعی ویروس کرونا توسط کیتهای تست گفت: تست تشخیص ویروس در حال حاضر به‌حالت ایده‌آل خود نرسیده است و تنها توانایی ۳۰ تا ۵۰درصد تشخیص ویروس را دارد.

معاون تحقیقات وزارت بهداشت رژیم با تأیید اظهارات حریرچی مبنی بر ۲برابر بودن آمار واقعی مبتلایان و فوت‌شدگان نسبت به آمار اعلام شده در رسانه‌ها گفت: به‌نظر م این تعداد حتی به دو و نیم برابر هم می‌رسد.

معاون وزیر بهداشت رژیم: کمتر از ۱۵ درصد از کل جمعیت کشور به کرونا مبتلا شده اند


معاون وزیر بهداشت رژیم با اشاره به اینکه از میان بیش از ۵۰۰ شهرستان در کشور، ۴۵ شهرستان بالاترین آمار ابتلاء به کرونا را دارند گفت: «بیشترین آمار ابتلاء به کرونا در کشور مربوط به شهرستان های مراغه، بیرجند، دماوند، سیرجان، خرم آباد، سبزوار، یزد، شهرضا، زرند، کاشان، رفسنجان، مریوان، بروجن، بوکان، ملایر، اسلام آباد غرب، بانه، نیشابور، قم، میاندوآب، سنندج، بویراحمد، درود، اصفهان ، مهاباد، لنجان، سقز، بوشهر، بهبهان، اراک، ساوه، شهرکرد، بیرجند، ارومیه، شیراز ، نهاوند، تهران ، کرمان، همدان، کرج، زنجان، ورامین و خمینی شهر است.»

معاون وزیر بهداشت دولت آخوند روحانی با اشاره به مردود بودن سیاست ایمنی همگانی گفت: «اگر ۶۶ درصد از جمعیت کل کشور به کرونا مبتلا شوند بی شک میلیون ها فوتی خواهیم داشت پس فعلاً امکان حرکت به سمت راهبرد ایمنی جمعی برای کشورمان وجود ندارد.»

محسن هاشمی: تهران و کلان‌شهرها را کاملاً تعطیل کنیم

به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر (۲۷مهر۹۹) محسن هاشمی با اشاره به وضعیت بحرانی گسترش ویروس کرونا گفت: «علی رغم این‌که در بسیاری از کشورها صحبت از شروع موج دوم کرونا به میان آمده است اما در کشور ما به‌نظر می‌رسد وارد موج سوم شده‌ایم و متأسفانه وضع خوب نیست».

محسن هاشمی افزود: «در تهران آمار فوتی‌های در اثر کرونا به ۱۵۰مورد رسیده که با این شرایط نیازمند اقدامات ویژه‌تری هستیم».

وی با اشاره به سیاست‌های ضدمردمی کرونا و بی‌نتیجه بودن آنها گفت: «به نظر می‌رسد عملکرد دست‌اندرکاران ستاد کرونا برای مقابله جوابگو نبوده است و نیازمند تعطیلی کامل دو هفته‌یی تهران و کلان‌شهرها هستیم و در غیر این‌صورت از پس موج سوم بر نمی‌آیم».

محسن هاشمی ضمن اشاره به جنگ گرگها در میان سران قوای نظام گفت: «به‌نظر می‌رسد سطح هماهنگی میان سران سه قوه بسیار پایین است. و تنها به هم متلک پرانی می‌کنند».

تلویزیون حکومتی در اصفهان ۲۷مهر:

در شبانه روز گذشته کرونا ۳۰هم استانی دیگر را به کام مرگ کشاند در این مدت ۱۷۹نفر هم در مراکز درمانی بستری شدند.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مجموع بیماران بستری در ۲۲مرکز درمانی استان به جز کاشان و آران و بیدگل را ۱۶۶۷ نفر اعلام کرده که ۳۳۷نفر از آنها با وضع جسمی بد در بخشهای مراقبتهای ویژه زیر نظر هستند.

در کاشان و آران و بیدگل هم در ۲۴ساعت گذشته ۴۰بیمار حاد تنفسی در بیمارستانهای شهید بهشتی کاشان و سیدالشهدای آران و بیدگل بستری و شش نفر قربانی کووید۱۹ شدند.

معاون وزیر بهداشت رژیم: سیاست ایمنی جمعی برای مهار کرونا غیراخلاقی است

با هشدار درباره تاثیر سفرها در افزایش مبتلایان به کرونا و جان‌باختگان؛ معاون وزیر بهداشت: سیاست ایمنی جمعی برای مهار کرونا غیراخلاقی است
علی رضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت رژیم با بیان این‌که سیاست ایمنی جمعی برای مهار ویروس کرونا ( کووید۱۹) «غیر اخلاقی و غیرممکن است»، گفت: بر اساس این استراتژی ۶۶درصد جمعیت کشور باید به کرونا مبتلا شوند.(ایرنا ۲۶مهر)

مبتلایان به کرونا در یزد در رتبه اول کشور

نوری شادکام معاون دانشگاه علوم پزشکی استان یزد به افزایش قربانیان و مبتلایان به کرونا در این استان اعتراف کرد و این استان را در صدر کشور به‌لحاظ کرونا دانست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی به تشریح وضعیت اطلاع به کرونا در استان پرداخت و گفت:

«با توجه به این‌که استان یزد الآن در صدر بروز بیماری هست و تعداد مبتلایان نسبت به جمعیت رتبه اول را در کشور داریم در یک وضعیتی هستیم که پیش‌بینی همه دوستان این هست که حداقل تا دو هفته آینده آمار مبتلایانمان و افرادی که نیاز به بستری دارند افزایشی خواهد بود» (تلویزیون شبکه تابان یزد ۲۶مهر).